Споделена история от Други

Отново простотии!
Нека споделим новото предаване по Бтв-преди обед. Днес гледах такава лиготия, че вече не ми се гледа това предаване. И лигавият Петканов са поканили в предаването, а очакваме телевизиите да се цивилизоват!?

Коментари

1.   Точно затова аз телевизия не гледам вече от 6 години.

2.   Аз вече от 7-8 години не гледам телевизия.
1. Нашите медии са доста манипулативни. До колкото знам сме последни по свобода на словото от страните членки на ЕС.
2. Едни и същи скапани шоута от години, до болка втръснали- Мюзик Айдъли, България търси талант, Кухни някакви. Ефира е запълнен с две от нещата, които най- много мразя: музикални и кухненски шоута.
3. Едни и същи водещи и медийни мафиоти- Гала, онзи арменеца и шута му Рачков.
Гледането на телевизия за мен е една застаряваща и умираща епоха.
Като искам да гледам нещо, просто си пускам лаптопа. Чрез интернет мога да избирам между хиляди филми, предавания, подкастове и подобни. Отмина времето в което се прибираш в 20:00 часа за сапунката.
БГ предавания рядко гледам. Пускам си само чуждестранни подкастове, научни предавания, някои сериали и аудио книги.

3.   За тези от нас, които не гледат/им е през к*ра, какво е станало?

4.   Малък процент от обществото не гледат българска телевизия, но много други гледат, а гледат и деца, как да очаквам цивилизовано общество от лигави предавания? Нали уж има СЕМ, те за какво са, за какво харчат народните пари, обществото от ден на ден намалява и все повече опростява, и то точно от такива предавания. Една тъпотия си замина от тази телевизия-шоуто на Слави, а БТв показа още по голяма тъпотия, явно работят против България. Имах добро мнение за водещата Деси, но и тя се е отдала на простотиите на тази телевизия, вероятно заради парите. Следете какво гледат децата ви, от тъпотии нищо добро няма да научат!

5.   Телевизиите са със затихващи функции. Това предаване просто е част от целия процес.

6.   Вижте хора, телевизията в България, както и музиката, се правят спрямо това, което докосва емоционално масата от хората.
Всъщност не само тук е така, а по цял свят. Така че като не ви харесва какво се прави тук, ами дразнете се на масовия българин... или намерете начин да му вдигнете нивото, или просто гледайте да се абстрахирате.

Аз също не харесвам български предавания и продукции. От години нямам и телевизор - като искам да гледам нещо стриймвам или го гледам в ютюб.

ж31

7.   Сутрешните блокове на много телевизии, както в България, така и в други страни, са тотална отврат. Общо взето, след феномена с т.нар. "reality TV", медиите осъзнаха, че няма нужда, да даваш нещо стойностно, а нещо зрелищно, за да има гледаемост и да таксуваш повече за пари за реклама.

8.   Вие все още зяпате телевизия? Аз прекъснах тази отврат преди много години. Всеки път едно и също:
- пропаганда или нарочно лоши новини, които изопачават истината и я вадят от контекст;
- простащини като reality TV, които търсят буквално най-неграмотните утайки на обществото, за да им гледат сеира;
- останалото не е впечатляващо.

Новините ги подбирам от конкретни източници, предаванията са ми безплатни в YouTube. За останалото има торенти.

9.   Здравейте, повечето хора наистина гледат телевизия-особено когато вечерят, гледат си каквото решат! Но от 09.09.2019-т.е. от понеделник тръгва Първа програма по всички кабелни и сателитни оператори! Повече информация-на следния адрес:
https://blitz.bg/obshtestvo/televiziya- ... 94101.html
Телевизията ще бъде единствена по рода си, защото ще пуска записи от Златния си фонд! А както знаем, всички записи във Фонда са предимно на стари аналогови носители-киноленти и двуинчови рулони (представляват алуминиеви ролки, с навита на тях магнитна лента), използвани са преди масовата употреба на видеокасетофонните апаратури, има и по-нови носители-касетите Betamax, DVC-PRO и други! Самите записи вече са цифровизирани, чийто процес започна преди няколко години и все още продължава! Има множество предавания, които хората помнят-"Добро утро", "Актуална антена", "ЛИК", "Хора на път", "Здраве" и още много други! Така че има светлина в тунела!

11.   Аз също почти не гледам телевизия от над 10 години. 99% от телевизиите са пълен боклук - тъпи, просташки риалитита ( тук влизат и американските бози, които дават по Дискавъри и в които буквално всяка втора дума е псувня ), идиотски сериали, манипулирани новини, нарочно пълни с черна хроника. От време на време гледам спорт, предавания за автомобили и документални филми. Като цяло обаче нивото е доста ниско.