Споделена история от Други

След време какво се случва с момичетата, които не се интересуват грам от образованието си?
Здравейте, завърших училище преди няколко години. Всеки пое по своя път, някои отидоха в университет(например аз) , други напуснаха страната и тн. Не мога да кажа, че бях супер добър ученик, но се справях доста добре. Учех за тестове, пишех домашни и всичко др. Бях на прилично ниво. В моя клас имаше и такива, които учеха и такива, които не. Обаче по мое впечатление повечето от момичетата изобщо не даваха 5 пари за образованието си и не учеха изобщо. Като цяло не ги интересуваше училището, не идваха в час, държаха се зле с учителите и тн. Предпочитаха да ходят по дискотеки, да пушат цигари и тн. Нямам нищо против тях, всеки избира начина, по който да води живота си. Изгубих контакт с всеки от класа си. Не съм виждал никого, нито съм си писал, нито сме се засичали някъде със някой съученик от както завърших, тоест преди няколко години. И затова ме озадачава въпросът: Какво се случва с този тип момичета, тези които не учат, не идват на училище и предпочитат да се занимават със секс, наркотици, алкохол и тн. Имам предвид, нали все трябва да почнат да работят нещо, не може да ги издържат родителите им цял живот. От какво се издържат тези момичета след време, какво работят. Каква е тяхната реализация??

Коментари

51-51 от 51

58.   11 е повече права отколкото не е. Училището те вкарва в калъп. Особено ако си имал консервативни учители. Този калъп до никъде не води. Дори напротив. Затъпява се.

За да си успешен в живота де иска рационално мислене. Не знания. Знанията и в Гугъл ги има, а училището не те учи на първото. Послушните знаячковци порастват в задръстени клишари и тука някой беше прав че с три висши обикновено продават банани.
Ето виж 11, научила се е да пише по добре от много тук с две висши образования и мисълта й вече като бръснач.
Най добрия ми приятел е с основно и в момента е главен програмист в солидна компания в Лондон.

Това за което 11 не е правя обаче е, че много жени наистина не свършват никъде. Не всичко са като нея. Има такива които нито мислене са развили, нито знания. И да, те обикновено продават обувки, билетчета или правят маникюри. Но пак казвам, не заради образованието си, а заради малоумната среда, в която живеят. Факт е и, че много от тях разчитат на външността си, което ги издига в йерархията на малките фирми, мутрите или просто магистралата.

Но да, това че много от тях са на дъното не е повод за злорадстване авторе, личи ти. Кортни се малко

51-51 от 51