Споделена история от Други

Помощ! Проблем с общуването.
Здравейте. Мъж на 23 години съм. Забелязвам в последно време, че имам някакъв проблем в общуването с хора. Основното е, че ми се е случвало да се разтрепервам, когато говоря с непознат човек. Говоря за треперене на ръцете, гласа дори. Дали някакъв по-случаен разговор на спирката, когато говоря с продавач-консултант в магазин за дрехи, или пък когато се допитвам до някого за мнение, например преподавател в университета. А това сякаш се влошава.

Примерите, които изброих не са случайни - просто това са реални случки в последно време. Но преди този проблем го нямаше. Случвало ми се е дори да си харесам някое хубаво момиче и е така от нищото да отида и да и кажа, че просто искам да се запознаем - естествено, имаше го лекото притеснение, от това как ще реагира, но не ми пукаше толкова - отивам, говоря и така... Сега обаче не е така. Не мога да разбера какво ми става, сякаш съм станал леко неуверен.

Аз лично мисля, че причината е в това, че вече прекалено много нямам доверие на хората, нямам доверие на никого. Нямам доверие може би и на родителите си. Просто съм се научил, че в днешно време не трябва да разчиташ на никого и че можеш да очакваш всичко от всеки. Но много ще са ми интересни вашите мнения.

А интересното е, че сякаш имам две личности - и двете са културни и възпитани, обаче единият е страшно срамежлив, а другият голям непукист. Има и доста дни, в които с течение на времето сякаш се аклиматизирам - сутрин и обяд леко притеснен, вечерта леко падат задръжките. Не ме разбирайте погрешно, не съм луд :D Уча, работя, тренирам. Но имам приятели, излизам, кафета, дискотеки...

Коментари

1.   Взимайки предвид всичко, което си написал, според мен искаш винаги да изглеждаш перфектен, в най-добрата светлина и го искаш непременно и да е все по-добре, просто си се вманиачил в това. Единственото решение на проблема е да се откажеш от тази мания. Изказвам само предположение, извини ме, ако не съм уцелила, просто имам приятел, който е 1 към 1 с описаното от теб, все едно той го е писал.
Иначе на днешното време му няма нищо, хората никога не са били по-задоволени материално от днес (визирам "развития свят", включва България), а това да не се доверяваш си е всеобщо правило, винаги е добре за теб, но не е свързано с "днешно време", просто не изпадай в крайни обобщения.

2.   И аз съм като теб .

3.   Номер 1, скъпа, ти в паралелна вселена ли живееш? !
Нямало му нищо на света, задоволени сме били материално...
Понеже всичко е наред горите на Амазонка изгоряха, случиха се опостушителни катаклизми в цял свят, както и у нас (летните жеги не бяха нормалните, ако си забелязала).
Понеже всичко е наред броят на бездомните в България нарастна с почти 30% и масата хора живеят на ръба на оцеляването докато алчни политици лапат на гърба ма народа.
Прогледни.
Това, че може би работиш в кол център в Бизнес Парк-а в София и си вириш баджа в метрото за хилядарка на месец те прави изключение, не част от цялото.
Нормално е нормалните хора да се чувстват зле в мизерната ситуация в България.
До автора:
Мислиш в правилната посока.
Случило се е нещо, може би на подсъзнателно ниво, което е отключило неувереността ти. Някой обидил ли те е, отхвърлил, наранил физически или психически? Прпблеми с финансите, с работата?
Ако да, работи върху разбирането на емоциите си.
Разбери как си се почувствал, защо, дали този човек е искал да те заболи или просто него го е боляло и е искал да се освободи чрез теб от болката си?
Понякога забравяме да се абстрахираме от другите и да приемем, че всеки от нас е уникален и има свои емоции и чувства, свой път.
Възможно е като гъба да си поел негативизъм, който дори не е там.
Възможно е да са ти казани неща, които не са истина.
Помисли хубаво и работи върху себе си.