Споделена история от Други

Бягство с мотор
Здравейте,
не знам дали тук е мястото, но искам да Ви попитам нeщо.

Въпросът ми е, ако караш не толкова голям мотор *Supermoto 125* без книжка, и полицията тръгне да Ви спира, а вие не спрете и избягате... и ако разберът по някакъв начин кой сте, могът ли да ви направят нещо, и ако да - какво? Забравих да спомена, че съм на 16 години. :D

Коментари

1.   Знам за няколко случая, в които са ги пресрещали с други коли, повикани по радиостанцията. После малко бой, още бой, солидна глоба и бой за изпроводяк. Горе-долу това е процедурата. Предполагам си наясно, че полицаите няма да са много щастливи от факта, че не си им спрял на палка? А те си имат как да го кажа... нетрадиционни методи за превъзпитание, които се извършват на предварително подбрани места без камери.

Даже по новините бяха давали един 16 годишен, дето ревеше, че го били избутали в движение, паднал и после го били били. Еми брат, хем си го търсиш, хем ревеш.

2.   МогЪт.

3.   Не знам за полицията, но аз бих ти скъсал дирника от бой.

4.   Ако те спират полицай си спри, иначе ако решиш да бягаш и глоба ще имаш и малко ще те понабият за да знаеш да спираш следващия път. А и живеем във време което е пълно с технологии, така че те веднага ще разберат кои си, къде живееш, общо взето няма да избягаш от закона.

5.   Номер 2 не искам да те коментирам, все пак ти си безгрешен човек. А за останалите биячи, пийте една студена вода, защото всеки може да се заканва на по-малки от него, и да се бие на думи. :D

От автора

6.   Градовете са пълни с камери за наблюдение плюс спътници, които спимат в реално време. Истината е че ако искат да те хванат ще го направят дори и да избягаш. Може да има процес, но ще засегнат вашите, защото си непълнолетен. Истината е че не си заслужава да се занимаваш с глупости и после да не можеш да работиш много неща, защото примерно няма да имаш чисто съдебно минало.

7.   От адвокат:

Ако не спреш на палка имаш два варианта - да те хванат и да не те хванат.
1. Ако те хванат - важно е да се знае какво е ''хващането'' - принудително спиране и писане на акт, тъй като в акта трябва да пише къде са те хванали. Това ''да те разберат кой си'' и да ти дойдат на вратата са несериозни работи, актът веднага пада в съда. По принцип при не спиране на палка автоматично се лепва алкохол, но нали говорихме, че актът ще падне най-вероятно. И аз съм моторджия, малка е вероятността принудително да те спрат, просто при първата палка търсиш къде най-бързо да се скриеш и да изчакаш час-два-три.
2. Ако не те хванат - отново, изчакваш си няколко часа скрит, преди да запалиш пак.

Само за информация, това, което биха ти писали в акта при изряден мотор е управление без правоспособност - 300лв.
Тия митове за хиляди лева глоби и после невъзможност да си вземеш книжката еди колко си време ги забрави.

Моето решение в твоя вариант - търси си мотор, който по документи е 50кб., бърз преглед на пазара и веднага виждам няколко Дерби Сенда със сменено двигателче на 125, скутери и т.н., хем ще е 125, хем ще си изряден.
Ако караш нормално никой няма да се занимава с теб, ако искаш да търкаш задния калник в асфалта като по клипчетата често ще виждаш палки и все ще се заядат да ти сравнят номер на двигател с номер на талона.... и това си има решение, но айде стига заобиколни методи, законите са за да се спазват.
А, и си търси добър адвокат. Не за това с мотора, по принцип. Полезно е да има човек по един такъв в живота си :)

8.   До 5

Не! Буквално ти казвам,че полицаите ше те свалят на земята и ше те смачкат от ритници, ако ги накараш да те гонят...

9.   Преди няколко години един познат с пистак (но е пълнолетен, тогава беше на 25г. ) го хванаха. Не им е спрял и се е опитал да избяга. Но естествено го причакват и спират. Прибраха го с патрулка, солидна глоба и шамаросване в районното, където спа през нощта. Даже във вестника писаха малка статийка за него.
Така че имаш/ нямаш документи, непълнолетен/ пълнолетен, по- добре си спирай на време, че иначе по- големи бели ще си довлечеш.
Няма смисъл да се правиш на тежкар, защото такива много ги обичат полицаите.

10.   Това ти е по-малкия проблем. Гледай с тоз кокоши акъл да не се претрепеш сам или да не блъснеш грешния човек, че тогава ще ти се иска да са те хванали полицаите и да ти се е разминало само с бой. Ако причиниш телесна повреда на някой, карайки без книжка, свят ще ти се завие после - и на теб, и на вашите.

Иначе могат. Ако се разминеш с боя, ще друснат една хубава глобичкана баща ти, понеже си непълнолетен, както и на собственика на мотора, понеже ти го е предоставил или ако си го откраднал, не е бил внимателен. Отделно до 21 няма да имаш право на книжка. Поне инструктора така ми отговори на подобен въпрос. Ако пък случайно, не могат по съдебен ред да ти направят нищо, както те съветва адвоката ( за съжаление те съветват само как да заобилакаляме закона, а не как да го спазваме), най-малкото ще те нарочат и ще те следят и спират за най-малкото нещо, само и само да си намерят повод, да те хванат на тясно.

11.   И да допълня - нали ти е ясно, че не може всеки път да ти се разминава. Онзи серсемин адвоката те съветва да си се криел. Хубаво, ама ще се скриеш 1 път, 2 пъти, 5 пъти. Достатъчно е само веднъж да те хванат или ти самия да претрепеш себе си или някого другиго и ще ти се случи случка после - и на теб, и на вашите. Колко пъти мислиш, че ще ти се разминава?

12.   До 7

Ти не си адвокат, нито юрист. Ти се отрепка!

13.   До 10

Ако си откраднал чужда вещ, няма закон, който ще обвини този, от който вещта е била отнета. Просто освен глобите за каране без книжка, ще му нашият и една кражба.

14.   Да. Най-важното е след като обявиш, че си на 16 години, да се ухилиш като ряпа.

16.   Дано те пребият, преди да си убил някой невинен на пътя.

17.   Аман от пикливи келешчета като теб...

18.   Я авторчето още не го е очукал живота. Лети ли лети в облаците и то високо, но ще го научат те, много бързо как се пада и как боли. А като не може после да се изправи ще рони сълзи и ще плаче ...

П.С Защо ли авторът на тази тема ми мяза на един друг дето беше писал че иска да изкара книжка веднага, без да се явява на практика, защото тя му била скучна!? Имаше същото нахакано мислене ...

19.   А защо просто не си вземеш един скутер 50сс и нямаш проблеми със закона. Аз съм на 30 години и имам 50сс веспа, която за града с неговия тежък трафик е предостатъчна.

20.   щото няма да е тежкар и няма да може да си избива комплексите