Споделена история от Други

Хазарта ме погубва
Здравейте! На 24 години съм и искам да ви споделя, че хазарта ме погубва. Много пари загубих тези дни, цяло лято ми вървеше много но дойде времето най сетне, че загубих, играя само онлайн залози от много години правил съм опити да спирам но само временно дори съм посещавал групи за взаимопомощ. Психиката ми е разбита, много съм нервен, живея сам, родителите са ми осигурили пари, но теглих пролетта 20 000лв да покрия стари дългове и 7-8к бях заделил за кола но ги проиграх всичките до стотинка днес. Съсипан съм, просто искам да споделя с някого, живота ми е съсипан искам да умра, мисля че само чужбина ми е единствената алтернатива но не знам. спирам до тука ако има коментари ще пиша

Коментари

1.   Вземи се в ръца.
Приятелят ми е на 31г, като в студентските си години е играл и задлъжнял като теб. От общо 20 000лв, сега остават още 8 000лв. Нали разбираш, че сега си сам, но ще срещнеш твоят човек и ще мислиш за семейство и деца. Как ще ги подсигуриш?
Всеки месец на нас ни тежът едни 500лв, които можеше да даваме за дом.
Замини в чужбина и се работи.

2.   Станалото, станало. Какво правим от тука натам? За да не сме в същото положение дай да се променим иначе оставаме без промяна. Осъзнал си случващото се. Лесно не е. Стъпка след стъпка капка по капка вир става и накрая ще си извървял дълъг път и ще си спрял. Запитай се, абе какво съм постигнал на колко години съм... Така ли ще продължавам... И другата година ли ще съм същия човек без да съм мръдна, пак ли ще залагам? Не се харесвам ако не се променя ще изминат още години и хоп ще съм на 30 и пак със зависимост а ако бях спрял щях да съм добре
Ей го кога бях на 18 сега на 24 и още играя... Така ли ще е пак след време

3.   Имах проблем като твоя, празних си джобовете по футболни залози докато един ден не усетих, че стигам твърде далеч. Моят съвет е да пробваш да се контролираш по следния начин: Ограничавай се постепенно. Например аз си бях сложил лимит до който да харча за залози (не ми помогна, но пробвай). След като не видях резултат, реших че ще залагам само на мачове от определени първенства (Шампионска лига, Лига Европа и предимно първенства, които се играят по-рядко през по-големи интервали). Така постепенно залагах веднъж седмично, после месечно и така станах човек.

4.   и аз имам подобен приятел, няколко години поред вече мизерии и дългове,заеми,запори,заложни къщи,бързи кредити и измами и накрая в психиатричното отделение, пуснахо го де болничен един месец но не отиде да работи никъде на частно .но що да роботи като има балами да му дават пари налииии.проси пари за цигари, един лев няма.пълна деградаация,безочие,безсрамие.крие се от хора на които има да връща пари,изключва си телефона,губи приятели,разочарова роднини,пълен идиот а приятелката му го търпи още незнам как. може да работи в чужбина, има роднини там ,но не иска щото тука му е по лесно да проси от тук и там пари, но дълбоко затъва вече нямам думи