Споделена история от Други

Феминизмът не цели равенство, а борба за надмощие
Не съм привърженик на тази тема, но се натъкнах на една итнересна статия и ще ви я преразкажа. Там пише, че женската сексуалност трябва да подлежи на социално моделиране, в противен случай става следното нещо.

Значи жените нали се стремяли към алфа мъже. И така лидерите, алфите едно време в патриархалния модел си избирали най-привлекателните жени и се задомявали с тях. Така за по-непривлекателните жени оставали по-малко привлектални мъже, а за най-грозните - най-нежеланите мъже. Което е добре, защото почти всички се задомяват (според статуса си със съответния партньор) и всеки си знае, че това е жена му или мъжа ѝ и не се озърта много-много, защото се изисква моногамие. Това е добре, защото се постига ефективност. Земята се обработва в семейството ефектвино, децата растат в здрава семейна, няма изневери, няма самотници.

Жената е женствената, слабата, но и грижовната майка и съпруга. Мъжа си е мъж, изкарва прехраната, слуша му се думата, лидера е. Но тук няма борба за надмощие, а просто различни роли и то не какви да е, а точно тези, които най-добре подчеетават изначалните ни природни качества.

Обаче в един момент жената си казва "аз от какъв зор да се бъхтя да слугувам на тоя пъпеш да му готвя, а той само да ме командори". И така феминизма започва да си проправя път в съзнанието на жените.

Добре, ОК - нека жената си стане независима, нека си учи, нека се образова, работи и т.н. Обаче какво става на практика.

Тя няма как да се задоми на 18-20, защото учи, после прави кариера и т.н. Може и изобщо да не се задоми, защото няма нужда и от мъж на практика. Съответно обществото започват да развивам толерантност към полигамията, защото няма как жената да чака до 30 да се изучи и намери работи и едва тогава да се омъжи и да прави секс. Естествено че ще си прави и ще има връзки. С времето започва да се развива толерантност и към секс без връзка, защото пък може жената да е наранена или да не и се иска да се занимава с връзки, но пък си има нужди. Съответно трябва непременно да е някой красив, алфа и т.н. Да, обаче това изкривява съзнанието - започва да гледа на мъжа като на модел с вибратор в гащите, вече няма нищо патриархално. Както и да е.

Сега жената е своодна да избира най-високия статус, защото и мъжете не се задомяват. Една жена вече предпочита дори да остане неомъжена, но да е любовница на малкото алфа мъже, отколкото да се задоми за бета, защото те са скучни.

Резултата е 20% алфи въртят 80% от жените, без да имат никакви ангажименти, без да се създават никакви истински отношения, семейства и много самотни и фрустрирани бети, които иначе с адобри хора и не смятат за справедливо повърхностния алфа да чука различна жена всяка седмица, а от да излиза на среща в годината веднъж, при положение че алфата не може да предложи нищо истинско, а само гол секс и мачо пвоедение, защото трябва да се пази и за останалите 80% жени.

Като за капак бетите масово посягат към проститутки, защото им писва да се тормозят да ухажват и да остават на сухо и да срещат унизително отношение.

И какво става? 20% от мъжете (алфите) чукат почти всички жени и 20% от жените (компаньонките) чукат почти всички мъже. Резултатът - съзнание за първично, за отношения секс-пари като на пазара, никакви чувства, никакви истински отношения, много разводи, много самотни, много депресирани и отчаяни, мъже-путки, жени-мъжкарани и разпоретини.

И по-лошото е, че след няколко поколения вече е станало нормално. Децата вече са свикнали да са извънбрачни или на разведени. В момента 80% от родените се водят извънбрачни. Това ако е нормално... Няма го вече съзнанието за семейство, за общност, за взаимност, за обща кауза, за подкрепа между хората. Всеки е станал самотен вълк единнак, търсещ някой временно да задоволи материалните и сексуалните му потребности. Да, не говорим, че и много хора не живеят по родните си места, а са в големия град, в чужбина, където е многор азлично от неговата култура. Много хора се изолират, не си намират среда, местните ги отхвърлят. Разбира се, има и изключения. Но много хора пострадаха от новите тенденции.

Коментари

51-100 от 110

74.   73, колкото и да се плюнчиш, истината е една - ти, "великият мъж" си се изложил адски - направил си две женски деца. Ако беше мъж на място, щеше да продължаваш до мъжко... Сега си от "ебаната" страна по твоите критерии и убеждения. Зетьовете ще ти разкажат играта дано са епилирани и с изписани вежди - край на скверната ти фамилия, дано никой не те погледне, като грохнеш.
Не пожелавам на дъщерите ти, обаче, да имат мъже като теб, да ги презират и пребиват.

75.   До 73. :
"Жената няма стойността на мъжа и е в пъти по-ненужна за света от него. " - и какви са критериите за "стойност" и "нужда за света"? Искаш да кажеш, че насилието ще спаси света ли? Ами то и до ден-днешен повечето, от които зависи пътя на човечеството, са мъже. И света хич не е в цветущо състояние и не му остава много. Не, че е само заради пола - то и жена, ако се е докопала до власт, ще е същата, но гореказаното е факт.
Искаш да кажеш също, че жените не са конкурентноспособни в нито една сфера и не трябва да ходят на работа? Тогава защо работодателите наемат жени, а не само мъже. На никой работодател не му пука за ничии права, той иска само работата да е свършена колкото се може по-качествено и да печели.
Каква е точната причина да смяташ, че жената не заслужава свобода, съответно щастие? Някоя те е обидила? А ако те обиди мъж? Ако мъж се "изгаври" (не знам какво разбираш под "гавра") с теб? Тогава трябва да намразиш и мъжете може би?
Яд те е, че много жени не искат деца? А дали всички мъже искат? Не е ли пълно в днешно време и с мъже, за които е по-важно да си живеят охолно, вместо да издържат повече деца?

76.   Номер 73 не знам дали 100 феминистки са предали богу дух във Франция и от кога точно мъжете могат да се размножават сами, ама както и да е. Предлагам ти да си пиеш хапчетата против шизофрения по-редовно : D

77.   72, насилие над жените винаги е имало и преди е било много, много повече. Това мъжът да бие жена си му е било нещо като част от семейните задължения. Даже има поговорки от едно време в този дух. Изнасилванията също не са се взимали на сериозно, особено в брака, това жената да откаже секс на мъжа си не е съществувало като вариант. Жени са били пребивани, изнасилвани и убивани ежедневно. Да не забравяме и как са били изгаряни на кладата заради обвинения във вещерство. В арабския свят все още жената е виновна, ако е изнасилена, извършват се убийства на честта, жени се убиват с камъни, осакатявят се. Не знам кой се опитваш да излъжеш или да изплашиш.

78.   Габи, искам аз да се оженя за тебе. Той и без това но. 4 го е страх от обвързване....

Сериозно, не е само феминизма. Всички идеи за хомосексуалност, равенство между половете, веганството, алергии, йога култура, расизъм, опазване на животните и околната среда... всичко това има само една цел - точно обратното на това което са и това което защитават. Върха на всичко ще бъде когато се прокара обсесивноста за неубиване. Тогава всички ще почнем да се убиваме един друг.

Навремето мъжете си боготворяха жените. Имах късмета да съм роден в 80те и с първото ми гадже истински се обичахме. Изчака ме от казармата. Пре цялото време искрено й се възхищавах и имахме незабравими години заедно. После тя се поквари. Сега ме е гнус от почти всяка една жена и от примитивното им мислене. Много рядко вече откривам не стресирана жена, с добродетели, духовност, култура и морал. Нещо за което да се вържеш до живот.
А сега наистина... Мъжете са станали дори агресивни. Особено онези които са лишени от разум по рождение. А такива алфа малоумници с лопата да ги ринеш.

Навремето имаше два пола. Жени и мъже. Беше елементарно. Живея в Англия. Тук на 7 годишните им провеждат анкета като какъв пол се самоопределят. Ако момчето каже, че се чувства момиче, и ако родителите му не го запишат такова най вероятно ще им го вземат. На 7 год.... ТО! ТО Е ВСЕ ОЩЕ "ТО". Социалните ще го вземат даже и ако детето каже, че родителите му са го убеждавали че е момче. Не ви говоря фантазии. Факти са това. Страшни факти. Нека 4 говори глупости за сатанизма, но ако един ден на вас ви вземат детето... тука ли ще дойдете да се оплаквате? Нещо повече тези деца наистина отиват в педофилски семейства и дори РОДИТЕЛИТЕ ПЛАЩАТ ИЗДРЪЖКА. Имам една позната, която е самотна майка и живее тук, в ЮК на помощи. Тия неща не съм ги чел във вестниците а ги знам от нея. В Норвегия и Швеция е най зле.

А вие сте се хванали за гушите за един феминизъм???

Положението е много черно. И за съжаление няма критична маса да се надигне и да се лее кръв. Ония изроди играят много умело и правят всичко постепенно, за да се асимилира лесно от мнозинството. Най лошото е точно, че българина е хипер адаптивен. Много лесно склонява глава и лесно се примирява. И така е било от хилядолетия. При другите не се случва толкова лесно. Нашите управляващи обаче са отличници пред ЕС и се гордеят, че много лесно се получава унищожението на нацията ни.

