Споделена история от Други

Самотна през студентските години
Здравейте, последна година на обучение съм в София и се чувствам много самотна в този огромен град, нямам си никого, който да ми е близък. Лятото бях в чужбина с родителите ми, работихме там заедно, и доста се привързах към тях, сега само ми се плаче, черногледа съм, чудя се как ще минат тези 10 месеца стаж, които ми остават. По принцип съм инттоверт и трудно завързвам приятелства, а и се чувствам по-добре сама, но понякога ми идва в повече. Просто нямам търпение да се махна от София и никога да не се върна. Знам, че може да ви прозвучи разглезено, че момиче на 21 години иска да бъде с родителите си. Но с тях се чувствам защитена, обичана, приета, въпреки, че често се караме, те са моето семейство. Направо ми идва да зарежа всичко, но това е лудост в последната година. Просто ще търпя. Исках да споделя, за да ми олекне. Какво бихте предприели Вие на мое място, за да направите дните си по безоблачни и щастливи?

Коментари

1.   Влизам ти в положението, и аз съм много близък с родителите ми. Каквото и да си говорим, в днешно време е лукс да имаме работата/живота, който искаме, пък и да сме близо до семейството ни. Всеки се мести на някъде, че дори и в чужбина. София не е чак толкова далеч. Откъдето и да си можеш да виждаш родителите си през ваканциите, пък и винаги можеш да се върнеш в родното място след университета. Въпросът е, че е хубаво да си намериш среда и в София. Като цяло е важно да можеш да общуваш с хора извън семейството. Моят съвет е да си намериш свестна група приятели, които да те разбират. Може би гадже е още по-добре. Както сама каза, градът е голям. Има всякакви хора, с които да се свържеш. Успех!

2.   Щях да си ходя при нашите когато имам възможност нали като е почивен ден или въобще като може. Другото което е щях да използвам Интернет за да си намеря човек за брак. Обичай се хубаво бъди хубава и излизай ако ще до магазина да е. Все някой ще те забележи

3.   Бих се шибала като жи'отну.

4.   Потърси биберона.

5.   Абе не е нужно да се шиба като животно.. Да си намери приятел, не може да не е получавала предложения за срещи. Авторке, ако не си получавала предложения за срещи то явно много се криеш.

6.   Защо да се мъчиш и да търпиш? Животът е пред теб, ще имаш още възможности. Прави това, което те кара да се чувстваш добре. Всичко друго те мачка, не ти помага. Заминавай още този месец при вашите, какво толкова.

7.   От авторката
Не мога да замина, понеже съм от село о нашите много се притесняват какво ще кажат хората, ако прекъсна обучанието си последната година, а и не само, че е последна, още от началото майка ми ме притиска да не се отказвам. Аз също съм на мнение, че трябва по някакъв начин да изкарам тоя стаж, който е 10 месеца и после ще съм свободна и ще работя и правя с живота си, каквото поискам.
Към номер 5: Може би е така, както казах вече, съм интроверт и ми е по-добре и спокойно сама, отколкото сред хора, трудно харедвсм хора за компания и приятели, а за гадже, получавам доста покани, но някак си съм свикнала да съм сама, не ми се занимава, или когато иззляза с някого, решавам, че не го харесвам достатъчно и спира всичко до там.