Споделена история от Други

Приятелство между мъж и жена
Здравейте на всички.
Много често влизам в този сайт и реших и аз да споделя нещо от живота ми.
Аз съм на 24 години, уча работя, като всяко нормално момиче на тези години.
Миналата година се запознах с едно момче по-малко от мен с 4 години.
Бяхме цяла нощ с компания забавлявахме се, и от тогава завързахме контакт с него.
Той започна да учи в София и на мен ми се налагаше от време на време да ходя до там обаче, винаги съм му сроделяла, че не познавам София и няма да мога да се оправя там. Тогава той винаги ми е казвам че, ще дойде да ме посрещне на автогарата или жп гарата и ще ме заведе където трябва. Когато пък е трябвало да свърша някой работа или час за лекар той винаги ми е помагал. От скоро дори не спираме да си пишем в фейсбук. Поканил ме е на гости в тях в София както и аз в Свищов. Но тук ми е въпроса дали когато отида може да стане нещо по-сяриозно от приятели или просто това са излишни мисли който си ги втълпявам самата аз.
Вие как мислите?

Коментари

1.   Мъж и жена не могат да бъдат само приятели. Мъжът не би се занимавал с жена, ако ще е само приятел с нея. Има си мъже за приятелство. Жените са за друго! Само жените могат да гледат на мъжете като "само приятели". Мъжете гледат на жените винаги като на "потенциален партньор".

2.   Ще папаш пацата, споко.

Бръсни шундака и джвакай дъвка като отидеш НА София.

После колко ще сте си приятели изобщо не се знае.

Братан.

3.   Ми мъж и жена "приятели" е хубаво да станат гаджета и да го правят. По-хубаво е от една вечер в дискотека и на сутринта да не знаеш в леглото на кой се намираш. Аз за такова приятелство мисля, че Приятелство между мъж и жена винаги може да се превърне в любов, но любовта в приятелство Никога.

4.   Жена съм и да, имам приятели мъже. С повечето се познаваме от деца, един друг приятел пък е гадже на братовчедка ми... И да, помагаме си, ходим си на гости, чатим, изпращаме смешни клипчета и т. н., но никой няма сексуално желание към другия. Както казах, когато познаваш някой от времето когато е бил на 5... Няма как да го възприемаш като потенциален партньор. Така, че аз съм доказателство, че приятелство между мъж и жена е напълно възможно. Дали обаче с теб и това момче нещата ще се развият така, няма как да знам.

5.   Какво може да се случи, най много да те изчука, но това не е нещо необичайно.

6.   №4, не познаваш мисленето на мъжете, затова не се изказвай от тяхно име. За мъжа приятелството е докато го обземе нагона, после няма приятелство. Този твой приятел, или е смотан и не знае как да си поиска, или не му въздействаш като жена, просто ти няма мерак.

7.   Номер едно го е обяснил малко простичко, но за жалост е прав. Няма как да се получи обикновено приятелство. Когато вървя по парковете и виждам момче да седи и да си лафи с момиче, ми приличат на две момичета. Дори и с колеги от работа не е адекватно да се лафи, тъй като си има достатъчно момичета за тая работа, а момче, което излиза така и си лафи с маце, не е нейн брат, братовчед или приятел от дълги години, е загубена душа дето си губи и времето. На много от вас не им харесва този начин на мислене, но това е чиста диалектика. Това са закономерностите в живота.. мъжката компания е с мъже дето колективно правят нещо, пият бири и обсъждат някоя тема, така може и в женска компания. Това да има три момичета и две момчета на една пейка, да няма никой с никой връзка от компанията, е жалко и смешно. Не карайте и мъжете да си играят с кукли, достатъчно развалихте България. с лошите гени от заухари, с които движите. Дори майка ми разсъждава като мен, а тя е на 53. Стегнете се. И други жени на години са на моето мнение.

9.   Приятелство между мъж и жена никога не може да има Никога. Дай му пътя на човека

10.   Като мъж съм се пробвал да имам приятелки жени, но аз лично не мога. За да имам такива приятелки, то трябва да има дистанция и да се виждаме само в присъствието и на други хора. Или да не ме привлича изобщо сексуално, но пък в такава ситуация съм забелязал, че жената се влюбва. И тва е нормално според мен ддз.. Двама човека като останат насаме и задълбочат контакта си се получава връзка, ако не двамата, то поне единия се влюбва. Така сме създадени. Може да го потискаме, но в крайна сметка всеки мъж (ако е свободен) биха се зародили желания в него, когато е с красива жена, а да не говорим когато си паснат и по характер.