Формира се култура, в която 2 2=5 е правилно и хората масово се примиряват с това и дори го приемат за своя истина, в която вярват. Защото това им дава социален статус и призвание от техните робовладелци. Те пък се отчитат на техните, те на техните и така нагоре по пирамидата. Знаете докъде... едни влечуги отгоре дърпат конците и заради собствените си комплекси дърпат комплексите на другите под тях. Най потърпевши са децата на дъното които се самоубиват (масово явление), като си мислят че са негодни за нищо. Затлъстяли от комплекси, задръстени от емоции и депресия. Мирогледа на тия деца е толкова тесен вече, че целия живот за тях е външен вид и социален статус и ако не впишат в това безумие - страдат. Никакви житейски ценности, никакъв морал, никаква духовност и креативност. Т. е. те са вече програмирани да бъдат изроди самите те като пораснат. Хора, за които е нормално да изневериш, да се чукаш безразборно, да се дрогираш, да принизяваш цели народи на колене, да убиваш за да си купиш Опел или дори да предизвикваш войни в Судан с борсови операции, само защото са ти позволили да работиш с костюм в някакъв тенекиен небостъргач, ама пък корпорацията за която работиш е топ.

Не е само България зле. Другите държави са даже по зле и в други отношения. В Германия има данък телевизор. Ако нямаш плащаш. Не може Биг Брадър да не те следи. В Англия проблема с расизма е нетърпим. За друго практически не се говори, намушкванията с нож са навсякъде. Параноята също.

И отново за феминизма - не, жените не са виновни. Както каза 4 те са просто жертва, защото са наивни и повече вярват. Вярват на всичко което им се поднесе. Като почнем от Алфа малоумниците които им поднасят цветя, до спама във фейсбук за болни деца от рак, които имат нужда от помощ, а то се оказало някаква телефонна циганска мафия от Севлиево.

Хора молете се на Свети Георги! Той не случайно е изобразяван как убива змея.
(Който трябва ще ме разбере с това изречение)

80.   Май повечето хора не знаят какво е феминизъм! Не ства дума за някаква брутална женска доминация, а за правото на жената да живее както живеят мъжете, да има право на образование по свой избор, на кариера, на собсвеност, да пътува, да се развива и изобщо да не е зависима от никой след навършване на пълнолетие. И разбира се, да встъпи в брак само по собствена воля и с избран от нея мъж.
Това е най-общо, иначе има куп допълнитенни неща като равно заплащане за равен труд, правото на аборт, право на да избира и да бъде избирана при избори и т. н. Ако щете дори правото да има кола и да пътува с нея когато и както намери за добре.
Е, не мисля, че това е толкова невъзможно. И това би следвало да са изконни права на всеки човек без значение на пола му.

81.   От номер 57 до номер 73 - явно биологията нещо ти куца, драги. "Семето на мъжа" не може да оплоди нищо и от него не може да се създаде каквото и да е, ако не е яйцеклетката за която дори не знам дали си чувал. Жената не е просто дупка с утроба където да си изпразниш "семето" и от там да излезе човече. Иначе ти великото си семе си го празниш постоянно като си биеш чекии, обаче от чаршафите, мебелите, пода и т. н. не се появява зародиш, нали така. Що се отнася до това че науката е много напреднала, до колкото си спомням по-скоро имаше теории че една яйцеклетка е "възможно" да оплоди друга яйцеклетка, но един сперматозоид не може да оплоди друг :) А това че природата леко е прецакала жените да са по-слаби физически от мъжете ( поне в повечето случаи) далеч не означава, че живота на по-силния е "по-стойностен" от този на по-слабия...

82.   Чрез феминизмът, се опитват да унищожат семействата и да направят хората джендъри и нещастни.

84.   Хора, спрете да му пишете на тоя малоумник! На него точно това му е целта да ви провокира да му пишете и да му обръщате внимание, това е един малоумен трол. Не му отговаряйте повече, и той ще спре да пише като види, че всички му дават пълен игнор.

85.   За мен феминизмът е тежко психическо заболяване, което удря много лошо по детеродните функции.

Само няколко факта:

1. Нито един матриархат никъде по света и по никое в1. реме не е прокопсал.

2. Феминизираните болни мозъци вероятно забравят, че светът, в който живеят е построен от мъже - улиците, сградите, язовирите, машините, ВСИЧКО. Прякото женско участие в създаването на тези неща е не повече от 10%, а реално сигурно и много по-малко.

3. Не съм видял нито една феминистка да се натиска да работи в пътното строителство - там където има камъни, железа, прахоляк, разтопен асфалт, тежки машини... Нито миньорка под земята, нито леярка в металургията около доменните пещи...
Там те не се натискат за равноправие с мъжете, да не говорим пък за надмощие... Защо ли?
Борят се за "равноправие" в удобната офис-работа, за високата и лесна заплатка и все екстрички от сорта...

Загубили сте всякаква връзка с реалността, уважаеми феминизирани празноглавки... Ама направо в космоса сте отлетели в илюзиите и фантазиите си. Забравили сте, или никога не сте го преживявали, колко гаден и тежък може да бъде живота!

87.   Феминистките конкретно са отвратителни, но въпреки тях жените имат право на еманципация и да искат да са независими, защото повечето мъже(поне в България) се държат ужасно с тях. Нормално да не искат да слугуват на невъзпитани простаци и на маминките им.

Ако мъжете се държаха нормално и уважително с жените си, нямаше да им хрумне да се еманципират.

88.   За феминизма и еманципацията си имам един много готин виц:

Мъж ремонтира нещо вкъщи. По едно време вика:
- Жена, подай ми ей-оная жица там!
- Заповядай, скъпи!
Тя си мисли: "Нищо не може да направи без мен!".
Той си мисли: "Аха! Значи това не е фазата..."

А най-веселото е, че повечето еманциПАТКИ дори не загряват за какво става въпрос в него...

89.   Номер 80 го каза накратко. Да желаеш да бъдеш щастлив, а не роб, е естествено желание на всеки човек / на всяко живо същество. Това, че някоя злоупотребява, си е въпрос на кофти характер. Това, че има мъже, които се оставят на някоя с кофти характер да се ""гаври" с тях, си е техен избор, че го допускат. А като се правят крайни изказвания - това предизвиква и кофти отговори като "нямам нужда от мъж".
Относно семейството - брака не е сделка. Т. е. мъжа пази физически жената и в замяна може да си прави каквото иска с нея. Хората не се събират, за да "воюват" за надмощие, а за да са щастливи заедно. За някои това е непонятно обаче. Ами има и жени, за които брака е просто сделка - търсете си такива жени. Срещу материални облаги, които им предложите, ще живеят както им кажете. Какъв е проблема да си намерите жена, на която не й пука, даже предпочита да си стои вкъщи без да работи, има много такива.
85., Ами то и мъжете в офисите взимат много повече пари от строителните работници, миньорите и т. н.

90.   Номер 73, срам ме е че си уж на моя позиция, тука 90% от коментарите сте абсолютно с никаква възможнаст за спор. За наивничките с това как феминизма е за да помогне реално на жената... това е без коментар. Имаше много свестни коментари обясняващи защо не е нещо положително, но твърде много плиткоумни без никакво критично мислене. А и 73, за създаването на децата са важни и двата пола. Като си срещу феминизма и нападаш жените, как точно ще ги убедиш, че той е нещо лошо? Риторичен въпрос, ако не си разбрал.

91.   74, Монико, как можа да ми пожелаеш такова нещо МА? Зетьовете епилирани и с изписани вежди?!?!? Е, това вече е прекалено. Ще трябва да си купя хапчета против припадъци, че или ще започна да припадам, или ще убия някой от яд, заради теб. А, аз никога не съм пребивал моите си жени. На щерките жена ми им се караше, когато не слушаха като малки, а аз се карах на нея заради това......доброто и лошото ченге! Ти като върла феминистка не пропускаш възможността да ме захапеш, бря. Абе щях да те науча аз теб на ред и дисциплина ако ми беше наблизо под ръка, ама хайде да не казвам как, че пак ти се ядосах много!

92.   81,73 съм! Биологията не ми куца, защото имам огромна информация относно упрека ти, дето не можеш да си представиш. По скоро ти си изостанала с информацията и техн. напредък. Мъжкото семе е в основата на живота и без него живот никъде няма. На ясно ли си какво означава панспермия и заселването на планетата? Няма да отговарям на глупостите си за чекиите ми по чаршафи, мебели и прочее. И за това нямаш представа. Няма прав здрав мъж, който да не е правил в пубертета, че и след него такива неща, като ергенин, а аз отдавна съм женен. Това, дето си го "спомняш" с яйцеклетката е плод на феминистична фантазия. Някога като малък гледах един фантастичен полски филм-комедия "Секс мисия", където оплождането беше измислено с яйце в яйцето. Пълна феминистична глупост. Без мъжко семе ничие яйце не може да бъде оплодено, нито мъжко, нито женско. Клонирането до сега не е с много добри резултати и репродукцията няма продължителен живот. За това твоята теория не е издържана от никъде. Науката наистина е напреднала и вече е създадена изкуствена утроба, заместител на женската. Отдавна има произведени и мъжки яйцеклетки от Х-хромозомата на мъжа, а женски сперматозоиди не могат да се произведат нито на теория, нито на практика, защото жените не притежават Y-хромозома. Сама прецени, кой има по-голяма стойност за човечеството, мъжът или жената? И стига с тези сравнения за двете лица на монетата, Ин и Ян и останалите фантасмагории. Виж, за едно нещо обаче си много права! Природата е прецакала жените, и то не леко както твърдиш, а доста. Освен, че са физически много по-слаби от мъжете им липсват и мъжките мулти-функционални способности, дължащи се на различната физиология. Колкото до по-силния, то той винаги има право, а по-слабият е технически принуден да му се подчинява или да хитрува, защото няма друг избор!

