Споделена история от Други

Запушени дупки на ушите
Здравейте!
Не знаех къде е най-уместно да поставя запитването си, затова ще помоля модераторите да преценят.
Та... на 18 съм, момиче (ако това е от значение). :D
Като бях малка (някъде към 3-4 клас) за пръв път ми бяха пробили ушите и първите ми обеци бяха най-обикновени с винтчета. Аз много си ги обичах, но си изгубих винтчето и оттогава просто спрях да нося каквито и да било обеци, което е голяма грешка, която чак сега осъзнавам.
Сега, като доста по-голяма, пак искам да нося, но май дупките ми са запушени, и нормално, след толкова време... Въпросът ми към всички вас е как да си отпуша дупките, знаете ли някакъв ефикасен начин или е по-добре да отида и да ми ги пробият отново?
Благодаря!

Коментари

1.   Отиди да ти ги пробият наново, най-добре.

2.   Ами най-добре да ти ги пробият отново. Става бързо, безопасно е, защото ще ти сложат медицински обеци и внимавай да не ги загубиш пак! Носят се дълго и след време вече може да ги сменяш с други.

3.   И аз съм като теб. Пробиха ми ушите на около 3 години. Помня, че много ме болеше на едното ухо, защото машинката заяде и трябваше няколко пъти да мъчат да ме дупчат. От тогава и след претърпян малък инцедент с падане и шиене в тази област, имам страшна фобия от обици или изобщо някъде да не си закача ухото. Майка ми ми е слагала обеци известно време, но като порастнах, спрях да ги нося и дупките на ушите ми са зарастнали вече. Понякога се чудя дали да не нося някакви обици, но ме е страх. Трябва да си пробия ушите отново и се притеснявам да не си закача обиците някъде. Пробвала съм да нося обици, които са тип - щипки, но много ми стискат и боли. Може би не съм попаднала на подходящи. Все пак това е един вид вариант при теб, ако не искаш пак да си пробиваш ушите. Не мисля, че каналите могат да се отпушат. В повечето случаи те просто зарастват. Това е един вид рана в тъкантта все пак, а тя се възстановява от само себе си.

5.   Нека ти ги пробият отново, най-безопасно е.
Аз в пубертета реших, че е прекрасна идея просто да се опитам да си сложа обеци на вече почти запушените дупки, както моя приятелка ми каза, че е направила... резултатът беше едно прекрасно възпаление, подуване, зачервяване и много дискомфорт. Нищо твърде лошо не се случи, но беше напълно ненужно да си причинявам и това.
Ти вече знаеш, пробиването на ушите не отнема много време, не боли особено, не е скъпо. Изобщо не си струва да пробваш други методи сама вкъщи и да рискуваш с инфекция или възпаление.

6.   Ако не може да влезе много тънка обица с винтче с леко въртеливи движения отиди да ти ги пробият отново. Нищо не се усеща и не е скъпо, при мен втората дупка на едното ухо ми беше зарастналй и я пробих отново.

7.   Щом си на 18, мога да ти запуша едни други дупки. Хехе.

Мъж на 22.