Споделена история от Други

Отчаяна девойка
някой случайно да знае смисълът на живота какъв е? питам защото вече не намирам смисъл в нищо, живея просто ей така, времето ми минава ей така, момиче съм на 27 години, но всичко ми е вече безразлично относно живота. Пия доста от мъка по мъж, по починалите ми родители и по факта че с брат ми и сестра се скарахме заради поведението ми. Депресирам се и често и съм мислела за самоубийство, но нямам смелостта. Моля за съвет наистина. Писна ми вече от всичко. Всеки ми дава акъли и съвети и ми писна да не съм разбрана

Коментари

1.   Може би почти всеки от нас се е чувствал по подобен начин в даден период от живота си.
При мен се получи така, че няколко години нямах сериозна връзка имах срещи или разочарования в които си мислех, че просто някои иска да преспи с мен и да се чупи. В този момен ми беше някак си все едно какво ще се случи с мен, на гадно е по празниците или когато виждаш щастливи двойки около теб, тогава още повече ми ставаше кофти, защото никой не ме обича и не му пука за мен. С една малка разлика на мен не ми пукаше дали ще умра или не, но се чувствах страшно силна в работата си. Бях доста смела и взимах решения, които не бих взела сега, барзи, много рисковани, та нали е все тая дали ще рабтя това или нещо друго, та доста профитирах от тази част на живота ми. После се появи и подходящият човек до мен и направихме семейство с прекрасни деца. Сега има какво да губя и много внимавам. Знаеш ли когато гледам в назад се радвам, че така се е получило. Аз наистина чаках 6 години, за да ме срещне съдбата с когото трябва и съм ужасно щастлива и благодарна за всеки прекрасен ден заедно. Много пъти сме го обсъждали, реално ако се бях запознала с мъжа ми на 18, а не на 28 нямаше да му обърна внимание, а и той нармен. Просто е трябвало да изчакаме и да пораснем, да бъдем с други партньори преди да се съберем и оценим един друг. Може и за теб да има нещо много хубаво запланувано, за което просто трябва да почакаш. Относно ностроението нал фудс имат хранителни добавки, които стимулират или доставят допамин до мозъка, това би ти помогнало да си по позитивна.
Стискам палци!

2.   Животът няма смисъл. Всеки си намира сам за какво да живее. Роди деца. Може би те ще бъдат твоя смисъл.

3.   Намери си някакво социално хоби (йога например или саласа и т. н. ), където се срещаш с по-свестни хора и имаш възможност да завържеш контакти и приятелства.

Прекаленото мислене за смисъла на живота е вредно.

4.   Виж спри пиенето, с него само ще затънеш повече. Опитай някое занимание като рисуване, писане. Излизай сред природата и прави снимки. Чети книги на теми, които са ти интересни и така.

5.   По добре спри алкохола докато не е станало зависимост. Бъди хубава. Купи си хубави дрехи. Запиши се на фитнес. И ще те харесват всички.

6.   О, това е синдрома на старите моми. Ти досега си се наживяла на всичко и след като последния ти приятел се е отдръпнал ти виждаш, че май много шансове вече нямаш. А може и ти да си виновната защо приятеля ти си е тръгнал. Такъв е живота. Пи само хубав коняк или хубаво уиски но вечер.

7.   Смисълът на живота... не знам от каква перспектива питаш.
За мен той е да разберем същността си, дали има Бог, и за какво сме родени тук (предназначението ни). А после да вървим по своя собствен път.

Отговорите са в теб - това не е клише.

Ако не искаш да гледаш навътре, просто се пусни във външния свят. Намери кое те кара да се чувстваш най-жива и едновременно помага на другите. Най-дивите ни мечти често са прикрити зад страх/съмнения и ние бягаме от тях вместо да ги следваме. Потърси твоята. Успех!

8.   Колкото и банално да звучи мисля, че номер 4 и 5 дават най-хубавите съвети. Мислех да пиша, но те са написали това, което аз щях. Мисля, че ако направиш това, ще се измъкнеш.
Живота е един танц за мен, просто танцувай, учи нови неща, хобита и т, н.. Влез готина социална среда. Не е трудно..

