Споделена история от Други

Неродените деца могат да приличат на предишния партньор
Изследването, насочено към женския мозък и генетика, показало, че 63% от жените носят в мозъка си ДНК, произхождаща от друг индивид, и генетично различна от клетките, които съставляват останалата част от жената, пише MTO News.

След внимателно проучване учените стигнали до извода, че мъжката ДНК в мозъка на тези жени е от настоящи (или бивши) сексуални партньори. Молекулата на ДНК, открита в тях, била генетично свързана с техния мозък и щяла да се запази в него през целия им живот.

Според вас възможно ли е бебето на една жена да прилича на бивши интимни партньори?

Коментари

1.   Според мен има нещо вярно!

2.   Напълно е възможно... ако поддържа сексуални отношения с тях...

Ако имаш предвид написаното горе - това са 100%-ови идиотщини.
Или някой не е разбрал нещо при превода, или го е писал някой умствено изостанал, с под нулеви знания по генетика...

3.   Възможно е бебето да прилича на предишни интимни партньори, ако си забременяла от тях. А ако бебето има 2 очи, 2 уши и 2 крака, значи по тези признаци прилича и на мъже, с които никога не си била интимна. Ако бивши партньори са ти свършвали в устата, със сигурност тяхна ДНК е минавала през главата ти.

4.   Мойте приличат на баща си, как да приличат на друг.

5.   Пълни глупости, къде чете тези лъжи. Носела чуждо ДНК в мозъка си и забременява с мозъка си ли? Или тялото й създава яйцеклетки не с нейното а с чуждо и то мъжко ДНК. И как по точно от сливането на мъжко и мъжко ДНК се получават деца?
Предтави си как детето на проститутка прилича и носи гените на 5000 и повече мъже от цял свят. Очите и косите им трябва да са разноцветни, носовете безформени с различни нюанси на петна по кожата и т.н. Щом не е така, значи няма такова нещо, като остатък от бившия в жената.

7.   Естествено , че е възможно. Явлението се нарича "телегония" , известно е от древността. Не случайно в мюсюлманските страни все още държат булката да е девствена.

8.   7 Тези фантасмагории на телегонията са просто малоумна идея на някъкав британец. Лично познавам жена, майка й ми е съседка, момичето като много млада ходи с негър тук в София, роди извънбрачно момиченце-мулатче, остави го при майка си в бг, после се омъжи за скандинавец и му народи две руси и синеоки дечица, децата досущ като бащите си.
Това с телегонията и предположението, че сперматозоидът може да живее в жената с месеци или години са глупости, то в такъв случай веднъж секс и после цял живот ще раждаш, не е нужен втори партньор, досега никоя не се е оплакала че е забременяла без да прави секс в месеца на зачеване.

9.   Да, някъде слушах за това, в някакъв руски филм.
Затова са държали наследниците да са от потекло и съпругите задължително девствени.

А и безразборното сношаване, изобщо до какво води?

11.   Ти гледай да прилича на настоящия ти, за да не ти забие някой в муцуната и не те изрита заедно с приличащото на бившия ти дете. Аз не бих ти простил! Да ме прощават английските изследователи. :D

12.   Те ви тука "телегония" в действие:
https://news.images.itv.com/image/file/606292/stream_img.jpg

Сестри-близначки от различни раси...
Телегония ли е - не знам... Според мен е мамо-разгония...

13.   "Затова са държали наследниците да са от потекло и съпругите задължително девствени. "

Държали са, да са девствени, защото риска да лепнат някоя болест на младоженеца е била много по никса, а преди 200 години, чувам, тестовете за бащинство са били дооооста недостъпни.

14.   13, щом има тестове за бащинство, викаш не е проблем да гледаш чуждо дете. Щото нали всеки баща за всеки случай си прави тест на новороденото дете, ако случайно не е от него.

15.   До 14

Не! "Викам", че ако имаш съмнения, винаги можеш, да провериш, дали детето е от друг. Ако момичето е било девствено преди брака и е живяло 5 месеца във вашата колиба, където братя, сестри, снахи и свекърва държат под око момата, малко вероятно е, да зачене от друг човек.

А и не забравяй, че в годините преди антиббиотиците, много венерически болесити, са били далеч по-страшни, отколкто са днес.

Но идеята, че са държали момичетата, да девствени, защото "нещо с гените" в епоха, в която ДНК не е била открита, звучи прекалено откачено.

16.   до 15

Ако имаш съмнения? Ами то рядко някой би имал съмнения. Последното нещо, което един мъж би предположил след раждането на детето му е, че не е от него. Всеки по презумпция предполага, че детето му е негово. Аз не познавам човек, който да предполага, че детето му е от комшията.

