Споделена история от Други

Как?
Здравейте,
Жена на 30 съм. Имам няколко проблема, които ми пречат. Работя на минимална заплата, не мога да намеря друга работа. Искам да се изнесат от нас и да имам дете, но парите не стигат за нищо. Чувствам се ужасно. Колкото и да търся работа, не се получава. Гледам връстниците си и се чудя къде сгреших. Всички са с прилични доходи и или на квартира или нещо друго. Чувствам се много изостанала. В живота си не съм била на квартира даже.

Коментари

1.   Зависи какво образование имаш. Ако си завършила едвам кварталното училище, е не се чуди, че трудно ще намериш престижна работа. Ако обаче имаш познания по език на добро ниво и висше образование, нищо не те спира да потърсиш и по-добра работа. Всъщност даже и да нямаш висше, щом знаеш чужд език на добро ниво, винаги можеш да почнеш в някой кол център, а там плащат добре. Така, че съветът ми е намери начин да учиш, дали ще запишеш висше, дали ще е само курс по език или някакъв друг професионален курс, но учи нещо, което ще ти е полезно. Ако си сръчна, запиши курс за фризьорка, маникюристка, козметичка… изобщо на 30 си и още имаш време, но не много. След няколко години вече ще е малко късно, за това действай!!! Иначе до пенсия ще си работиш така за малко пари.

2.   А защо трябва да се изнасяш? Ти малоумна ли си? Няма пари, а щяла да ходи на квартира, защото и другите били. Муцка, ще ти кажа че тия квартирантите живеят като скотове по тия квартири без никакви пари, а децата им износват дрехи трета употреба или обувка за 5лв. от женския пазар, така че не са за завиждане.

3.   Управниците ни докараха до това положение. Да не можем дори да си позволим да живеем и дишаме...

4.   Преквалифицирай се и се насочи към по-добре платена сфера. Само с оплакване и самосъжаление нищо няма да се промени. Изкарай някой курс, научи език и ще ти се отворят по-добри възможности. Пишеш, че искаш дете, но не споменаваш дали имаш приятел и дали и той иска семейство. Ако да, той също трябва да допринесе финансово и да се изнесете двамата на квартира. Трябва да си твърдо решена, че искаш промяна и да се бориш за нея.

5.   Завърших една от езиковите гимназии в София. Висше имам.

6.   Поне английски знаеш ли?
Има много курсове в интернет по език и други сфери. Разкажи ни малко повече. А за детето, може им витро с донор. Няма нужда да си непременно обвързана
Обаче е скъпо затова жизненият то статус трябва да се вдигне.

7.   Какво значи "искам да се изнееса от нас и да имам дете"? За дете е нужен мъж, изнасянето от вас няма да е достатъчно. Намираш си мъж, той те взема у тях и така. Това ти е варианта. Но не се превръщай в някаква отчаяна 30 годишна търсачка на мъже. Имай малко самоуважаение, нека има какво да предложиш и ти, нищо, че нямаш образование и пари. Нека си нежна, усмихната, долу-горе разумна. Такива жени се търсят за сериозни връзки.

9.   Само до преди 50-60 години, че и по-малко е било най-нормално две поколения рода да живеят под един покрив. Да си помагат в бита и домакинството, да се подкремят и обичат и да си имат доверие и уважение разбира се. Снаха обикновено се е "взимала", а дъщеря се е "давала". Не знам точно как е било поднесено през комунизма на пролетарята и обществото, но след промените така бързо ни изравниха със западно европейските порядки и препоръчителни норми в това отношение, че не ми се приказва. Само, че там в Северна Европа и Великобритания, за който не може да си позволи, а иска има редица социални подпомаганета. Примерно в Испания преди кризата, знам че за младежи до 26 години, които работят на трудов договор, над 32 часа седмично, им е давано ,след кандидатстване по социални програми, по 300 евро месечно със сигурност, дали не бъркам малко и бяха 600, но да не прекалявам. Това в нащта татковина няма как да стане, най-вече защото данъчното облагане не е прогресивно. Не ,че няма милионери, но те са си чисти феодали. Не знам как е в столицата? Някой да доизясни ситуацията ако иска.

11.   Само не се самоизмъчвай. Далеч не е така, както изглежда.
За теб е най-добре за момента да си у вас. Скъпа квартира с по-лоши условия няма да се чувстваш по-добре. Виж за семейство и деца е божа работа.
Ето аз скоро ще съм на 35 и не съм по-добре от теб.
Повечето мои връстници са така. Малцина се реализираха, но докога и дали ще е все така не се знае.
Задавал съм си същите въпроси като теб и точно това ме накара да пиша. Съответно да ти дам кураж да не се отчайваш.
Живял съм по квартири и общежития от 14годишен в 2 града и София 7 год. И какво от това. Имам висше и още доста умения, но уви оказа се след години че в бг вече. няма реализация.
В момента не работя, а карам специализация за нещо съвсем по-различно. Просто не искам да слугувам на някви робовладелци за без пари. Ако тук не се получава ще се ходи и по чужбини за съжаление.
Тези пари подлудиха света и съсипват емоционално хората.
Най-вероятно си добра и частна жена. Не търси грешка в себе си.
Сбъркана ни е държавата и дивашката шуробаджанащина, която властва на всеки ъгъл.
Знаеш английски и това е добре, все ще изскочи нещо по-добро.
Имай кураж и не позволявай хаос и депресивни мисли да завладяват съзнанието ти.
Най-важното е да си здрава.