Споделена история от Други

Просто споделям
Самотен, без приятели, всеки ден стоя сам на компютъра и гледам мачове. На 31, с хубава и стабилна работа, заплата, с приятелка, с която не знам какво да правя. Друго не правя, не защото не искам, а защото не мога да си намеря хоби... От много години съм затворен в себе си, първо, защото до един момент хората, с които излизах си останаха на същото ниво и продължиха с наркотиците, после, защото завърших и не останах приятел с никой колега, почина баба ми, а след нея стоях доста време без работа, отново сам вкъщи. Ясно е, че съм в депресия, но не знам как да се измъкна. В професионален план се чувствам уверен и силен, защото знам и мога, но в личен план съм пълна 0. Просто споделям, с надеждата да измисля изход след като го напиша...

Коментари

1.   Аз пък съм и без работа и без жена хахаха. Ходете си по почивки и екскурзии и се радвайте

2.   "защото не мога да си намеря хоби... " - хобито не се търси, то само изплува в тебе. Прави това което ти е най приятно! Казваш, че имаш приятелка, обърни внимание на определението - ПРИЯТЕЛКА!? Имаш приятелка, значи приятно занимание, какво друго ти трябва, щом имаш приятен човек до себе си. Излиза истина, че младите са умни, но без логическо мислене, не знаят как да си ползват знанията. Какво по добро хоби искаш, освен да си запълваш времето с любим човек? Ходете на екскурзии и всичко ще се оправи!

3.   Да ти имам проблемите. Сериозно. Дай ми ги и вземи моите.

4.   Гледай си приятелката и кариерата и знай от мен, че във живота 2 добри няма. Опитай се да запазиш това, което имаш за да не съжаляваш след това. За приятели на тези години трудно мога да ти кажа, че ще успееш да намериш особено във нашето озлобено и разединено общество. Трябва нещо да ви свързва а на 31 доста по трудно се намират отколкото на 15. И да те попитам за какво са ти въобще приятели. Аз всеки ден се убеждавам, че на мъж са му нужни 1, 2 другари от детството как се вика за да излиза, 1 за бизнес който му е дясната ръка. Първите 2ма според мен задължително трябва да ги познаваш от доста време за да може да споделяте за нещата от живота. Дясната ръка идва след това и със него се говори само за бизнес, кариера и работа. Това го мисля аз, явно тези хора ти липсват на теб. Най-вече със тези със които може да се мотаеш и да пиеш бира. Да си излееш мъката...

5.   Имаш депресия.

6.   Е, честито, имаш един осъзнат проблем, което значи, че официално имаш половин проблем.
Опитай с психолог, на много хора им помага да осъзнаят причините за състоянието си и да намерят изход в "безизходни" ситуации. Лошо е, че се затваряш в себе си. Замисли се малко. Ти си млад човек със стабилна работа и жена до себе си. Обърни ѝ малко внимание, опитайте нещо ново заедно. Може да пътувате на еднодневни екскурзии, да се запишете на курс за нещо, да излизате повече навън или просто да прекарвате време заедно. Със сигурност тя ще те разведри. Щом си с нея, то компанията ѝ трябва да ти е приятна и да те кара да се чувстваш по-добре. Сподели ѝ за тези твои проблеми. Тя е жената до теб и заслужава да знае истината. Ако човек не иска да му се помогне, никой не е в състояние да му подаде ръка. Ти не говориш за тези неща, затваряш се в себе си, а имаш нужда от помощ. Стига толкова, стегни се и бъди искрен. Всички изпадаме в такива състояния, не е срамно. Изключи си компютъра и го остави за седмица. Виж как ще живееш без него. Наложи си го като правило. Можеш да се развличаш за час на ден или въобще да не го правиш, важното е да останеш сам със себе си и да нямаш интернет. Ще се убедиш, че ще започнат да ти идват нови и нови идеи за развлечения, та дори и ще започнеш да общуваш повее с хората около теб и ще ти се иска да излизаш по-често. Ако приятелката ти няма желание да търси хобита с теб, то можеш сам да опитваш нови неща. Готварски курс, курс по език, фитнес или каквото там ти дойде на ума и някога си искал да опиташ. Приеми го така: научаваш се да готвиш, за да направиш романтична изненада на жената до теб и да има за какво ново да си говорите. Всяко едно битово занимание е нещо, което може да се превърне в забавно начинание от по-високо ниво. Когато ми е тъжно, се правя на сладкар. Вкъщи се подмятат едни бисквити, кексове, торти и близките ми намазват от цялата работа.
При подобни на твоето състояние често се оказва, че промяната е решението. Освежи малко жилището си. Хем е полезно занимание, хем после ще ти радва окото. Смени цветовете на стените, купи си ново спално бельо, някоя друга декорация. Пренареди си мебелите, поднови ги. Промени нещо. Можеш да заживееш с твоята приятелка, да започнеш да предприемаш нови крачки в живота и да се развиваш повече в личен план. Вземи си котка, куче, хамстер, рибка. Направи дълго чакана промяна.

7.   Това ми звучи като виц. Не можеш да си намериш хоби? А как го търсиш?
Ако ти кажа да ходиш на скално катерене или гмуркане, как ти се струва? Или на рисуване на японски миниатюри? Или да учиш суахили?
Човек или му харесва нещо, или не му харесва, ние как да разберем какво те влече, че и това да ти е огромен проблем. И не знаел какво да прави с приятелката си :-) Секс например? Чувала съм, че хората ходят на разходки, на почивка, на екскурзия, знам ли...

8.   Е аз пък нямам жена, нормална работа, защото ме мързеше и почти нямам приятели. В момента докато го пиша имам 1, 8 лв. в джоба и ядох една баничка.
Тъкмо се чудя дали да ям оше една. Ама езимам заплата на 25ти. Най големия ми плюс е, чв все още съм на 26 и мога да променя нешата.
Брат айде стига сме ревали вече. Както виждаш и от моята история има хора къде, къде по зле от теб.
Така че оценявай това, което имаш. Нямал хоби.. Жена имаш, пари имаш, здрав си.. По богат си от половината земно население.
Пътувай, чети, пуши пури (мои хобита) Ама стига се оплаквахте, че живота ви е бил много зле, че идея си нямаш някои хора през какво сме минали.

9.   От автора до 4. Описа ме без да ме познаваш... Нямам такива приятели, за което цял живот съжалявам. Седя вкъщи и пия бира сам пред компютъра, гледайки мач. Има едни момчета, с които се виждаме през почивните дни, но само тогава. Само масата ни е опирната точка. Нито кариерите, нито ежедневието ни са свързани... Явно съм и лицемер.

10.   Е и какво да направим? Аз съм на 31 с добра работа, но без приятелка. Какво да направя аз тогава? Ти поне имаш гадже. Хобита нямал.. ми намери си. Аз свиря на китара, кефи ме.

11.   Към автора: купи си една домашна камера, няколко резервни батерии, карта памет и статив! Ходи с нея на концерти, церемонии, вземи и гаджето си! Това ти стига, за да си изкараш добре и да почувстваш празника! Стига да не си от малък град! Големите творци се изявяват обикновено в областните градове! Като се прибереш, прехвърли записите и някоя вечер ги гледайте двамата на телевизора! Ще си изкарате една незабравима вечер! Излез от депресията, не се страхувай от нищо!