Споделена история от Други

Още един диск?
Така, понеже си взех лаптоп със ssd диск (256 GB), ram 8 GB, и се запитах дали мога да си сложа още един диск. Но се чудя дали да прибавя още един ssd или един hdd диск (говорим за капацит от 300 GB до 1000 GB), като лаптопа го ползвам основно за обучение за програмиране и офис работа както и развлечения. Благодаря много!

Коментари

1.   Ако компютъра има допълнителен слот - да, но ако има, почти сигурно е, че ще е M2 порт, от малките. Ако имаш "записвачка", възможно е, да я сменип с още един драйв, но е малко трудно, да намериш нов лаптоп с такава. HDD- тата обаче изяждат батерията, а ако си на Windows, да знаеш, че ще ти скъса нервичките, когато почне да си прави maintenance-a.

Моят съвет - Ако не играеш игри, особено от големите, не складираш филми или снимките и видиата, които майката ти е правила с дигиталната камера от 2004-а насам, ще се справиш и с 256. И ако имаш нужда от повече - флашките и външните хардове са доста по-достъпни. Другият вариант е да позлваш "облачни" услуги.

2.   Ако под развлечения имаш предвид играене на игри по-добре си вземи хард диск 1ТБ защото SSD 256Gb е достатъчно като за SSD. Поздрави!

3.   По-добре си вземи външна 2 трб и така ти приключват проблемите.

4.   Ако лаптопа има четец за дискове, на негово място може да се сложи една пластмаса отвътре която да държи твърд диск или ssd.