Споделена история от Други

Въпрос за моторите и опастността.
Здравейте. На 23 г. съм и вече от повече година карам скутер 49к. и страстта в мен от много време иска нещо по-бързо. То няма спиране, след този мотор идва все по-бързия...

Но разсъдъкът ме спира да се запиша на курсовете за А2 или А след 1 г. Мисля си, че все някога аз или някой друг ще направи фаталната грешка (или последователни грешни избори) и ще стане белята да си замина на небето.

Знам, че вие не може да решавате вместо мен, но ви моля за съвет. Споделете опит, всички ли мотористи рано или късно катастрофират. Опасничко си е... Дайте малко акъл. Благодаря предварително :)ю

П. п. нямам свое семейство, все пак искам да се оженя един ден.

Коментари

1.   Абе може и да не катастрофираш, но не си заслужава риска. Може и друг да убиеш, може и себе си, може и инвалид да останеш/оставиш. Страха понякога е необходим, той е инстикт за самосъхрание.

2.   Вчера слушах едно предаване по радиото, разговаряха за ел. тротинетки, не иска никакви правила за движение, искат да си карат ей така, все едно са на поляна, че искат и по платното да карат. Тази държава съвсем се скапа, как без правила? Тогава настъпва анархия, не е държава. Гледах филм как карат в африканска държава, всеки кара където си иска, махат си ръце кой да мине, няма знаци няма правила, ето на това се е превърнала и България. Мотористите са най големите келеши и затова при тях има най много загинали, живота е несъвместим с келешлъка!

3.   Проблемът е при безрасъдното "яздене". Много е лесно, да подадеш малко повече газ и да удариш 200 км/ч с мотор за 5-6000 лева.
Лесно е да минеш между колите, да изпревариш отдясно, дори да изпреварш в същата лента. Лошото е, че е също толкова лесно и да убиеш я себе си, я други хора.
А ако караш като ненормалне и убиеш някое семейство, не мисля, че според правлата отиваш на небето...

4.   Ами имам двама приятели, които бяха много запалени на младини. Единият сега е с присаден черен дроб и цял живот на лекарства, а другият сигурно има 2 кила титанови части и болтове из себе си...
Естествено и двамата спряха да практикуват след съответнити инциденти.
Та помисли си добре - гаранция няма, но вероятността е много голяма! Ако това не те притеснява - давай!
Според мен, вече има достатъчно приемливи алтернативи хем да чешеш крастата, хем да не рискуваш истински. Като се започне от разни компютърни симулации, та се стигне до обиколки в специализирани колодруми и с предпазни облека, в които рискът за здравето и живота е сведен до минимум.

5.   Колко познати се отрепаха с пистови мотори... просто недей!

6.   Ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш.
Баща ми имаше абсолютно всички категории, дори и за трамвай. Карал е коли, мотори, тежкотоварни камиони, бусове, таксита, каквото се сетиш. Голям маниак беше и постоянно караше. Но си замина от нещо съвсем различно, а не при катастрофа.
Има хора, карат кола или мотор един път в годината, блъскат се и умират. Съдба, Бог, случайни обстоятелства, вселенски закони, карма... знам ли какво е.
Просто карай внимателно, спазвай ограниченията, проверявай си мотора, пък вече както казах- каквото ти е писано.

7.   Прочети "Джани-балада за младия рокер" и ще разбереш, че моторите са потенциални убийци! Цени си живота! Не го прахосвай!

9.   Намери заместител, алтернатива. Не знам как става но Carmageddon 1 от 1997 е единствената игра която ме е карала да изтръпвам, когато правя каскадите или съм засилен с 300 километра. Представям си какво ще е ако е на голям екран или с шлем за виртуална реалност. Ефекта е същият като при мотора-вдига адреналина, само че при играта не можеш да пострадаш физически. При другите игри го няма този ефект или е по-слаб.

10.   Отговорът е един - ЕНДУРО.
Умрели на практика няма, само ранени, а адреналинът е различен, но не по-малък.
Аз карам вече 15 години хард ендуро доста екстремно и освен няколко счупвания и безброй синини, понеже съм екипиран от-до сериозни травми почти нямам. Хората покрай мен са в подобно състояние.
Поразгледай малко клипчета на Грахам Джарвис за да добиеш представа.

11.   Само като видях тема за мотори и ми стана зле. Най-добрата ми приятелка в момента не знае на кой свят се намира заради тези мотори. Прекрасно семейство. Къща в София, вила в Банкя. Той - спортист, обиколиха света покрай работата му. Отворени, гостоприемни хора. Що нови години и морета сме карали заедно... Единственият им проблем беше, че нямаха деца. И се започнаха инвитро процедурите. Шест години се мъчиха и накрая бяха на път да се откажат. Прителката ми каза: правя го за последно и приключваме. И... взе че забременя. С близнаци. Щастието вече беше пълно. И точно от много щастие мъжът й реши да си осъществи детската мечта и да си купи мотор. При първото каране катастрофира и си счупи грабнака. В момента е като растение - напълно парализиран без никакви шансове да се възстанови. Грях е, но си мисля, че по-добре да беше умрял. Той не може една глътка вода да изпие, ако някой не му я даде - крайниците му са неподвижни. Жив труп. От стреса приятелката ми получи спонтанен аборт и си загуби децата. Сега всеки ден е в болницата да се грижи за него, докато лекарите позволят да го вземе в къщи. Как ще работи тази жена? Как ще гледа парализиран човек и с какви пари, като не може да го остави и за минута? Край! Всичко приключи! Няма ги вече театрите, които тя толкова обича, няма ги купоните с приятели, няма секс, няма нищо... Помагам й колкото мога, но всъщност нито на нея, нито пък на него може да се помогне някак.

12.   Аз карам мотори от както се помня.
Първото "скутерче" като твоето си купих на 15.
Още помня как ходих да го гледам на балкона на някакъв чичак в Обеля.
От тогава смених толкова мотори... като последно карах 600 кубика супер спорт - 100 коня.

Тая приказка, че мотористите се делят на два типа, тези които са падали и тези, които ще паднат е така.

Падал съм с доста от моторите, бил съм на косъм един или два пъти от това да излетя, НО най-страшната ми катастрофа беше когато бях набарал едно такова 49, преправено на 70 кубика мотопедче, да ходя на работа с него, вместо с големия мотор.
На един ляв завой, за мен зелено, първа "кола", тръгвам си... и някакъв пичага минава на червено, без да спре, право през мен.
Направо ме размаза. 10 минути не мога да дойда в съзнание.
И с колело да бях, пак щеше да мине през мен.

Но от мотор трудно се слиза, приятел. Трябва човек да има много сериозна причина, за да устои на вълнението, което ти доставя.

И имай предвид, че един път качиш ли се на истински мотор... ще разбереш къде е пълното удоволствие.

Всеки, който никога не се е докосвал до мотори ще ти каже, че е безумие, всеки който е ще ти каже, че е прекрасно.

Братан.