94.   От 81 до 92 - кой те кара да се обясняваш и да отговаряш за чекиите си, аз ли!? Много си в грешка. Въобще не съм против мастурбацията и мъжете и жените го правят, ако искаш да знаеш, не само мъжете имат такива нужди, изобщо не ме бърка дали си го правил или не си го правил през пубертета, като тийнейджър и когато и да е! И аз го правя още от дете, ти кво си мислиш :D
За мъжките яйцеклетки знам, само дето ти не знаеш, че в Китай вече има поколение мишлета (за сега) заченати от женски сперматозоиди. Тоест мишлетата имат две майки. След време най-вероятно ще съществуват и човешки женски сперматозоиди. Така че не бързай толкова с патриархалните си заключения.
Между другото ми е любопитно какво толкова си се размечтал за мъжки яйцеклетки? Да не би да искаш да бъдеш "оплоден" от... мъж? Искаш да си имаш детенце от някой пич може би? Колко сладко :D
За какви Ин и Ян говориш между другото?
А що се отнася за последното което каза, аз пък ще ти кажа друго-само в изостаналите общества правото е на по-силния. Сам си прави сметката ти какъв си...

95.   Досега не съм видяла да са направили бебе от един сперматозоид, но щом 92 казва значи е вярно.

96.   Жените вечно реват че те са все онеправданите и са винги от лайняния край на тоягата. Те са физически по-слабия пол, но това не значи че те са беззащитни. Когато малките момченца си играят на войници, малките момиченца се учат как да манипулират хората. В България, както и в другите християнски държави, никой не ги е спрял да се образоват, да спортуват, да излизат сами, да се обличат както си искат, да излизат с когото искат и омъжват за когото си искат и имат същите права като на мъжете. Това че някои неандерталци си бият и убиват жените, е вярно, но в много случаи и жените не си поплюват и не остават по-назад. Идиоти има в цял свят.
Вярно е че в мюсюлманския свят жената няма никакви права и в никой случай не е равностойна на мъжа. Ако тя бъде изнасилена, вината е нейна и трябва да се накаже, най вече бой с камшик. Ако е погледнала някой чужд мъж, се смята за уронване на честта на семейството и се наказва с убийство, най-вче заровена до кръста в земята и друите я убият с камъни, но също е приемливо и да и отрежат главата с нож или да я отсекат с брадва, също както са клали и секли на топора българите(жени, деца и мъже) в Батак - Баташкото клане. При мюсюлманите е нормално да продадат или заменят за камила или коза малките си дъщери. Това при тях е напълно нормално и е редовна практикя. Ако влезете в YOUTUBE и напишете "Allahs child brides", ще видите как баща и на тази иранска жена я е продал за 50 американски долара, а и много други неща в тази религия ще ви станат ясни.

97.   Номер 81 съм, и още нещо ще ти кажа, номер 92-повръща ми се от "мъже" като теб (слагам кавички защото аз харесвам думата мъж по принцип - представям си един почтителен, интелигентен, спокоен и уверен в себе си джентълмен, а не един неандерталец) благодарение на мъже като теб омразният ви феминизъм (омразен понякога дори и за нас жените, понеже на моменти съвременният феминизъм стига крайности)изобщо съществува! Благодарение на типове, които явно не са преодолели и надраснали първичната "логика" и подредба. Тези от вас, с първобитен начин на мислене, които считат, че някой който е физически по-слаб, трябва да се подчинява и видиш ли е втора категория човек защото е... Физически по-слаб. Предлагам ти да се върнеш обратно в пещерите, от където си дошъл!
Каквото и да напишеш от тук нататък, аз повече няма да коментирам. Номер 84 е изключително прав/а - няма смисъл да се спори с малоумници и да им се обръща внимание. Те не разбират от друго освен от игнориране. Ако искаш продължавай с женомразкото си плюене, с него и ще си отмреш, сам и нежелан... Аз няма да коментирам повече. :)

98.   97 или 81, повръща ти се от мъже като мен, защото истината е болезнена нали? Особено когато не ти изнася! Феминизмът (както сама признаваш) е огромно зло за Хр. свят и е омразен дори и за жените, а в тази тема се коментира злото на феминизма и последиците от него.

"представям си един почтителен, интелигентен, спокоен и уверен в себе си джентълмен, "

Това ще си го представяш вече само във фантазиите си. Феминизмът заклейми джентълмените и мъжете помагащи на жените. Било полова дискриминация и лошо отношение, не-признание за равенство между половете.

" Тези от вас, с първобитен начин на мислене, които считат, че някой който е физически по-слаб, трябва да се подчинява и видиш ли е втора категория човек защото е... Физически по-слаб. Предлагам ти да се върнеш обратно в пещерите, от където си дошъл! "

Жалко е, че заблудата и при теб е огромна. Явно феми-отровата е проникнала и в теб. При определена ситуация физически по-слабият технически е принуден да се подчинява, за да не пострада и за по-силният се явява втора ръка човек, защото сам не може да се защити. Не е необходимо да ме връщаш обратно в пещерите, от където и ти си дошла. При пещерните хора е имало по-голяма справедливост между половете, защото всеки е следвал природата си, воден от инстинкта за самосъхранение. Дали ще продължаваш да пишеш или не си е твое решение, а за мен е без значение, защото аз коментирам темата, която е най-актуална за случващото се днес. №84 ми е добре известен и е върла феминистка, която ме преследва навсякъде. Сега ти отговарям и на коментар 94! Нищо не е заченато от женски сперматозоиди, защото сперматозоидите са творение на Y-хромозомата, каквато женските индивиди не притежават.

"Учени от Китай взели стволови клетки от мишки и ги превърнали в първични сперматозоиди, след което ги използвали за оплождането на яйцеклетка от женска мишка. Като резултат майката родила здрави мишлета, които от своя страна също станали родители на здрави мишки. Нечуваният успех е пробив в медицината и борбата с безплодието. Процесът включва взимане на ембрионални стволови клетки и смесването им с коктейл от химикали, тестикулярна тъкан и хормони. "

Жените не притежават тестикулярна тъкан (Y-хромозома), от която да се произведат женски сперматозоиди. Стволовите клетки са от мъжки екземпляри. От женски стволови клетки може да се произведат само яйцеклетки, но не и сперматозоиди за оплождането им!

99.   Много са ми интересни българките с тяхната тъпотия. Те са родени в европейска, християнска страна с всички права еднакви на мъжа. Те са свободни напълно да контролират живота и съдбата си.
В същото време някои от тях се женят за мюсюлмани. Това е най-подтискащата религия спрямо жените. В нея жената няма никакви права и е собственност на мъжа. След това започват да плюят по мъжете като цяло, че биле идиоти. Мюсюлманите са, но не и християните. Манталитета на резаците е заседнал в седми век и от там не е мръднал и крачка. Очевидно на българките им харесва да ги третират като боклуци.

100.   98, не ти ли омръзна да пишеш глупости и да заливаш нета с омраза против жените?
Какво точно искаш, покорна робиня, която да изпълнява всичките ти желания и да не продумва? От реална жена не зная дали ще получиш това, но науката е напреднала, може скоро подобен робот да измислят, специално за хора като теб.
И колко пъти да ти се казва, като цитираш нещо от някаква статия, да посочваш източника.
Иначе може да се изкара нещо от контекста и да не се цитира коректно, предвид цялата статия. Да не говорим, че като не се посочва източника, всеки може да си го припише, а това е плагиатсвто.
Статията от която си цитирам за мишлетата и учените от Китай е :
http://iconomist. bg/65546-Пробив-в-медицината-Китайци-отгледаха-сперматозоиди-в-лаборатория

И както се вижда от статията оплодената мишка е женска(за твое разочарование, вероятно), а не е конкретизирано взетите стволови клетки от какъв пол мишка са.
Това, че мъжете ще са си самодостатъчни, ще изтребят жените и ще живеят като гей двойки, ще си се размножават, са само твои болни фантазии.
И понеже не можеш да ги арументираш по никакъв начин, изкарваш нещо от някаква статия, не посочваш източника, за да не могат да прочетат хората цялата статия и си мислиш, че си много велик.

101.   №100, 98 съм! Защо се възмущаваш от коментарите ми? Погледни заглавието на темата! Не е ли по-добре, хората да знаят защо и от къде произлизат неволите, нещастията и проблемите им, като анализират коментарите ни и разберат (тези, които могат да осъзнаят) огромната вреда от феминизма? "Покорна робиня" е неточен термин и не отговаря на задълженията на жената включени в качествата и като пол с второстепенно значение след мъжа, определени от женската и природа. Колкото и да не ти се вярва, получавам това от жена, което ми се полага като на мъж, и съм женен вече повече от 26 години. Техниката напредва значително благодарение на мъжкия гений, и отдавна е измислен и конструиран робот, който да задоволява мъжките потребности и е до някъде заместител на жена, като няма само детеродни способности. След като и женските детеродни способности се преодолеят (технически вече са преодоляни, въпрос на законодателство и морал е) жените ще станат напълно излишни и феминизмът ще отмира бавно, но сигурно. Тогава и женската безсмислена борба за надмощие над мъжете с юридически репресии ще отшуми, защото борещите се за тази извратения ще изчезват постепенно. Защо е необходимо да цитирам източника на информация, когато това е очеизвадно, а и от текста за коментар лесно може да се стигне до много такива източници. Аз нямам претенции за автор на казаното от мен, за да бъда обвинен в плагиатство. В статията, която ти цитираш няма обяснение за мишките от които са взети стволови клетки да са женски, а напротив. Трябва да са мъжки, защото женска тестикулярна тъкан няма и тя може да е само мъжка. Ето ти и точния текст в статията ти!!!

