Споделена история от Други

Самоделно направена въздушна пушка
Така, ще карам направо.
Искам да се опитам да си направя въздушна пушка (в смисъл, от пвц тръби, бутилка за сгъстен въздух, помпа за бутилката и другите компоненти), просто съм голям фен на оръжията и на спортната стрелба. Но се замислих дали ще трябва да заявя че имам такава пушка, така де, да я узаконя. Според мен трябва и бих го направил, но не съм сигурен дали може да се направи. Та мога ли да я узаконя? И как? По обичайния начин (имах една пневматична и веднага след като я купихме, отидохме и я заяивхме че я имаме за да е законно притежавана), или трябват някакви по специални процедури?

Коментари

1.   Със сигурност не можеш я узакони - по-вероятно да ти я конфискуват. И като цяло идеята е тъпа. Продават се всякакви модели. Нямаш пари или смяташ, че ще я направиш по-добра/мощна? Най-много да пострада някой от самоделката ти.

2.   Е това за първи път го чувам... да се узакони самоделна пушка макар и въздушна.. Жива да не бях... И то хомо сапиенс от "силния пол" го изтърси, уж оръжията на вас ви прилягат ама нА..

3.   Не можеш да я узакониш поради две причини първата е че оръжието е самоделно демек незаконно и носиш наказателна отговорност втората е че за да ти издадът разрешение трябва да имаш документ от производителя демек ти няма да имаш поради това че е самоделка и последното нещо ти няма да знаеш колко е силна ако е под 24 джауа не се занимавай с глупости да я мъкнеш по районните но ако е над тази стойност и ако те хванат си заплашен от закона ще те съдят че оръжието е самоделно(не законно) и че нямаш разрешение абе по добре си купи една истинска до 24 джауа и не трябва разрешение думкай си и си свиркай не се занимавай с глупости.

4.   №3, каква е тази мярка за сила - джауА, чували сме за Джаул, но за "джауа" за пълви път чувам, би ли ни информирал?

5.   Това не е въздушна пушка, няма как да работи защото PVC тръбата ще се пръсне, и няма как да практикъваш нищо спортно с него, освен изстрелване на фуниики или зелено грозде през "цевта"

Регистрационния режим на въздушните "оръжия" е съвдем ясно разписан - на такъв подлежат пушки и пистолети с над 25 джаула дулна енергия. Евтините пушки турско, испанско и китайско производство не се вписват в тази категотия. Играчките за пейнтбол и софтбол - също.

Та не се вкарвай в разни глупости, щом толкова ти се стреля - за 100 лева ще си вземеш слаба въздухарка 4, 5 за мишени на по 15 - 12 метра става.

6.   До 2

Жалко е, че си жива...