Споделена история от Други

Въпрос към хората разбиращи от кучета
Здравейте наскоро си купих куче което е на пет години по разбираеми причини не исках да си взимам бебе заради хигиенните навици. То има поведенчески проблеми винаги когато види куче се изправя на задни лапи и почва да лае и да ръмжи и става като побесняло понякога появява и агресия към хора обаче само чрез ръмжене, досега не е хапало не е нападало човек с мен е много мило и любвеобилно и във вкъщи е много спокоен, но когато излезем и види друго куче става агресивен това ми създава проблеми понеже не може да излезем никъде нито по паркове нито по градинки. Някой има ли някаква идея дали това може да се овладее или зависи изцяло от кучето?
ще бъда благодарна на всяко мнение
Немски шпиц 4кг София

Коментари

1.   Здравей, първо трябва да покажеш на кучето кое негово поведение не ти харесва и кое одобряваш.
Когато не ти харесва нещо, го дърпаш рязко за повода и казваш строго "не! ". Трябва да се получи като камшичен удар. Така след време кучето разбира, че след определена негова реакция ще последва неприятно преживяване. Никога не го удряй, корекции се правят само повода или ако е откачен, може да дръпнеш рязко каишката. Понякога и само "не" ще е достатъчно.
Когато си доволна, му казвай "браво", погали го одобрително.
Винаги говори ясно на кучето, с кратки команди.
Това е принципът, но най-добре се обърни към учител, защото той може да ти покаже всичко нагледно и да ти го демонстрира спрямо твоето куче.
Също така преди разходка може да отделиш 5 минути да го галиш, да му говориш мило. Така то е получило внимание от теб и излиза много по-спокойно на разходка

2.   Предполагам е мъжко. Защитават си позициите. Има хора препоръчват кастриране, но до колкото знам не винаги помага. Моето е едра и добродушна порода, но се случва да се зъби на мъжкари. Прочетете повече за спецификите на отглеждането. Има достатъчно информация в мрежата.

3.   На пет години 4 кг.!? Това злобно куче ли го смяташ? Ако се отнасяте човешки към кучета, тогава и те ще се отнасят добре към хората. Явно мутренски кучета са го плашили и затова то така реагира. Разхождай си го там където няма големи кучета, а с хората ще свикне, стига да не са злобни като кучета, има и такива хора!