"Учени от Китай взели стволови клетки от мишки и ги превърнали в първични сперматозоиди (къде пише, че са женски), след което ги използвали за оплождането на яйцеклетка от женска мишка. Като резултат майката родила здрави мишлета, които от своя страна също станали родители на здрави мишки. Процесът включва взимане на ембрионални стволови клетки и смесването им с коктейл от химикали, тестикулярна тъкан и хормони. "

Знаеш ли какво е тестикуларна тъкан и кои жени имат тестиси според теб? Ето ти информация!
https://www. puls. bg/seks-i-zdrave-c-53/poluchikha-spermatozoidi-ot-testikularna-tkan-n-6853

"Сперматозоидите са отгледани в епруветка от клетки, взети от тестисите на опитни мишки! "

До сега не съм чувал за женски индивид с тестиси, освен ако не е хермафродит.
Ето ти и друга информация, която може би ще те отчая, при факта че ти жена!

Сперматозоидите са отгледани в епруветка от клетки, взети от тестисите на опитни мишки. След това са инжектирани в яйцеклетки. В последствие се раждат 12 бебета – 4 от мъжки и 8 от женски. Всички те са напълно здрави и способни да се възпроизвеждат в зрялата си възраст https://www. puls. bg/seks-i-zdrave-c-53/poluchikha-spermatozoidi-ot-testikularna-tkan-n-6853

"Ранни научни експерименти показват, че някой ден може да стане възможно създаването на бебета без използването на яйцеклетки, посочват изследователи, цитирани от Би Би Си. Британски учени са успели да направят здраво бебе мишка, "подмамвайки" сперматозоиди да повярват, че се насочват към нормални яйцеклетки, докато това не били такива. За експеримента се разказва в изданието Nature Communications. Изводите са революционни, защото ако един ден нуждата от яйцеклетките я няма, РОЛЯТА НА ЖЕНИТЕ В ЗАЧЕВАНЕТО ЩЕ СЕ ЕЛИМИНИРА. "

Това е доказателство за превъзходството на мъжкия пол (като по-висш) от вида хомо сапиенс!
Ето това казвам, като заставам срещу феминизма и култът към жение, като незаменими. Напротив! Не само че са заменими, ами ще станат и напълно ненужни, а феминизмът и женските извращения с юридиеските репресии срещу мъжете ще ускорят процеса за женско елиминиране, за да оцелее по-качествената половина от човечеството. Ето ти още информация и забележи, на женски учен, който сам признава мъжкото съвършенство и по-високата мъжка стойност пред женската!

въпрос: - Доколкото разбрах, учените са създали яйцеклетки и от мъжки стволови клетки.

отговор: - Да, вече е направена яйцеклетка от мъжки стволови клетки. Това е възможно, защото мъжете са носители освен на мъжка, и на женска хромозома. Все още не е създаден сперматозоид от женски стволови клетки, защото жените са носители само на женска хромозома. - Д-р Аарати Прасат!

Знам, че истината боли, но такава е реалността. Моите "болни фантазии" за които говориш в същност са вече реалност и е въпрос на време светът да се промени драстично, ако не се вземат мерки за ликвидирането на феминизма. Ако обърнеш внимание на днешната действителност и видиш извратения облик (педерастия, инцест, педофилия, и всичката парафилия, продукт на феминизма) на "демократично" нареченото общество, ще разбереш за какво говора и ще усетиш моята загриженост като приятел, а не като враг. Архитектите на женската извратения са представителите на франкфуртската школа начело с Херберт Маркузе... много по-зъл мъжемразец и от Маркс. Мизандрията днес се прокламира от всички медии платена с парите на Сорос и останалите милиардери продали душата си на дявола. В резултат на това расте скритата мизогиния сред мъжете, която някой ден ще прерасне в открита война, а знаеш, че жените няма да имат шанс без мъжка подкрепа в тази война. Равенството м/у половете предполага жена да командва мъж и да налага условия, което е противопоказно за човечеството, примери има много, а Меркел е живото доказателство днес за това!
Поздрави!

102.   И във всеки спор едни и същи аргументи...то направо си има вече алгоритъм, по който номер 101 си пише доводите. Направо е като някакъв папагал.

„1. Мъжът е по-велик, защото е мъж.
2. Ектогенезата е метод за рамножаване без жени.
3. Жената е второстепенна, защото е жена.
4. Най-големите гении са мъже и най-големите постижения в науката са на мъже.
5. Феминистките нямат друга гордост, освен Мария Кюри, за която имало съмнения, че е плагиат...“

Толкова е скучно и банално...модераторите неслучайно трият историите и е въпрос на време да изтрият и тази.
Г-не, не ви ли омръзна да пишете едно и също по 1000 пъти? Ако токова държиш целия свят да го прочете, просто направи отделна тема, макар че вече е безсмислено.

104.   #101, явно не си разбрал, че клонирането се е случило. Там никаква мъжка клетка не трябва, само яйцеклетка и обикновена клетка. Иначе като създадат изкуствена яйцеклетка и утроба, нека си се размножават мъжете. Но да знаеш, на много места в света хомосексуалността вече е приета, та като не харесваш жени, не е нужно да чакаш, да станат "излишни". А и да правиш секс с по-нисш от тебе вид не е ли нещо като зоофилия? Защо изобщо си се принизявал да спиш с жени, като има толкова висши създания като мъжете наоколо?

105.   Виж какво номер 101. Този който ще изчезне като ненужен ще бъдеш ти! (С начина ти на мислене и кой знае какво поведение, сигурно и семейството ти не те ще. ) Много преди жените да са изчезнали като ненужни. Или човечеството като цяло.
И да, клонирането е доказателство че яйцеклетката може да бъде оплодена от каквато и да е човешка клетка, без задължително да е взета от мъжки организъм. Поради тази причина е възможно две лесбийки да имат бебе, без мъж (сперма) Това с мъжките яйцеклетки пък означава че накрая двата пола просто няма да си бъдат нужни взаимно. Което би били най-добре. Историята е доказала колко ужасно мъжете са вредили на жените в миналото. На какви ужасни мъки са ги подлагали по времето на инквизицията. Макар и жертвите да не са били само жени. Това е просто доказателство за човешкият, най-вече мъжки садизъм.
Мизогинията расте в болни индивиди като теб понеже те е яд, че не можеш да си намериш женичка която да ти се подчинява. Ето това искаш ти! Хич недей да лъжеш че било за наше добро да се върнат нещата такива каквито са били преди. Нищо подобно! Тогава жените са страдали ужасно само защото са били жени.
Свободата е нещо за което всяко човешко същество би дало живота си! Без значение мъж или жена. Феминистките преди сто години за това са се жертвали. Че феминизмът е краен в днешно време това никой не го отрича. Той изобщо нямаше да съществува ако не бяха тези индивиди като теб с желание да мачкат по-слабия.
И няма какво да стоварваш цялото зло на света върху феминизма и борбата на жените за техните права. Педофилия например винаги е имало. И до колкото знам по-голямата част от педофилите са... Мъже. Защото сте перверзни. Защото мъжете са по-склонни към извращения от жените. Към садизъм и жестокост също. Това ли е висшият вид за който говориш. Е малко е спорно до колко точно е висш. Че има и представителки на женския пол които са склонни към извращения, да има, но се срещат много по-рядко.

106.   102, госпожо, Сама признаваш за тези аргументи!

„1. Мъжът е по-велик, защото е мъж.
2. Ектогенезата е метод за рамножаване без жени.
3. Жената е второстепенна, защото е жена.
4. Най-големите гении са мъже и най-големите постижения в науката са на мъже.
5. Феминистките нямат друга гордост, освен Мария Кюри, за която имало съмнения, че е плагиат... “

Като ти е скучно и банално, не чети тази тема. Темата е за вредата от феминизма и се търсят хуманни начини за неговото ликвидиране. Аз показвам само фактите и моите виждания относно огромната вреда, особено за семейството и репродукцията на човешки фактор. Защо модераторите ще трябва да изтрият тази тема? Защото на теб не ти харесва ли? То тук си има една редовна потребителка, която ме преследва навсякъде и настоява (заповядва на модераторите, като че ли сайтът е неин) теми свързани с феминизма да бъдат трити. Аз не държа целият свят да разбира каквото и да е, а държа да се проумее колко лошо нещо е жената да се поставя от законите над мъжа и на мъжа да му се налага да я сваля от там с физическа сила. Ако това се проумее един ден, насилието над жените ще изчезне. Не е природосъобразно, мъж да бъде подчинен на жена, защото това е законно унижение за мъжа и той раздава мъжко правосъдие след тази мерзост.

