Споделена история от Други

Започвам да мразя хората
Не предполагах колко злоба има в хората преди да се преместя в по-голям град. Всеки гледа да те смачка, да ти се присмее и колкото си по-добър, толкова по-лоши са те. От друга страна аз съм адски чувствителна и добра. Осъзнах го, започнах да се опитвам да го променя и от тогава се питам - от кога да си добър е недостатък? От кога да си мил с хората и да си усмихнат е нещо, което те прави едва ли не безхарактерен? През живота ми многи хора са ме наранявали, било то във връзки и приятелства и сякаш те са ми показали точно каква да НЕ бъда. Просто знам какво е някой да те нарани и мразя да го правя, защото знам аз как съм се чувствала.
Обаче усещам как започвам да се променям и вече очаквам най-лошото от хората.
Не мисля че е нормално да не се усмихнеш, дори когато се запознаваш с някого. Не мисля, че е нормално да си темерут и да се държиш с хората сякаш ти си нещо повече. Кога всички станаха надменни? Кога шегите се превърнаха в грубост?
Знам, че има и добри хора, но за жалост те вече са на изчезване. Сякаш всеки попива злобата от другия и света се превръща в ад.
Всеки ден ми се налага да говоря с адски много хора, понеже работата ми е такава. Запознах се също така и с много хора от фирмата, в която работя. Останах с впечетлението, че или живота им е ужасен и за това си изкарват нещастието на другите, или са комплексирани от нещо и това води отново до същото. Нормалните се броят на пръсти. Лесно усещам негативността и понякога не мога да се отърся от нея, дори и след работния ден. Разбирам, че живота в България не е лесен и безпаричието води до негативни емоции. Разбирам, че всеки има проблеми и нещо му тежи, но какъв е смисъла да си го изкараш на някой друг? По този начин не променяш проблема. Аз съм на мнението, че всеки дава това, което има в себе си.
Наистина искам да ми кажете как са нещата от вашата гледна точка, какво мислите за хората в днешно време като цяло и когато например група хора се държат гадно с вас, къде мислите че е проблема във вас или в другите?

Коментари

1.   Ти сама го каза. Като си се преместила в по голям град. Когато има много хора на едно място, те започват да си пречат. А щом възприемаме нещо като пречка, ние се настройваме срещу него, създаваме си навици на поведение и се видоизменяме. Проблемът е доста сериозен, глобален. Внимавай да не се промениш и ти. Понякога в чувството си за малоценност, че си от по малък град, те кара да усвояваш в крайни форми типично градските причини.

2.   Това, което казваш е вярно за съжаление

3.   Бях гледал в един научно-популярен филм, че има такъв феномен чисто психологически и еволюционен. И това е глобален проблем. Просто ние хората като вид не сме устроени да сме толкова много на едно място. Ние и никога не сме били толкова урбанизирани. Това ни подтиска и изнервя и дори част от престъпността в градовете се дължи косвено на това. Все едно като да ти отнемат от пространството, инстиктивно започваш да приемаш хората като натрапници. Човек се чувства като в претъпкан асансьор. Забележи как хората стоят в асансьор под напрежение и не могат да мръднат, защото се притесняват, че всички ги гледат, усещат някакъв натиск върху себе си и са се свили и подтиснали всичките си емоции. Айде в асансьора си за минутка най-много, стискаш зъби и търпиш, но в градската среда си денонощно, това как се търпи толкова време?

А представи си, че има немалко хора, които прекарват целия си живот в такава гъчканица, нормално е вече тази раздразнителност да се превърне в хронична, а и раздразнителностите на отделните хора да се подхранват взаимно, понеже то става като бумеранг. Ако днес те овикат 5-ма души, много е вероятно и ти да си го изкараш на някой.

5.   Да, хората са такива. А, номер 3 сещаш ли се за името на филма?

6.   Навсякъде са боклуци - и в големите градове, и в селата.