Споделена история от Други

Скромни възможности.
Здравейте! Имам приятел от няколко месеца, виждам че нещата биха могли да станат сериозни. От както сме заедно винаги аз ходя в тях (той живее сам ) Има хубав, луксозен апартамент, но работата е там, че никога не съм го канила в къщи, а и не желая, защото аз живея в много, много скромен апартамент и не толкова хубав, той не знае това, дори не подозира, винаги съм в прилежен вид и облечена добре. Притеснявам се да го поканя, изклучително унизително ще бъде за мен. Не е културно, най- малкото, да не го каня в къщи, но какво да правя, но не бих го направила за нищо на света, кажете ми нещо, съвет, алтернатива?

Коментари

1.   Всъщност, разбирам те много добре. Като бях по - малка в един момент цялото ми обкръжение се състоеше от деца на състоятелни родители с хубави апартаменти и вили, а само у нас едно такова... поостаряло и неугледно. Срам ме беше само те да ме канят, а аз тях - не, но още повече ме беше срам при мисълта, че ще ме помислят за мизерница някаква. От сегашна гледна точка ми се струва, че доста комплексарски съм разсъждавала, това да не си богаташ не е нито срамно, нито порочно, но все пак... гадно си е. Обикновено излизах с оправданието, че правим ремонт и, че не е за пред хора, но то е тъпичко:) После почнах да си служа с полуистината, че е пренаселено, т. е. нашите са там, сестра ми... ще ни пречат да се усамотим и да си правим каквото си искаме. Затова, винаги каня хората на заведение - водя ги на изискано място, черпя ги и така. От настоящия си приятел не съм скрила нищо. Той знае много добре абсолютно всичко за материалното ми състояние - моето и на семейството, от което произхождам и дишам спокойно:) Откровеността ми даде невероятна свобода. Но, не всеки човек предразполага към такава. В краткосрочен план измисляй правдиви предлози да не го каниш, но в дългосрочен се замисли сериозно - цял живот ли ще се криеш и ще носиш маска? Не го казвам, за да те съдя или за да се заяждам. Просто знам от личен опит колко е уморително.

Борония

2.   Еми така е :-) в света на добре облечените с големи претенции хора материалното е част от любовта. Докато при нас елементарните, непретенциозни хора тези комплекси ги няма и сме май по-щастливи :-)... Махни ги тея комплекси и полулюбови. Бъди една от нас и му кажи. Така поне ще имаш шанса някога да изживееш нещо истинско

3.   Разбирам те напълно, понеже и аз имах такъв случай. Дълги години не канех приятелите си у дома, независимо от това дали живеят на хубаво място или не, просто аз не се чувствах комфортно, разделяхме се, може би защото не бяха хората за мен, може би защото не ги допусках близо, а може би и двете. Сега съм омъжена, той бе единственият който някога допуснах у дома...
и правилният...
Така, че.... това е моят съвет... когато усетиш, че е правилният няма да се притесниш да го доведеш у дома...

4.   Разбирам мъките ви, но те са ужасно тъпи. Научете се да не ви пука какво ще мислят за вас, и няма да имате този проблем. Просто му кажи/покажи па той каквото ще да си мисли, ако найстина те иска, това няма ни най-малко да му пука. Никога няма да ви разбера вас хората и вашите безсмисленни грижи.

"Откровеността ми даде невероятна свобода. Но, не всеки човек предразполага към такава. " - Само идиоти не разполагат с това.

-Death_Blade ^

5.   Ами не виждам за нужно за сега да го каниш. Изчакай първо да се развият нещата между вас. Мисля че ако връзката ви стане сериозна, самата ти ще се отпуснеш с времето. Не мисля, че ще те помисли за мизерничка или нещо подобно. Нали е харесал самата теб...

6.   няма от какво да се притесняваш, приятелят ти не е паднал от небето! Той знае, че си със скромни възможности, какво мислиш?
Няма начин да носиш маркови и скъпи дрехи, той още в самото начало си те е приценил и си те иска такава, каквато си!!! Нарочно не е с момиче от обкръжението си, ти как мислиш, че те иска богата ли? Писнало му е от лигавите дъщерички на някакви...
Освен това истината е една в България, може да има хора с повече пари и възможности, но истински класи няма - дори богатите момчета имат бедни приятели и да не мислиш, че не е ходил там? Да не мислиш, че той няма баба и дядо някъде на село с малка схлупена къща?

За богатите хора тези неща не са толкова важни, бъди сигурна! Ако жилището ти е чистичко и подредено, можеш без проблеми да го поканиш у вас. Той много добре знае ти как живееш, спокойно! Сигурно и като дете е прекарвал следобедите си при някое съседско семейство в някоя мухлясала панелка.... не си мисли, че му прави това някакво впечатление - е, разбира се, че като има възможности той иска да живее добре, но това не значи, че ще изолирва хората с по-малко възможности - та това са 90% от българите, съвзем без приятели ли да остане???
Той те цени такава, каквато си! Бъди сигурна в това! Подреди, изчисти, освежи с една боя, ако има нужда ЗА СЕБЕ СИ и го покани!

7.   Защо просто не му кажеш. Принцът невинаги се влюбва в принцеси, нали? Кой е казал, че трябва да си на неговото ниво. Кажи му, че нямаш голям апартамент, луксозни и скъпи неща, но имаш голямо сърце, което е по-важно. Направи крачка. Нали все някога ще трябва да го поканиш у вас?

Мег*

8.   Не можеш да се криеш вечно, няма как. Напротив той в теб ли трябва да се влюби или в апартамента ти? Заведи го у дома, ако той наистина те обича няма да реагира зле или да си помисли нещо лошо.
Успех
Д-р Хаус