104, явно ти не си разбрала, какво се случва с клонинга след клонирането. Освен яйцеклетка е необходима и клетка, но мъжка, а не женска. Хомосексуалността е приета в извратени държави с феминистично управление и хомосексуалистите са все женски електорат. Секса мъж с мъж е гнусно деяние, както и жена с жена, а аз съм си много, ама много гнуслив човек по рождение. Имам жена и деца, които вече са пълнолетни. Говоря за секс-електронна стимулация, където се действа на хипофизата и хипоталамусът, и се произвежда ендорфин в организма до достигане еякулация. Правенето на секс с животни е така наречената зоофилия. Жената също е животно но по-висшо от останалите животни и по-нисшо от мъжа, от вида хомо сапиенс. Онождсането на жената не е принизение за мъжа а физиологична нужда и природно задължение... до сега! Когато жените станат напълно излишни, тогава подходът ще е друг. Ектогенезата е съвременна наука-технология, средство срещу изчезването на човешкия род, заради феминизма. Вече има създадени бебета без помоща на яйцеклетка.
https://www. mama24. bg/article/5903576
Крайно време е жените да се примирят с мъжкото превъзходство и да мирясат с исканията си за равенство, като сами ликвидират феминизма.. Само така мъжете ще ги уважават и ще ги ценят, като жени. В противен случай ги чака не особено приятно бъдеще за тях по екстраполация. Дано не се наложи след време мъжете да си създават и отглеждат жени само за домашни любимци!

107.   Феминистки и женомразци, моля ориентирайте се към раздел "Секс и интимност", прочетете малко от темите там. Никой не ви кара на сила да харесвате противоположния пол, ако повече ви влече си харесвайте представители на вашия пол. Прочетете малко за латентния хомосексуализъм и ще намерите обяснение на много от нещата, които ви вълнуват. Хайде със здраве, и правете любов, не война.

108.   Евала 104, в десетка!
Особено с последното си изречение!!

Хора, аз предлагам да спрете да им пишете на тези откачалки, та темата им да потъне надолу, както предната тема за феминизма на чичката, после да видите как след немного време ще пуснат нова тема с подобно съдържание в пореден опит да си съживят отдушника от битието им.
Даже в предната тема един от тях директно си го призна това вижте: Истината за феминизма номер41, а аз съм му писала в номер43

109.   До 106

Извинявайте г-не, но всяка втора тема в сайта вече е на подобна тематика, а да не говорим че дори другите теми в сайта биват обсебвани от вашите коментари и винаги го обръщате на темата за войната между половете.
Никой не е признал вашите аргументи за достоверни, всички са ги запомнили, защото са едни и същи. И както виждате, има доста доводи против тях. Вашите са едни и същи, чуждите са много повече и много по-достоверни, без толкова пукнатини.
Обсебили сте сайта с тази тематика!
Сега ще ми се оправдаете, че „всеки има правото да каже какво мисли и като не ми харесвало, може да напусна темата“.
Еми и аз имам правото да кажа това, което мисля. Станахте банален и скучен, но също и много досаден, а дори сегашните коментатори да ви игнорират, ще се появят нови, които ще сбъркат да ви обърнат внимание и да си губят времето с вас.
Хората тук влизат и споделят всякакви проблеми и всякакви истории. Искат да прочетат и нещо различно, но във всяка дискусия се намесва тази тема.
Сега си млъквам и ви оставям да си мислите, че сте победител.

110.   "Че феминизмът е краен в днешно време това никой не го отрича. Той изобщо нямаше да съществува ако не бяха тези индивиди като теб с желание да мачкат по-слабия."

105, 101 съм! Как и по какво съдиш, че точно аз мачкам по слабия? Вярное, че съм много силен физически, но до сега никого не съм мачкал, макар че бих могъл да смачкам всеки, който заслужава. И, защо споменаваш педофилите? Ами че те всички болни от хомосексуализъм и останалите девианти са под крилото на феминизма. Това, което искам да кажа е, че феминизъм без мъжка подкрепа не може да има. Помисли кой има нужда от това, да разпалва омраза между половете? На всеки е ясно, че мъжът е много по-силен от жената и винаги може да се наложи над нея със сила. И защо е необходимо да става така. Жената няма да бъде бита и физически малтретирана от мъжа, ако не го предизвиква за това. Как някога мъжете бяха джентълмени, обожаваха жените, обичаха ги, глезеха си ги и ги защитаваха от посегателства, дори и са се дуелирали заради тях? Защо сега ги бият постоянно, насилието вместо да намалява непрекъснато се увеличава въпреки строгите закони за женска защита от мъжко насилие? Защо не могат жените да разберат, че мъж жена не пита, жена не може да го командва у дома, и жена не може да злоупотребява с търпението на мъж, заплашвайки го с буквата на закона? Ако това някога жените го проумеят, мъжете няма да ги пребиват, а ще ги носят на ръце и ще изпълняват желанията им с удоволствие. Прекаленото женско самочувствие за незаменимост и недосегаемост е причина за насилието над жени. Няма как да има такъв закон, който да предпази жената от мъжко отмъщение, ако мъжът е решил да си отмъщама. По-силен е и винаги може да го направи, а и как ще се охранява с полицай всяка жена, която може да бъде пребита от ядосан мъж? Не знам по какъв начин да обясня, че такъв вид равенство м/у половете, където жената по закон е по-равна от мъжа, ползва се с привилегии в съда и се чувства недосегаема е вредно повече за жените.

" има и представителки на женския пол които са склонни към извращения, да има, но се срещат много по-рядко. "

Едва ли е точно така. Нагласата на жените, че са равни с мъжете и мисълта им, че могат да се гаврят с мъжкия облик сама по себе си е извращение към мъжкия пол, което не остава без последствия, защото не всички мъже биха го изтърпяли!

113.   110, насилието не се увеличава. Кой е правил статистика "едно време", че да се каже, че се увеличава. В болшинството от случаите на домашно насилие не става въпрос за никакво предизвикване и отмъщение, а за най-обикновен садизъм. И семейните спорове и проблеми рядко са за това "кой пол е "по-равен". А за командване никъде не става въпрос. Нито има такъв закон, нито феминизма казва нещо такова.

116.   109, госпожо, темите за феминизма не са повече от дори 2% в този сайт! Вярно е, че аз пиша само в тези теми и сигурно има защо. Днес всички медии крещят за нарастващото насилие над жените и такива теми са доста горещи по всички форуми. Как стигате до извода, че обсебвам и другите теми не ми е ясно? Обърнете внимание на заглавието на темата? То обозначава в същност войната между половете. За какво друго може да се пише в такава тема, щом говорим за женско надмощие над мъжкия пол? И как разбрахте, че никой не е признал аргументите ми за достоверни? Фактите са ти факти, и не се нуждаят от признаване, а от анализиране. "Пукнатините" които виждате в коментарите ми са израз на женско безсилие в защита на феминизма. Доводи винаги ще има срещу нещо, което не се харесва на някой. Няма как аз да обсебя сайта, но щом така го виждате, значи че, аргументите ми са правдоподобни. Няма нужда да се оправдавам за нещо, което е право на всеки да казва каквото мисли и вижда според неговите си представи, а и всеки може да напусне темата по собствено желание. Много по-лошо е, когато не му разрешат да говори със собствено мнение и трябва да се съобразява с провежданата политика, където има право да се изказва, но в същност няма право да казва това, което мисли, защото цензурата му затваря устата.

"Еми и аз имам правото да кажа това, което мисля. Станахте банален и скучен, но също и много досаден, "

Моите уважения госпожо, но щом съм ви досаден, скучен и банален, не ми четете коментарите, когато разберете че са мои. А за по-сигурно, че няма да прочетете някой мой коментар, който ще ви досади, изобщо не влизайте в теми за феминизма. Хората, които искат да споделят своите проблеми и истории избират подходящи теми за това, а не влизат в теми за феминизма за да спамят темите със своите проблеми и истории.

"Сега си млъквам и ви оставям да си мислите, че сте победител. "

Това, че млъквате е правилно решение, а аз не се смятам за победител, защото темата не е някакво състезание, а е обсъждане на вредата от феминизма, заради който българското семейство се разби, демографският проблем е надвиснал като "дамоклев меч, няма уважение-морал в обществото, където феминистични НПО-та смучат кръвта на народа прославяйки женското величие с пропаганда че всичко що е мъжко, трябва да страда, и всички мъже на пастет, с прокламация на манифеста на феминизма-истанбулската конвенция!! Няма такова общество в света, което да е прокопсало с феминистично управление!

117.   Егати и коментарите, хора. Егати бездарието. Толкова ли се е сгромолясало равнището на мислене, експозиция и привеждане на доводи? Отдавна не бях виждал такъв погромен триумф на посредствеността и папагалщината. Обобщено - ако съм жена, трябва да браня феминистката "кауза" или барем да я поддържам и да подскачам срещу пишещите мъже. Ако съм мъж, значи трябва да демонстрирам неподправен триумфализъм, мачизъм и превъзходство над женките и да презирам гейтаци, джендъри и прочие същества. Непознаване на социалната история, неправилно боравене с термини, опити за псевдоправославно проповядване, елементарно междуполово заяждане... Това виждам тук. Прогимназиално ниво. Толкова ли можете, хора? Тежко и горко на повечето ви, ако бяхте студенти на моя милост дъртия пуяк. Моя милост ли казах? Грешка, нямам никаква милост към немислещи създания.

За да коментирате нещо, което си мислите че разбирате, трябва най-малко да имате базисни познания за произхода или структурата му. Не виждам тук дори зачатъци на такива.