11.   Дърдорковци.
Разбира се, че може да има класическо приятелство между мъж и жена. Достатъчно е и двамата да не се възприемат като сексуални обекти. А това изобщо не е изключение. Имам колежки дърти, много млади, много засукани, страшно сексапилни (но съответно и комерсиални), скромни, контактни, социални... Много съм далеч от "разгонен пръч"... Та с доста от колежките сме си истински приятели. С другите просто се държим на ниво. Все пак съм над 50. В случая съдействието та момчето, не ми се вярва много да е без никакви "задни мисли". Като и в това не виждам нещо кой знае колко нередно. Даже обратното. Ако момичето не допуска в мислите си интимна близост, трябва незабавно да намери начин да му го каже и да спре да го използва. Няма "безплатен обяд". В най-добрият случай трябва да попита как би могла да да се реваншира. Все пак има някаква нищожна вероятност съдействието му да е съвсем безкористно.

12.   Ако ти не искаш да сте повече, добре. За дружка си търси жена, има ги много.

13.   Момче съм и имам много приятелки момичета,и си говорим за много неща,за даскало,музика,филми,за спорт също,има момичета които и гледат и играят футбол и баскет,имам приятелка от класа която си пада по бокс и знае адски много,кефим се на едни и същи неща и сме само приятели цялата компания момчета и момичета си ходим заедно.Аз не виждам проблем,харесвам ги като хора,имал съм гадже но не от нашата компания,там сме си френдс и родителите ми също имат приятели с които се събират,мъже,жени всякакви,това е нормално !

14.   Няма как тук да ти кажем със сигурност какво ще стане. Понякога са възможни чисти приятелства между мъж и жена, но са по-скоро изключение. Винаги на даден етап може да възникне привличане и да се стигне до секс. От мъжка гледна точка, за да сте приятели и да се отнася толкова добре към теб, значи има доста симпатии, което е предпоставка към нещо повече. Отделно сте на възраст, когато хормоните ви бушуват здраво (особено при него), така че имай го предвид.

15.   Мисля, че само трябва да решиш да стигнеш до там до където желаеш! Момчето само очаква от теб да го пуснеш близко до себе си! Дори и да се смущава и колебае кое как да направи, го направлявай! Ще ти е благодарен и ще го привържеш дълбоко към себе си! След това, дори и пътищата ви да се разделят, той ще живее със спомена за теб! Е до брак не бих ти обещал, че ще се стигне, макар че не е толкова невъзможно. Все пак разликата ви не е повече от 10 години и може да сте биологично съвместими. Затова пък връзката ви ще се подържа на сексуално ниво, до момента в който един от двама ви не се ориентира към по-пълноценна и увеличаваща прираста на населението връзка.

16.   Приятелство между мъж и жена може да има само при еволюирали индивиди, на които акъла им не е само в гащите и великата цел в живота им не е само да се размножат.
При всички останали е невъзможно.

17.   От авторката.
Благодаря на всички Ви, за коментарите. Аз смятам просто за си останем приятели. Не мисля, че ако пробваме ще се получи. Наистина момчето е доста съвестно и добро.. Разликата ни е и голяма така, че не бих поискала нещо повече от него въпреки че имах колебание.. Знам, че мога за разчитам на него повсяко време на денонощието, ако ми се наложи нещо, както и той на мен.. Не ми се иска да го загубя като приятел.

18.   Ако няма сексуално привличиване не би имало проблем. Това се опитвам да обясня на моята половинка, че е възможно, защото тя не ми позволява да имам приятелки :D . На мнение е, че ще се стигне до интимности. Аз обаче не смятам така. Но различни хора, различни мнения.

19.   Номер 7, ".. това да има три момичета и две момчета на една пейка, да няма никой с никой връзка от компанията, е жалко и смешно. " - по-голяма глупост от това не можа да измислиш. Единственото, което е жалко и смешно в ситуацията, е начинът ти на мислене.