Споделена история от Други

За мъжете предатели, объркана съм...
Не мога да повярвам, че съм заобиколена от мъже предатели. Чувствам се много наранена и объркана.
Имам приятелство с един мъж повече от 12 г. , помагал ми е в най-трудните ми моменти, винаги съм му споделяла най-съкровенните си тайни, давал ми е съвет от мъжка гледна точка. Винаги съм можела да разчитам на него за всичко. Не съм имала интимни контакти или подобни с него. Просто едно голямо уважение и лоялност... но той ме предаде. Не мога да го повярвам, не мога да го осмисля.
Историята е следната, имах големи проблеми с приятеля си. Караници, раздели, самата аз не знаех дали да продължавам така. След това давах още и още шансове. Така до последния път, когато нещата ескалираха, пак раздяла.
Споделих на моя приятел нещо много лично, обида отпрвена към него от моя приятел. Споделих я, защото той не искаше или не можеше да повярва, че приятеля ми е наистина мнгоо негативен човек. Той даже се изсмя след като го чу и толква.
Минаха се няколко месеца, аз дадах поредния шанс на моя приятел нещата се завъртяха и от доста време се държим добре. Стараем се и двамата. До снощи, когато получих обаждане и невероятен скандал, защото този мой приятел е казал това което му споделих дословно на общ техен познат. И той разбира се веднага му изпял още щом е разбрал информацията. Знаееки, че това ще доведе само до нови конфликти.
Чувствам се ужасно, човек на който се доверявам от години ме е изпортил долно. Звъннах му веднага, питах го как е възможно, защо? С какво го заслужих това? Че повече не му вярвам и толкова години приятелство, толкова доверие се потъпка?
А той ми отговори, съжалявам не вярвай на никой, да така е. Изпуснах се просто, неволно не го исках да ти го причиня това. Имаш право да ми се сърдиш и да прекратиш контакт с мен.
Болно ми е, а вярвах в този човек, вярвах в мъжката чест и в годините, когато много пъти сме си споделяли и помагали. И като човек от малкото честни и истински такива.
А той се бил изпуснал, не може да се изпуснеш за такова нещо. Големи хора сме на по над 35.
Знае какви нерви и проблеми имам с приятеля ми, знае как съм му плакала на рамото.
А се оправдава, че не е очаквал че общия им познат ще иде и ще каже всичко дословно.
Защо трябва да му кажеш нещо, което съм ти споделила, та дори и да не каже. Той не е човека, който трябва да знае това нещо.
Темата ми не е насочена към връзката ми, а за това че адски много ме боли от предателството. От дългогодишен приятел, на който съм се доверила безрезервно, който съм уважавала и ценяла именно, че е мъж.
Вие на мое място бихте ли прекратили всякаква връзка с него? Защото аз не мога повече да го погледна по същия начин, не мога да му кажа нищо повече, дори здравей.
Според вас постъпил ли е мръсно, казвайки уж неволно, нещо много лично и доверено именно на общ познат?

Коментари

1.   Авторке, ти постъпваш мръсно. Значи, ти искаш да споделяш, да се разтовариш от неприятните емоции, но той трябва да ги държи в себе си и да гълта! Очевидно, че това, което си му казала е било нещо неприятно за него. Е, не можа ли да го задържиш в себе си, да пощадиш чувствата му! За да го помни няколко месеца, значи не го е приел леко. Ама на теб не ти пука, нали! Мъчило го е, страдал е, и просто го е споделил, за да му олекне и на него. Приятелството е двустранен процес, а не да превръщаш някого в кошче за отпадъци, и то години наред!

2.   Според мен единственият виновен, в случая, си само и единствено ти.

Човекът ти е казал, че се изпуснал, казал го на някой, който си е мислил, че няма как да е от влияние за отношенията ви.

Ти защо му казваш такива неща? А що си такава мека путка мара и се връщаш в тея токсични отношения?

Що като си такава прекрасна приятелка не се обиди на гаджето, че ти обижда добрия прител от 12 години и не прекрати отношения с гаджето, щото си прекрасна приятелка?

Де'а и племето ти де'а...

Братан.

3.   Според мен досега само си се ползвала от отношенията си с този приятел и когато в един момент е трябвало да платиш мъничка цена за това се възмущаваш. Много едностранно ми се струва.

4.   И какво толкова се тръшкаш? ! Кой знае какво е станало! На твое място въобще не бих живяла с този мъж, с който си в момента. Много по-рано бих го изхвърлила от живота си. Приятелят ти не ти е проблемът. На него бих простила, да не говорим, че въобще не бих му споделила въпросната обида.
Значи какво излиза? Ти се опитваш да дадеш накъсо не когото трябва! Темата уж не била насочена към връзката ти- баш натам трябва да се насочиш! Не си млада, би трябвало да си по-осъзната. Действай!

5.   "Чувствам се ужасно, човек на който се доверявам от години ме е изпортил долно." - това не е приятелство, използвала си го за душевно сметище. С каква цел си му признала, че някакъв кретен го е обиждал? Искала си на тебе да олекне, а какво става в неговата душа не ти пука, че се и възмущаваш от това. Ще му направиш добро, ако не му мърсиш душата!

6.   Тази пък 4. Не била млада. Да, за раждане не е съвсем млада.
Но не за всеки човек смисълът на живота е в размножаването. Тръшкайте се, плюйте, обаче това е действителността.

Иначе съм съсгласна, че авторката изобщо не е осъзната.
Един осъзнат човек не търпи токсични или нелоялни хора край себе си.

Авторке, и гаджето ти, и приятелят ти не са стока, казано най-общо.
Според мен ти някъде може би на 25-27 си започнала да се примиряваш с живота си и хората в него. За голямо съжаление така са немалка част от населението в провинцията, та и в столицата. Никога не е късно за промяна.

7.   Резюмирам, за да не четат всички пиклив хленч:
- 12 години е използвала човек за рамо, на което да подсмърча;
- веднъж е казал нещо неволно, за което е признал вина и се е извинил;
- не може вече да погледне такъв "предател", защото е сополива лигла.

За броят на мозъчните ѝ клетки стигат пръстите на ръката, за истеричните епизоди капките в океана.

8.   6, и ти не си стока.