Поне авторът е отчасти прав с формулировката на заглавието. Но с дебелата като мен уговорка, че феминизмът НЕ цели полово превъзходство. А всъщност е средство за постигане на съвсем други цели - и те обслужват различна категория лица, тя даже не е очертана по полов признак. Според вас има ли дами от мъжки от пол?

Не мислете тук за суфражетките и закрилническите движения от началото на XX век, нито за архетипните феминистични течения от седемдесетте години. Съвременният феминизъм е нещо твърде различно. И е част от нещо много по-голямо. Представете си холдингова компания с множество дъщерни фирми. Съвременният феминизъм е само едното от многото разклонения, от многото пипала. Холдингът, тоест ядящата хидра, това е т. нар. политическа коректност.

Кога възникна тя? Като международен феномен това стана в началото на деветдесетте години. Но като движение съществуваше много по-рано. Още в началото на осемдесетте вече не бе необичайно жена да обвини мъж в полов шовинизъм, задето например ѝ отворил галантно врата. Доводът, смайващо солиден, е, че това е проява на мъжко превъзходство, което унижава жената. Това е ляв радикализъм на практика. Проводници за него бяха учреждения като американския университет "Бъркли", откъдето се зароди философията на студентската революция от 60-те години. И сега има някакво ново движение на феминистките, които смятат, че ние, мъжете, ги потискаме, като се държим с тях като с жени.

Концепцията им е изначално погрешна. Те разглеждат жената като социална конструкция. И са убедени, на всичко отгоре, че ако всички мъже се държат с жените като с мъже, жените също няма да са жени, ами мъже. Тоест нашето поведение към тях ги детерминира като жени. И в същия университет в САЩ даже имало такъв експеримент (неизвестно с чие позволение проведен): вземали бебета на люлчина възраст и ги възпитавали по съвършено еднакъв начин, независимо от пола. Еднаква храна, игри, дрехи. Да, ама на момченцата нищо не им паднало, а на момиченцата нищо не им израснало. Първите ги привличали детските влакчета и автомобилчета, вторите - куклите.

Но заклетите феминистки не се отказваха. Те допълнително фанатизираха убеждението си, че нашето поведение към тях като към жени, ги прави жертви на всичко мъжко. Ето как една концепция, пръкнала се от академичната люпилня, страшно бързо се понесе из целия свят. И само за десетина години стана доминираща, въпреки липсата на всякакво житейско основание. Сам не знам в колко университета откриха центрове за джендър изследвания. То си е цяла лъженаука и те са най-обикновени шарлатани, кухите им тикви, но взеха да чоплят нашите мъжки грехове - не сме били гледали както трябва на жената, не сме я били правилно схващали като социална единица и прочие тъпотии.

В някои кръгове в англоговорящите страни даже забраниха да ги наричаме "мис" и "мисис" - подчертавали сме съпружеския им статус. Не можело науката история да се назовава с истинското ѝ име (history), понеже било препратка към присвоителни намерения (his story, демек, негова история). Въведоха някакви нови думи и ако не ги наричаш така, значи си мъжки шовинистичен свиньо. Някакви простаци дори пренаписаха библията, в която бог е жена.

Проблемът на цялата работа е, че на Запад обществото е страшно комформистко. Всяка нова тъпня се възприема и се прави задължителна норма за всички. Трябва да приемаш за нормално всичко, което някой тъпунгер ти натрапва. И за да работиш с хора, трябва да си комформист. Американски шаблон в най-чиста проба, но мощно разпространен в цял свят. И редица национални законодателства също го прокараха.

Феминистките движения казаха, че мъжете са сексисти и че гледат на жените само като на обекти на сексуални щения и поради това всичко що допира поне мъничко до секса трябва да се изключи в ежедневното общуване между половете. Флиртуването бе дамгосано като агресия, целяща да угнети жените. Ха сега работодател в Щатите да посмее да разговаря насаме със служителка. Много лесно може да бъде съден за сексуално посегателство. Аферата на президента Клинтън с Моника Люински още се помни добре.

По същия начин заквичаха и други малцинствени групи - напр. хомосексуалисти, цветнокожи... Докараха го да се появяват закони срещу езика на омразата. А дефинициите са неустойчиви. Може да се прилагат към всякакви прояви на признаване на расови/сексуални/религиозни/етнически различия. Вие нямате право да признавате наличието на даден факт. Сторите ли го, под угрозата сте от съдене.

В Англия преди време отмениха всички обществени прояви, свързани с Коледа, защото английското знаме съдържа кръста на Свети Георги и това щяло да обиди мюсюлманите. Обаче един мюсюлманин, напук на това беше сложил на витрината на магазина си знамето на Свети Георги. Искаше да се разграничи от това малоумно виждане. "Нямам нищо против Коледата ви, нито против знамето с кръста" - тръбеше наляво-надясно той. Ама никой не го чу.

Цензурата така се разрастна, че в днешни дни Шекспир щеше да е затворник. При днешните обществени отношения няма как да се поставят произведения на един съвременен Шекспир. В "Отело" щяха да провидят расизъм, във "Венецианския търговец" - антисемитизъм, в "Укротяване на опърничавата" - сексизъм. Една лондонска учителка бе отказала да заведе децата на "Ромео и Жулиета" - твърде долно хетеросексуално шоу за вкусовете ѝ.

Взеха да налагат масова цензура, скрепена с наказателно преследване. Във Франция тежко го отнесе един съветник, който на неформално събитие се пошегувал на тема хомосексуализъм. Одръстиха го със значителна глоба, а при повторност го чака затвор. Ако се замислите, репресиите срещу свободата на съвестта, мисълта и изразяването се засилиха при условията на асистирано процъфтяване на ляворадикални движения като феминизма.

И не става въпрос за смахнати маниаци, които искат да накарат всички да живеем по техните кретеноидни възприятия. Не, става дума за нещо много по-сериозно. Сега в света се въплъщават възгледите на Маркузе, живя един такъв философ. Той бе марксист-ревизионист. Той не се съгласяваше с Маркс само по един въпрос - според Маркузе истинската революционна класа са малцинствата, а не пролетариатът. Същинският революционен елемент - това са изолираните случаи. Според него патологията трябва да стане норма, а нормата да бъде обявена за патология. И тогава щяло да се разруши буржоазното общество. На практика ние вече живеем в свят на полу-Маркузианство.

Тези активисти, които уж се грижат за правата на поднастойните им малцинства - хомосексуалисти, феминистки и др. - изобщо не се грижат за тях. Те само ги ползват като инструмент за натиск и контрол над обществото. И Ленин е правел точно същото. Те им причиняват далеч повече вреди, отколкото на всички нас. По-умните жени отдавна знаят, че феминизмът вреди на жените и се разграничават от самото движение, не от пола си. В САЩ има сдружение "Жените на Америка против феминизма". И имат многомилионен тираж на изданието си. Все повече жени осъзнаха, че феминизмът е срещу тях, руши живота им и им пречи да бъдат себе си, да изразят това, което са и което им харесва, а не което им се натрапва от разни психопатични активистки.

В заключение, имаме си работа със сериозно развита идеология. Идеология, която цели да подкопае устоите на обществото. А на активистите не им пука за правата и интересите на онези социални групи, които привидно защитават. А в САЩ стигнаха и дотам, че политкоректно избраха президент не защото е политически способен или обществен визионер, а защото е негър. Пардон, чернокож, както е по-коректно да го нарека.

Мисля, че агресивното натрапване на идеология над човека без неговото съгласие трябва да бъде обявено за престъпление. Но те няма да го направят, защото нямат никакъв интерес. Нито вие ще може да разберете от медиите оправдана или не е политическата коректност. Този въпрос не подлежи на разглеждане. Той е предпоставен и предрешен. Просто ви подават грешната следа и ви оставят да спорите помежду си с много жар и просташка реторика из типизираните сайтове, където всеки е анонимен.

120.   117, мисля, че си доста краен и популистки настроен.
Феминизъм е точно това:движението на суфражетките и феминистичните движения през 60-те години за правата на жените.
Някои от исканията са им доста актуални и днес.
А доста от нещата, които изброяваш са някакви експерименти и пропаганда, която има определени действия за цел(не всичките в интерес на социума). Но това не е феминизъм и моля да не се бъркат нещата.
Примерите, които ги даваш за осъдени и глобени мъже, "пошегували се" с някой са крайни и единични.
Чак намеси и борбата на религиите. Неадекватно е.
И да, с много неща съвременният "либерализъм " греши, много неща не са в полза на обществото, много неща се израждат и отиват в крайност.
Но тук (и в темата на автора) става въпрос за нещо различно.
За базови права на личността, за които се борят феминистките от 60-те години. И които авторът пита(повлиян от някаква противоречива статия) дали е добре да бъдат ограничени едва ли не.
И аз имам въпрос и питам: с какво толкова "феминистките" ограничиха съвременния мъж. Говоря в масовия случай, а не че инцидентно станало нещо с някой.
Масово жени пребиват мъжете ли, изнасилват ли ги, пречат им да учат и да се развиват професионално, правят ги заложници в къщи, търгуват с тях, изнасят ти по "канали за бели роби" някъде другаде, карат ги да проституират???
В какво точно е ограничен съвременният мъж, че пищи от "феминистките" и се дразни, че жените имат равни права с него?
Моля, обаче не ми давай пример с джентери, хомосексуалисти, някакви крайни движения.
Тук говорим единствено за равни права на личността(без значение мъж или жена е), а не за крайности.
И с какво
И не ми давай преекспонирани и невярно представени примери. Нещо от сорта:"Злобни" феминистки казват как мъжете ще сядат в метрото"
Като се зачетеш в статията обаче става ясно, че не "злобните феминистки" са виновни, а има разпореждане на самата фирма, обслужваща линията, пътниците да не седят прекалено разкрачени, заемайки 2 места(в повечето случаи мъжете седят по този начин).
Логиката е ясна. Никой е иска да стои прав заради друг, който едва ли не, се е излегнал на седалките.
И мен в градския транспорт са ме таксували с два билета, защото имах огромен куфар и заемах 2 места, но и през ум не ми е дошло да обвинявам кондуктора(мъж в случая) заради това.

