Споделена история от Други

Хората ме мислят за глупак
От както се зная хорота ме мислят за глупак. Постояно ме обиждат, но какво да правя. Никой не ме взима на сериозно и никой не иска да говори с мен. Защо! Винаги се питам и на скоро открих човек точно като мен. Отхвърлен от обществото. Моля казете ми какво да правя.

Коментари

1.   първо, не се събирай с хора като теб, отхвърлени от обществото - ставате автоматично двама, ще си ближите раните и ще си стоите в ъгъла, ненужни никому.
ЗАПОЧНИ ДА ЖИВЕЕШ ЗА СЕБЕ СИ, като 100% егоист, НЕ ЖИВЕЙ ЗА ДРУГИТЕ, казвай НЕ и не се оставяй да те използват. Занимавай се с неща, в които си добър и се доказвай. Имай самочувствие. Не бъди зависим от одобрението на хората, живей за себе си.

2.   Почти съгласен с номер 1 - Очевидно е че трябва да спреш да се интересуваш какво мислят хората за тебе, когато видят че не ти пука ще спрат. Второ, намери си обкръжение което на теб ти харесва. И тн. Използвай леко мозъчето ;)

-Death_Blade ^

3.   А според мен е време за пълна промяна. Не си глупав, имай самочувствие на умен. Социализирай се - почни да излизаш, да ходиш напред назад, без страх, че хората ще те отхвърлят. Запиши се на някакъв спорт - срещни други хора и се дръж нормално, със самочувствие и без комплекси. Просто си намирай занимания, които да те срещат с други хора, а не само да се ограничаваш явно с ограниченото ти обкръжение. Както се казва, почни на чисто :)
Ана

4.   Ам аз мисля,че трябва да си намериш няква яка компания да си с тях навсякъде, да се отвориш колкото можеш и когато те обиждат да не ти пука! Щом те мислят за глупак ,значи има причина.. Покажи , че не си! Като те обиждат ти какво правиш? Казваш ли им нещо? Или мъчлиш и се оставяш като глупак? :)

5.   Не се оставяй да те зачитат като такъв. Просто им се опълчи и им го върни по някакъв начин, за да разберат, че не си всъщност такъв, за каккъвто те мислят.

Nicole

6.   За да получиш съвет трябва малко повече информация. Защо те мислят за глупак? Защото сеи прекалено добър или неуверен и грешиш и изобщо защо е така? Защо всички ще те отхвърлят - как се държиш с околните? На каквоа възраст си? Как изглеждаш и с какво се занимаваш? Има ли причина да си с ниско самочувствие? Изобщо много неща трябва да се преценят, за да се даде съвет, а не да се пишат общоизвестни приказки и коментари.

7.   Да ти имам и обществото... хахаха... обществото в по-голямата си част е доста зле. Виж, младеж, това, че обществото те отхвърля, не значи, че си глупав. Може да е точно обратното и точно затова да си отхвърлен. Хубаво е, че си открил сродна душа, някои хора нямат този шанс и затова се барикадират с пишмат-приятели и трупат познанства само за калабалък и да не се чувстват самотни, за да се чувстват "социализирани". Но те се обграждат с хора, които не, че харесват, а просто имат нужда някой да ги харесва, който и да е, колкото и да струва. Това е жалко. Не го прави. Не се променяй заради другите. Бъди какъвто си и намери твоите хора, хората, които ще те уважават и почитат такъв, какъвто си. Иначе губиш при всички положения, ако не друго, поне себе си, а така поне оставяш шанс за щастие, помисли за това. Ще бъдеш ли щастлив, ако си различен? Ако да - действай, ако не- продължавай напред и горе главата. Най-важната връзка в живота на човек е връзката със самия себе си. Не предавай най-добрия си приятел, не предавай себе си. :) Успех