Споделена история от Други

Животът ми е кошмар
Здравейте.
Може да ви се стори свръхдраматично всичко, което ще ви разкажа, но моля ви, опитайте за момент да ме разберете.
Ще опитам накратко.
На 33 години съм, осиновена съм и от 5 години съм с диагнозата Хашимото.
Цял живот се опитвам да се разбера с осиновителите си, които наричам мама и татко, разбира се, но не става. Сякаш живеем на отделни планети. Твърде различни сме. Те са груби, практични и доста често ми повишават тон. Те не ме разбират, както и аз тях. Имам чувството, че това наранява и тях, и мен. Не живея с тях отдавна.
Живея с мъж, който е по-голям от мен, от година. Нямам му доверие, защото няколко пъти го хванах в лъжи. Безобидни, но все пак лъжи.
Дали от Хашимотото, или от някаква природна голяма чувствителност, но ми е все по-непосилно да живея.
Работя на две места по специалността си от университета, но парите пак не стигат.
Чувствам се сама, много, много сама и не зная как да разкарам това чувство, което от ден на ден е по-болезнено.
Неведнъж съм мислила за самоубийство, но истината е, че никога няма да го направя.
Нервната ми система е разбита и не мога да живея нормално.
Какво да правя?
Благодаря, че ме прочетохте.

Коментари

1.   Здравей,
аз също не се разбирам с родителите ми, нищо че са ми биологични, това не е нещо ново или не срещано. Често има подобни ситуации при различните поколения.
Аз бих те посъветвала да се опиташ да промениш живота си и да станеш по-позитивна, защото вероятно около теб има хубави неща, които ти не забелязваш. Просто се огледай и малко по малко превърни целия ти негативен свят в позитивен. Всичко това е в главата ти, има хора които не могат да бъдат щастливи, защото са закодирали да са нещастни. Ако не си щастлива с мъжа до себе си, разделете се. Ако не си доволна от работата ти, потърси нещо друго, голяма работа, че няма да е по специалността ти, има тавани или апартаменти със съквартирантки, които може да се наемат и за по-малко пари.
А какъв живот щеше да имаш ако не бяха те осиновили не до толкова перфектните ти родители? Замисля ла ли си се? Аз имах колежка в университета от дом за деца, много тъжни истории ми е разправяла.

Живота е какъвто си го направиш, ако искаш да е хубав ще е хубав!

УСПЕХ!!!

2.   Ами след като нищо друго не ти остава защо не идеш в Евангелска църква? Там хората са много мили. Аз в която и църква да съм ходил все добре се държат. Освен това ще те подкрепят защото и за това ходят на църква . Там е пълно с умни хора . Тъпо е това че работиш на две места. Купувай си само най необходимите неща. Търси група за подкрепа .и така нЗ

3.   Ами ние не сме вечни. Разбирай - животът е пълен с проблеми и притеснения, несполуки, лишения. Внимавай всичко да не те пречупи. Не си толкова зле щом работиш на две места. Моят съвет - чужбина, но само ако си с език, макар и горе-долу.

4.   Може да се чувстваш така от диагнозата, запознай се повече с нея

5.   От хормоните е.... обърни си внимание.... върви на доктор, добър специалист.

6.   От авторката:

Ходила съм при кого ли не.
Поне петима ендокринолози съм сменила.
Лечението, което ми предлагат, е едно и също.
Пия си хормона и това е.

7.   А с антидепресанти пробвала ли си?

И аз имам Хашимото и хипотиреоидизъм и пия тироксин, както почти всеки с диагнозата. Забелязъл съм, че има връзка между щитовидната жлеза и цялостното настроение и нагласа.

Пробвай с някакви антидепресанти без рецепта първо - 5-HTP (неолексан и подобни), жълт кантарион (ремотив) (не смесвай 2 различни антидепресанта, влияещи на серотониновата система - т. е. не смесвай 5-HTP и жълт кантарион - или едното, или другото! ), Mucuna Pruriens (при мен лично много повишава мотивацията, то си влияе на допамина сериозно) и др.

8.   Трябва ти диета за това заболяване, може да имаш хран. непоносимост към млечни продукти и глутен, соя, изследвай се ако имаш възможност или просто ги изключи.
Изключи ги за няколко дни или седмици и следи как се чувстваш

Д-р Г