121.   До 116, като не е състезание, защо се състезавате? В днешно време, като искаш да си кажеш мнението, трябва да се състезаваш с всички, които няма да се съгласят с теб. Прав си за много неща, но и ти самият си агресивен и се бориш за надмощие. Сигурно ще кажеш, че не е нужно, защото си по природа по-велик, защото си мъж. Като е така, ходи да командваш жена си и дъщерите си!
До 117, за всичко си прав, но замисли се как се е започнало с движението феминизъм. Признавам, че вреди до безобразие, но и мъжката тирания е вид безобразие.

122.   Вие жените в една кухня не се понасяте заедно, камо ли да управлявате света.

Единственото нещо, което обединява жените е обща омраза. Омразата към мъжете в случая. Света ще свърши и ще се самоизбиете, когато и мъжете си отидат от този свят.

123.   117 ти сам се определи като дърт пуяк и съм съгласен с теб.Само за това.Ако обаче ти беше малтретирана жена,хомосексуалист или "негър" гледната ти точка щеше да е тотал различна,нали така?Няма нито 1 еднакъв човешки индивид,даже по отпечатъците от пръсти и ДНК ,моята сестра например не си играе с кукли,а се прави на Майкъл Джексън и се държи като момче,не съм аз този който да и кзвам ама не е правилно ,ти трябва да играеш с кукли ...що за простотия??Всеки човек-мъж,жена,гей,трансджендър е роден какъвто е и няма вина за това,стига да не пречи на другите.Жените не знам какво ти пречат с това че искат равни права,когато те де факто са ни равни,както и в природата има мъжки и женски и никой не е по равен от другия,тая тема е пълен абсурд и война на половете има само в някой болен мозък!Аз не съм чул никоя жена да казва мъжете на пастет или мъж да казва нещо подобно за жена,това е ненормално и за индивиди от двата или от трите пола.Всеки който се е родил е равен с другите няма какво повече да се обсъжда!

124.   Номер 117, наясно съм с неща като "политическата коректност" която действително е много вредна, ограничава свободата на словото и за съжаление е в "сдружение" със съвременният феминизъм. Ето за това казах преди, че феминизмът в днешно време е краен.
За съжаление така стоят нещата. Както казах обаче, по начало той нямаше да съществува изобщо ако не беше вроденият стремеж на голяма част от хората да подчиняват по-слабия и по-беззащитния.
Съгласна съм, че стилът на "общуване" в тази тема не е на изключително високо ниво, но това се дължи на факта, че ни се налага да спорим с един доста retarded индивид и когато се опитваш да обясниш нещо на такива хора се налага да "паднеш"на тяхното ниво...

125.   №117 Напълно съм съгласен с твоето обяснение на джендърските проблеми в Америка и целия запад. Живея в САЩ от много години и всичко което си казал в твоя коментар е абсолютно вярно. Само искам да допълня нещо, което може би ти е убягнало, защото и аз го научих скоро-само преди няколко дни. Ето какво прочетох в едно списание само, че забравих кое беше: Мелинда Гейтс, Жената на Бил Гейтс чрез нейната компания "Pivotal Ventures" дарява един милиард долара ($1, 000, 000, 000) за 10 години да подпомага половото равенство (to boost gender equality). Представям си колко много тя ще спечели от тези нейни дарения, неплащайки данъци в другите активности на нейната компания. Мъжа й Бил Гейтс също прави дарения в най-различни сфери, но и той печели от даренията си. Когато той се отдели от Майкрософт богатството му беше някъде над $35, 000, 000, 000, а някъде през тази година прочетох, май беше в списанието Forbs, че сегашното му богатство се изчислява над $95, 000, 000, 000. Ето накъде отива света.

126.   Прочетете последните пет (5) реда на НОМЕР 22. Само той казва абсолютната истина. Който не може да проумее истината в тези пет реда не трябва да изказва никакво мнение.

127.   Чакайте, чакайте! Задръжте автобуса за малко! Явно се налага да дообяснявам и пояснявам, въпреки че хич не ми се щеше. А и някои се опитват да ме поставят в отбранителна позиция, което изисква да защитя възгледите си. Аз от дискусии не бягам, стига да са конструктивни и на подходящо културно равнище.

В този сайт и с това номериране (живеем в XXI век, за бога, и още ни класифицират по номера) се чувствам малко като героя на Ремарк от концентрационния лагер. За мое щастие аз не съм Скелет 509, а само Номер 117. И желая да се ползвам от право на реплика - като един свободен човек, когото все още не за затворили за изразяване на мисли.

Ако тези изразени в писмена форма мисли по-горе са наранили или засегнали някого, поднасям безрезервно извинение. Но не ги оттеглям, напротив - поддържам ги. Не се чувствам длъжен да изпитвам вина, че правото ми да изкажа мнение се е отразило негативно на нечии субективни възприятия. Също така, аз гарантирам само за автентичността на съжденията си - а не дали ще бъдат правилно разбрани.

Знаете ли, номер 120, имам изненада за Вас. Който/която ме обвинихте в краен популизъм. Навярно ще се учудите да узнаете, че съм либерал-поперианец, макар да не съм чак екстремен либертарианец. Но съм убеден правозащитник. И в цялата си обществена дейност винаги съм опонирал на популизма и на левия радикализъм. Не е било необходимо тъй дидактично да ме молите да не "бъркам нещата". Прехранвам се твърде дълго време от тези "неща", така че, уверявам Ви, отдавна да са ме изхвърлили по непригодност, ако бях някакъв велик грешник. Също така, не е било нужно и да ми обяснявате, че изказванията ми са неадекватни. Нямам усещането, че точно Вие сте в позиция да оценявате умствената ми адекватност. А защо нямам такова усещане - това ще запазя за себе си. Апропо, също нямам представа кой Ви е разрешил да ми говорите на "ти", но при всички положения не съм бил аз. Както и да е, от тази бълха аз няма да правя кашалот. Приемете, че не Ви се сърдя.

И отговарям директно на въпроса Ви - по никакъв начин и в никой момент аз не съм се чувствал ограничен от феминистките. Тук изобщо не става дума за това и аз го бях написал още към началото на изложението си. Пак го повтарям - това движение в тази си форма, с генезиса си, с начина по който възникна и по който бе асистирано, не е никакво правозащитно движение. Аз и затова писах да не се правят аналогии със суфражетните течения и класическите женски движения от седемдесетте. Съвременният "феминизъм" - този, който е накарал автора на темата да я повдигне - не е свързан с тях и само привидно се родее с тях. Но даже приемствена връзка липсва.

Каква е разликата ли? Тя е огромна. Онези, да ги наречем "старите феминистки", преследваха благородни и морално оправдани цели. Аз имам само искрено възхищение към тях - и не ме е грижа дали ми вярвате. Първото, което "старите" имаха и което сегашните феминистки никога няма да имат - това е спонтанността. Второто - крещящият повод (социална опресия, която бе закрепена с дискриминиращи законодателства). Третото - искреността. Само с тези три фактора може да се постигне положителната промяна. И те затова успяха до голяма степен. Посочете ми поне едно национално законодателство днес (тук трябва да изключим страните от "третия" и от арабския свят по ясни причини), което да съдържа дискриминационни норми спрямо жените? Няма да можете по простата причина, че такова няма. И в този ред на мисли, след като в, условно казано, демократичния свят положението на жените се подобри, защо днешният феминизъм е най-активен тъкмо тук? Защо тези правозащитнички нямат свои сподвижнички и не се борят с всички сили именно там, където жените са най-угнетени и все още социално потиснати? Защото са неискрени и ползват социалния си натиск където най им изнася. И защото не искат да упражняват права, ами да злоупотребяват с тях.

Обратно беше при "старите". Те привлякоха симпатиите на немалко мъже, защото бяха поставени в наистина неравностойно положение. И успяха да подобрят редица общества, защото го искаха истински. В Исландия имаше ден на женския простест, мисля към 1974-75 беше. Мъжете там бяха окупирали всички обществени постове, а жените бяха сведени до послушни домакини. До онзи знаменит ден, когато те се обединиха, излязоха и поискаха промяна. В банките, в съдилищата, в ефира на държавното радио дори се чуваха детски гласчета, защото мъжете се бяха принудили да вземат децата със себе си - нямаше кой да им ги гледа. И промяната дойде. Защото бе провокирана от справедливо недоволство. И бе задвижена от чисти убеждения, безкористност и чист морал.

