Споделена история от Други

Загуба на близки
Привет!
Не искам никого да натоварвам, но имам неистова нужда да споделя.
Смятам се за един от най-нещастните хора на света.
Не откривам смисъл, не знам как да живея, не мога да намеря себе си.
От над 20 г. съм парализирана, на легло. Това някак го понасях, въпреки жестоките негативи от този факт, но...
За кратък период от време загубих безвъзвратно сестра си, майка си и баща си. Останахме двете с племенницата ми - тя поема грижите за мен - под различна форма.
Живея в ад. Скръбта ме съсипва. Не знам какво да правя, наистина не знам.

Коментари

1.   Съжалявам се това, което ти се е случило. Да губим родителите си е нормална част от живота. При някои хора за жалост това става по-рано, както и при мен. Бъди благодарна, че имаш племенница, която се грижи за теб. Трябва да откриеш смисъл за себе си в нещо. Дори да си физически ограничена, използвай интернет, за да общуваш и да срещнеш нови приятели. Можеш и да си намериш хоби, например да твориш нещо. Не се изолирай от света и не се оставяй мъката да те съсипе. Всичко минава - и лошото, и хубавото. И за теб пак ще изгрее слънце, просто погледни по-позитивно на живота.

2.   Много съжалявам за нещастията, които са ти се случили!
Рано или късно всеки губи близките си по един или друг начин... лошото при теб е че ти си ги загубила по едно и също време... знам че ще прозвучи гадно.. но по-добре ти да ги загубиш както е в живота, от колкото те теб да погребват като тяхно дете... :/ лично аз се моля на Бог да не причиня това на родителите си защото е много по-страшно...
Сега! Знам че сигурно си доста отчавна, но аз съм на мнение че ако започнеш да медитираш и се отърсиш от тези негативни емоции поне за 30 мин дневно, имаш напълно реален шанс да подобриш сериозно състоянието си! Ако попрочетеш малко в нета ще видиш че мрежата изобилства от случаи на излекувани хора в много тежко състояние! Но знаеш, че не става за ден миличка! Бъди силна! Изплачи всичката негативност която е привлякла тези обстоятелства. И се зареди със сериоооооозно търпение! Знам че го знаеш, но положението ти с тази парализа е доста тежко, но изобщо не е невъзможно да се оправиш! Ден след ден! Повтаряй си че оздравяваш всеки ден все повече!
Успех! :*

3.   Какво се е случило, за да си на легло.

4.   Съжалявам за това, което си преживяла.
Не спирай да търсиш лечение - в чужбина, алтернативно, каквото и да е.

5.   Благодаря ви, добри хора, за окуражителните думи!

№1, съжалявам за твоята загуба.

№2, имаш право. Сестра ми почина, майка не издържа и си отиде една година след нея.

№3, разболях се. От МС.

Благодаря ви още веднъж.

6.   Не знам какво изобщо бих могла да напиша на човек, който е парализиран, и то над 20 години..
В смисъл нещо, което да е подходящо, или поне да не е тъпо, защото това наистина си е бая нещо и вероятно само човек, който го е минал, би могъл да каже нещо наистина смислено.
Но от друга страна все пак ще се пробвам, защото щом си пуснала тема значи ти се иска да получиш някаква обратна връзка с някакви хора..

Значи смятам, че си наистина силен човек след като след толкова дълго време все още имаш желание за каквото и да било, дори и да пуснеш тема в тоя сайт - аз на твое място вероятно и това нямаше да направя и със сигурност щях да съм се отказала от живота и без да съм загубила близките си.
Със скръбта на много близък човек също нямам опит (все още), така че и тук не мога да кажа нещо полезно, но наистина това предстои на почти всеки човек в един момент от живота му.

Освен да ти кажа да не се предаваш, което звучи нелепо излизайки от човек като мен, можеш да си намериш разни неща из интернет, в които да се вглъбиш.. да четеш някакви книги или просто да гледаш някакви видеа. Или защо да не пробваш самата ти да пишеш - за опита ти през всички тези години, за чувствата ти, преживяванията ти.. може да стане наистина една интересна книга; или пък да научиш някой чужд език. Изобщо като се замисля интернет си е направо мега благословия, особено за човек, който по някаква причина няма възможност да се движи.

7.   Мила, възхитих се на силата ти. Представям си колко ти е тежко. Но за да минаваш тези изпитания това е защото това е Божият промисъл. Знам, че никак не е лесно да се приеме, но малко сме на земята и учим уроци тук. Колкото до МС, чувала съм, че се повлиява добре от определен тип хранене. В Списание 8 преди време имаше статия за човек, преборил множествената склероза. Вярвай дори и в най-тъмните часове.

9.   Здравей!

Като за начало - изгледай филма Форпост - уникален е и много ще ти помогне в твоята нелека ситуация.
(Има го и в You Tube, ето и връзка: https://www.youtube.com/watch?v=29xuxhFueJg )

Най-доброто, което можеш да направиш в твоето положение е да се обърнеш с цялата си душа и сърце към Бога. Да му споделяш проблемите и болките си, да да се молиш. И молитвите ти да бъдат отправени и към Господ Иисус Христос, и към Пресвета Богородица, която е наша Небесна застъпница, закрилница и утешителка.

Купи си православен молитвеник - в него има прекрасни молитви, за всякакви случаи.

Започни да четеш Новия завет(от Библията) и там ще видиш описани най-важните събития от земния живот на Господ Иисус Христос, и ще намериш и познаеш Истината.

Ако вече си православна християнка, започни да водиш църковен и духовен живот(според силите и възможностите си). И постепенно ще разбереш и осъзнаеш истинския смисъл на земния живот, и ще се научиш да се уповаваш на Бога и с негова помощ да преодоляваш всички трудности, проблеми и изпитания.

Това е дълъг и нелек процес, но с Божия помощ всичко може да се постигне.

Бог да те милва, утешава, укрепва, помага, пази и закриля!

10.   Благодаря за моралната подкрепа, добри хора!