9.   Когато аз бях в депресия и имах такива мисли, в тези моменти имаше само едно нещо, което ме вкара в правилния път - започнах работа. Това бе (и все още е) първата ми работа в офис. Там всичко се обърна: готини колеги, ново занимание, обучение, награждение за труда. Последното е важно не само заради парите, а и защото показва как действията ти имат последици, не е всичко една празна сивота. Това беше и съветът, който дадох на един познат, швед (климатът там може да те докара до самоубийство, той ми призна как е бил на път). Проработи и при него: казах му да си намери каквато и да е работа (почасова дори, що не) и да се насили да прави каквото и да е разсейващо. Спорт, ходене, социална дейност, все там. Така направи, върна си ентусиазма за живот, дори и презаписа в друга университетска програма.

Ключът при депресията е задължително да се промени обстановката. Това трябва да стане насила. Статуквото не ти помага, защото виждаш и правиш едно и също. Но ти гарантирам, че дори вършенето на нещо като доброволен труд е правилна промяна. Дори и да събереш няколко фаса от улицата или да изпразниш мазето от хартии за вторични суровини, това е все от полза. Важното е да усетиш, че действията ти имат значение, че не всичко се свежда до нихилизъм. Гарнатирам ти, че ако се научиш да бягаш рано сутрин, да почистваш доброволно няколко хартии от тротоара, да се научиш да плуваш или дори само да ползваш степера във фитнеса, това всичко се отплаща.

Отрърваването от депресията е трудно, но напълно възможно. Важното е да насилиш нови навици, които да те разсейват от натрпчиви мисли.
Освен ако не страдаш от психосоматични симптоми (не можеш да спиш, трудно дишаш, подобни), психиатър няма да е нужен.

10.   Обзалагам се на цялото си имущество, че номер6 не би написал това, ако темата беше пусната от момче на 27.

Друг е въпросът, че тази тема май-май не е реална, а измислица с цел авторът ѝ да види какво ще коментират хората. Kоя 27 годишна в днешно време би се нарекла девойка - тази дума не се използва от по-новите поколения.

Но макар и измислица, много е вероятно за някоя, която чете днес или след 5 години примерно, това да е реалност.

Затова искам да отправя един апел към всички озлобени - зарязвани, измамени, грозни, девствени или дърти и.т.н. мъже да си сдържат емоционалните изпражнения поне в такива теми.
За изливане на личните им лайна само в този сайт има 100тици подходящи теми. Даже ще изброя някои, за да услесня желаещите да изливат личната си помия, защото съм склонна да бъда добра дори към най-противните индивиди.

Разбрах, че ние мъжете никога няма да разберем жените, но разбрах също така, че и жените не разбират себе си
http://spodeli.net/4/story-143724.html

До младите момичета,ходещи с дъртаци : защо го правите?
http://spodeli.net/4/story-141512.html

Разведохме се, а тя не спира да ме търси. Предлага ми някакви странни модели на общуване. Моля за съвети
http://spodeli.net/4/story-134171.html

Защо след развода децата са "оръжие" на жените да изнудват бившите си за пари? Това почтено ли е?
http://spodeli.net/4/story-143863.html

(ще сложа и една много банална, но тя е бонус за тези, които просто искат да напишат нещо набързо, без да се нагала да влагат особена мисъл):
Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
http://spodeli.net/4/story-132765.html

(следващи три препоръчвам да проявите повече активност, защото смятам, че наистина имат крещяща нужда от такава!):
Мисля за други мъже. Какво ми става?
http://spodeli.net/6/story-139845.html

Любовница
http://spodeli.net/4/story-140125.html

Обичам партньора си, но си мечтая за друг. - http://spodeli.net/6/story-140255.html

Желая ви приятно разпускане!

14.   Аз съм мъж на 24год и съм зависим от хазарта, също не намирам смисъл в живота си и не ми се живее...