В Северна Ирландия, сегрегирана и печално известна с кръвопролитните си проблеми по онова време, промяната към добро пак тръгна от две жени. Вече съм забравил имената им. Мнозина мъже - политици, миротворци, дипломати неуспешно преговаряха близо едно десетилетие. И тогава двете най-обикновени жени от кварталите на Белфаст - едната националистка, другата роялистка - излязоха с общ призив за мир. И спряха бомбите и убийствата за повече от една година. Само със силата на посланията си и с предаността към каузата, преданост, на която само жена е способна. Защото не бяха позьорки, нито "активистки", а бяха истински жени и майки. И победата им бе победа за всички, за цялото общество, а не за отделни малцинствени групи. Тогава бяха наградени с Нобел за мир - и съвсем заслужено. Нито една издънка на съвременното движение няма да е в състояние да постигне същото. Защото им липсва искреност. Социалното основание също не е налице. Това се опитвах да кажа. А защо привнесох и частни примери - понеже се мъчех индуктивно да очертая тенденциите. Мога само да съжалявам, ако не се е разбрало.

Така и към Номер 123 отговарям - аз нямам нищо против хомосексуалистите. Пък и не бързайте да се съгласявате със самоиронията ми за дъртия пуяк. Не сте ме виждал наяве, ами ако се окажа млада кокошчица? Шегата настрана, аз въставам против нещо съвсем различно. Против превратното упражняване на права съм, защото това виждам да се случва сега. Също съм и против искания, които нямат социална опора. А що касае насилието, в семейна среда включително, инструментите за борба с него са много по-различни. И те далеч не са свързани с прокламирането на необосновани правни предимства за по-слабите. На юридически език те се наричат привилегии. Залитаме в много погрешна посока така, да не кажа взривоопасна. Още повече, насилието не винаги е полово детерминирано. Имам чувството, че твърде се шаблонизирахме. На жертвата и на насилника не бива да се гледа от точка на пола. Ако в едно семейство мъж бие жена си, а в друго майка дъщеря си, по-малко укоримо ли е поведението на майката?

Така и с малцинствените права. Опасно е да се излиза от законодателния баланс. Ако се предоставят права и закрила в по-голям от обективно нужния обем, ще стане диспропорция, която неминуемо ще заплаши социума. Ако проповядвате, че слабият трябва да получи повече права, за да компенсират те слабостта му, ще настъпи обществен хаос. Ще трябва например да дадете по-благоприятен правен режим на прохождащи компании, докато за гиганти като Кока-Кола да се прилага по-строга рамка. И до какво ще доведе такава политика - до понижаване качеството на производството. Социумът се задъхва еднакво при ултралиберални и при ултрарестриктивни законодателства.

А ако погледнем проблема от обратната му страна? Ето например, да речем аз съм образован човек, чел съм, специализирал съм, публикувал съм, мен са ме чели... и да речем ако се напише името ми в интернет, появяват се разни неща, някои любопитни, някои неинтересни. И в същото време живее друг човек, който с максимално умствено напрягане успява да си напише името правилно. Неговият глас при избори е равен на моя. Значи, призната му е същата социална значимост, която е призната на мен. И аз напълно съзнавам, че го превишавам. Според вас ще имам ли право да се обидя и да поискам промяна в правилата? Според мен - не.

Накратко - никой не отрича нуждата от справедливост в обществата и баланс в правата на различните социални единици. Аз просто отричам следните две теории: 1/ че днешният феминизъм се бори за това; 2/ че в настоящия си вид той притежава рационални, социални, морални и юридически основания. Воден само и единствено от собствени убеждения и по свобода на своята мисъл.

Сега изгорете вещицата :)

128.   "Ето за това казах преди, че феминизмът в днешно време е краен.
За съжаление така стоят нещата. Както казах обаче, по начало той нямаше да съществува изобщо ако не беше вроденият стремеж на голяма част от хората да подчиняват по-слабия и по-беззащитния."

124, как разбираш стремежа на хората да подчиняват по-слабия и по беззащитния? Ами че, след като са по-слаби и беззащитни някои хора, или слабият пол, то тогава те технически са подчинени на по-силния и няма как да налагат мнението си над силния. Където е силата, там е и правдата. Няма такъв закон, който да спре по-силния да накаже по-слабия, ако бъде предизвикан. За това наглост, лицемерност, предизвикателство и други безобразия на по-слабия срещу по-силния, биват наказвани подобаващо!

129.   Накрая може да се окаже, че Зукърбърг и Гейтс да са били само с едно одеяло, като бай Тошо.. Не вземайте всичко в пресата за чиста монета. Има доста по-богати и влиятелни хора от тях, които да им казват, за какво да си даряват парите. Тъй като самите те им ги дават, осигурявайки им поле за развитие.

130.   Целта на феминизма е да унищожи семейството като направи жената мъж, а мъжа жена и накрая става някъв джендър без деца преследващ пари и кариера цял живот, тоест роб

131.   128, никой не те е питал за първобитното ти мнение. Сам показваш какъв си, предвид факта, че само изостаналите места по света са на принципа "правото на силния". Ти наистина си зациклил и повтаряш едно и също както каза един от коментаторите тук.
Номер 127 за доста (да не кажа за всички) неща съм съгласна с теб! :)

132.   Евала на 130! Прав си!
Да ти кажа честно, тази цел е изпълнена...

133.   128., щях да пиша "ами да се връщаме в гората/джунглата тогава", но се сетих, че това дори и при животните не е така. Така е само, когато ресурсите са ограничени (храна, територия). За удоволствие (ей така, просто за "идеята" някой да ти е подчинен) - не. По твоя закон и ти можеш да се окажеш "по-слабия" - все ще се намери някой по-силен, който ще реши да те "подчинява". Просто това следва от логиката ти. Тоест накрая ще се избием, ще остане един най-силен и ще си живее сам (и накрая и той ще умре :D

134.   Здравейте, номер 127!
Да, с "номер" се обръщам към Вас, защото не сте си оставил под мнението името или псевдонима си.
Извинявам се, че счетох атмосферата тук за по- неформална и общуването за по-фамилиарно, и предпочетох "ти" пред "Вие". Но съм спокойна, защото казахте, че ми прощавате за тази моя своеволност :)
Няма да горя вещици, но запазвам правото си да имам мнение различно от Вашето.
Аз също съжалявам, ако сте се почувствал засегнат по някакъв начин. Но, стоя твърдо зад думите си и няма да се извинявам за това.
Вие пишете:"Съвременният "феминизъм" - този, който е накарал автора на темата да я повдигне - не е свързан с тях и само привидно се родее с тях. "
Ако авторът (по-точно създателя на статията, която авторът се опитва да преразкаже) упрекваше само "съвременните феминистки", нямаше да се налага да обясняваме, че е нормално жена да иска да се изучи и работи преди да се задоми, че е нормално да има повече от една сексуална връзка в живота си(и то при положение, че не е обвързана) и т. н. Темата на автора може да я прочетете, за да си спестя излишните писания и анализи.
"Посочете ми поне едно национално законодателство днес (тук трябва да изключим страните от "третия" и от арабския свят по ясни причини), което да съдържа дискриминационни норми спрямо жените? "
Посочвам. С уговорката, че не е важно само писаното на хартия, а и реалното му приложение.
В България, например, закона за домашното насилие е нефункционален на юридическо ниво(на практика много малка част от него може да се приложи, заради недомислици, излишно затормозяване и т. н. Мнението не е мое, а на юристи).
По статистика от 2014 г. всяка 4-та жена в България е жертва на домашно насилие.
Заплащането на жените спрямо мъжете за една и съща позиция и еднакво свършена работа е по-малко в Европа.
Като допълнение към това е и проблемът, че секторите в които работят предимно жени са с по-ниски заплати по принцип. А "мъжките " сектори са с по-високи. Много е спорно чии труд е по- натоварващ, изискващ много специфични познания, умения и качества и т. н.
И в допълнение с горе-писаното в "мъжките " сектори жена трудно наемат, без значение на квалификация и умения.
Говори се и за т. нар. " стъклен таван"(особено за висши ръководни постове). На теория можеш да кандидатстваш някъде, но на практика не те взимат само заради пола ти.
И казахме, че не гледаме мюсюлманските страни, а католическите попадат ли в полезрението ни?
В голяма част от католически свят (Полша от европейските страни и почти цяла Латинска Америка) аборта е анатемосан (на юридическо ниво). Но се отива до крайност(особено в някои страни от Латинска Америка), като се забранява аборт дори и след изнасилване(аборта е инкриминиран и се лежи в затвор, ако го направиш, дори и ако е спонтанен и ти нямаш вина за това) и забрана на контрацепцията.
А въобще не съм убедена, че при тези изключително крайни мерки към жената, има механизми по които бащата да бъде принуден да полага толкова грижи, колкото и майката за това дете. Защото освен издръжка(ако въобще я плаща и е достатъчна) за гледане и възпитание на дете трябва огромен времеви ресурс.
И какво правим, когато детето е нежелано от двамата родители, но жената е задължена да го износи и роди или отива в затвор?
Резултатът-много смъртни случаи заради "бабешките" методи за аборт или нелегални такива, много самоубийства на млади бременни момичета, търговия с бебета, много изоставени деца.
В Полша пък има "абортен туризъм" към съседните страни, които са в ЕС (какъвто член е и самата Полша между впрочем).
И пак питам(въпросът не е само към Вас), по какъв начин е ограничен съвременният мъж от феминистките?
Кои базисни права са му отнети, че се чувства недоволен и дискриминиран?

51-100 от 110