Споделена история от Други

Как да се измъкна от миналото?
Не знам как да се измъкна от миналото. Останах си там някъде, и зациклих. Останах си на 12. Не искам да порасна. Слушам само музика от 2000-та, гледам филми от 90-те, почвам да плача. Припомням си стари обиди и рани, онова, което съм почнала, а не съм довършила. Не искам да продължавам напред. Да съзрявам. Да създавам свое семейство. Да се променям. Промените ме разстройват. Какво да правя?

Коментари

1.   Добре, а как стигна изобщо до 12?
Защо не зацикли примерно на 4 и сега да си припяваш само детски песнички, да чакаш дядо Коледа и т.н.?
Значи все пак е имало някакъв немалък период от живота ти, в който промяната не е била чак толкова страшна и чужда като мисъл?
Опитай се да си го припомниш този период и да продължиш напред!
Буда е казал: "Единственото сигурно нещо на този свят - това е промяната!"
Иначе имаше дори литературен герой като тебе, който не искаше да пораства. Питър Пан се казваше, доколкото си спомням.

2.   Много мъже са така, затова няма какво да се притесняваш. И ти ще намериш своето щастие.
Хората, които създават семейство без да са излекували раните от миналото си са винаги лоши родители, т.е. за да създадеш семейство не е нужно да си съзряла, достатъчно е да имаш желание.
Имам едни съседи в родния ми град, родени някъде средата на 70те, 2 семейства са. Винаги когато празнуват нещо надуват стари чалги и изобщо някаква музика от 90те и около 2000дна година. Ужасно е. Но явно тази музика им е на сърце, може би защото тогава са били щастливи и свободни.

Прочети книгите на Достоевски.

3.   Започни да се ебеш. Много да се ебеш. Това направи.

4.   И на мен ми липсват тези години ! Истината е, че сега света се е трансформирал в някакъв ад ! Приятели (използват те), жена (задява се с шефа за повишение), семейство (далечно и неразбрано)...
Хората са се вторачили в тези смартфони и не виждат реалността.
Замислял съм се дали затова не са постоянно зад илюзорните екрани (компютри, таблети, телефони), защото реалността е неудовлетворяваща ???

5.   Време е да пораснеш, живота на възрастен може да е прекрасен, от теб зависи какъв ще си го направиш!

6.   Много просто. Спри всичко което си правила досега

7.   Много благодаря за коментарите!!!
Много ми допадна първият - или по-точно, чувството му за хумор.
Номер 2, изчела съм всички книги на Достоевски.
Номер 4, ти казваш самата истина. И на мен не ми допада сегашната действителност. Хората се промениха, дрехите, порядките, всичко е фалш и показност, то лицемерие, то поучения, то назидания... Музиката и филмите за нищо не стават. И тази електроника.... тя прееба човечеството, казвам ви. С тези джаджи се убиха всякакви отношения, всякаква нормалност.
Номер 3 - разби ме. Хаха. Прав си. И май е време да те послушам. :)
.

8.   В някаква дупка си изпаднал/а. Имаш ли претърпяно голямо разочарование или травма? Може нещо депресия да е, тя те прави пасивен и зациклил, без хъс за нищо. Ако не се подобриш с времето потърси професионална помощ да разнищите проблема.

10.   Останала си била на 12, ама изчела била всичките книги на Достоевски....

Хора, тази тема и темата "Редно ли е да живея? Човек като мен не се е раждал" е писана от един възрастен мъж, който е вманиачен в това, че всяка жена непременно трябва да е майка. Иначе населението щяло да изчезне и. т. н.
(насочете курсора/дайте на 'прочетена брой пъти' - това се намира под всяко заглавие и ще видите часа и датата на пускане на темата от автора ѝ, но и самият му стил го издава достатъчно)
Има няколко негови коментара в темата "Лошо ли е, че не искам да бъда майка? ", ще ги разпознаете по фанатизма и отрицателното гласуване.
Започнал е да усеща, че дъвката за феминизма вече някак губи вкус, помислил е какво друго да захване и тогава е мярнал темата "Родени бяхме през 90-те. Порастнахме ли вече? ", номер8 там е негова творба. След което с стъкмил тази и другата тема, която пък е вече крайно груба гавра с хората, които действително са имали много тежко детство.
Иначе си личи, че е чел книги, но въпреки това е добре да спре да се мисли за по-умен от повечето хора, защото злобата и фанатизма му ясно прозират.

Ако беше действително толкова загрижен за населението, щеше да насочи енергията си в посока, в която да има реална полза. Например щеше да се захване с родителите, които неглижират децата си, или с тези които проявяват агресия към деца, или с тези които злоупотребяват с алкохол и наркотици, а в същото време са и родители. Всичките тези са немалко на брой хора, особено в съвременна България, защото за добро или лошо единственото условие човек да създаде семейство е да има желание за това. Имат ли желание, семейства създават и тежко обременени, и вдетенени хора, и изобщо всякакви хора. Всичко опира просто до желание, затова е и толкова напразен фанатизмът на този възрастен човек. Дано да ме послуша и да насочи енергията си в посоката, в която го посъветвах, иначе ще свърши потънал в злоба, пускайки пенливите си празнодумства. Но като се позамисля още малко.. вероятно само това е нещото, което все още му осмисля по някакъв начин дните. Тъжно. Но никога не е късно за промяна.

11.   Чети "Силата на настоящето" на Екхарт Толе!

12.   До номер 2: съседите ти харесват старата музика, защото тя е най-стойностната не само за времето си, но и за настоящето! Защото днешната музика просто не става! Минава и заминава! А евроденсът и българския поп фолк от 1989 до 2000 са най-добрите жанрове! И затова хората ги ценят и си празнуват така, защото така им харесва! Няма да изброявам песни от 90-те, в You Tube ги има всичките, който иска, ще ги открие много лесно, а и днешната музика, бих казал, е еднодневка! Това, което се слуша тази година, догодина се забравя! Факт! Не се интересуват от днешната музика, не празнуват на нея и това е! И аз, ако празнувам, ще избера точно нея! Днешната музика е просто пошла, нали го разбираш? Хората са го разбрали още в зародиш, както се казва! На 37 съм вече, и може да се каже, че и аз живея в 90-те! Имам техника оттогава, някои вещи също си пазя! А и музиката на хората им е на сърце, защото преди всичко е им любима по всички параграфи и не може и да се сравнява с днешната! Няма какво да ги виниш! Това е от мен!