С две думи искам да ти кажа, че това, че има днес ДНК тестове не означава, че някой мъж ще рискува да си вземе съмнителна жена, която ако случайно роди не неговото дете, той просто ще разчита на един тест. Глупаво е.

А това за епохата счупи тъпомера. Хората не знаели какво е ДНК, та затова нямали предсава за гените. Ами то щото е много трудно да се сетиш, че има такова нещо наследственост. Не е необходимо да си генен инженер. Те хората трева са пасяли едно време, щом не са чували за ДНК. Дори и животните гледат да си запазят тяхното си потомство и да елиминират чуждото, нищо че не знаят за ДНК. Що за глупост. Някои хора в стремежа си да се изкарат прави, започват да говорят глупости, само и само да си изкмучат доводи от пръстите.

18.   12 според теб може да е "мамо-разгония" но според учените семейството в което са роднени не е. Виж родителите майката черна бащата бял, трите по големи деца смесена раса. Точно при тези момичета и изследвания са правени и доказано са от собствените си родители.
15 "Дори и животните гледат да си запазят тяхното си потомство и да елиминират чуждото, нищо че не знаят за ДНК" и затова се пазат девтствени до брака и цял живот само с един мъжки така ли?

20.   Само се чудите с какво да се оправдате, че не ви връзва

23.   Дай научната статия вместо да цитираш новинарски сайт, цървул неграмотен.

24.   И аз съм се замислял дали е възможно някакви биологични промени да настанат във човек абсорбирал течностите на друг човек (като на пример гълтане или приемане на семенна течност през устен, вагинален или анален отвор). Реално, няма достатъчно изследвания които да потвърдят че нещо се запазва във 'приемащият' течностите сексуален партньор. Не е задължително и да е само жена. Маже да става въпрос и за мъж от мъж. Може и от жена на мъж или жена на жена. Това е хипотетично за който и пол. Щом вирус (да речем хив) може да се предаде / разпространи и запази, хипотетично би трябвало да в микро-биологичен аспект много повече процеси да се случват чрез обмена на течности. Пак обаче, нама достатъчно доказателства. При все, интересен въпрос е който и аз съм си задавал относно биологията. Във 21-ви век вече може семенна течност от двама мъже да се използва за създаването на дете със жена. Не е задължително да е само един мъж. Реално, това е със цел да се препокрият някои генетични дефекти, като на пример ако единият мъж има история на ракови заболявания във семейството, определени гени да бъдат препокрити чрез семето на другият мъж за да се намали или елиминира шанса за раково заболяване при детето или неговите деца. От мозъка на жената също може да се използва материал който да служи за създаване на дете ч, без да се налага сперматозоид от мъж. Тоест жената може да създаде свои копие. Друг интересен факт е че мъж също може да забременее (пак изкуствено), на да, може да бъде носител. Биологията е интересно нещо и хората са наука, макар да не се виждаме като такива често.

25.   Да, даже е бил добре известен в миналото факт, преди "науката" да го "открие" наново. Затова в животновъдството примерно, първият с който се чифтосва женската се избира да е расов, а след това я пускат на по некачествени. Затова и навремето жените е трябвало да са девствени, или ако не - само примерно брат ще я вземе (т. е. близки гени). Някой сериозно ли си мисли, че това е било просто "поверие". Науката тепърва "открива" наново и физиологични, и психични промени които настъпват при жените след като загубят девствеността си от някой. И колко важно е кой ще е той...

Това всъщност не е толкова учудващо нещо, защото е просто поредната проява на борбата на гените. Простия човек си мисли, че той управлява събата си, но реално зад това стои природата, гените, и тези които познават цялата ни програма за живот, и умеят да я използват в тяхна полза (както ние го правим примерно да създаваме домашни животни).

Нормално е сперматозоидът да намери начин да програмира женската, и да и влияе, дори след като умре. Всъщност съм гледал по Дискавъри мисля всякакви трикове които както яйцеклетката, така и сперматозоида при различните видове "измислят" за да водят тая война на гени, и кой ще ги се репродуцира. Най-известният факт е, че първият влязъл сперматозоид програмира яйцеклетката да се затвори за останалите, и само той да я оплоди.

Така че ако си мъж - умната с каква жена се забърква. Да, с колко и какви мъже е била има значение. Аз лично нямам желание да имам деца от модерната жена, та си обсъждам темата спокойно, но за мнозина, най-вече бъдещи татковци, това е деликатна тема....

27.   Е значи бъдете спокойни може да правите секс колкото си искате с когото си искате, като ползвате презерватив или. Нали с презерватив няма обмяна на течности и гените ви ще са "девствени" дори и да бъдете с 100 мъже преди брака.

28.   От 24, ето видео относно вирусите и генетиката. Същото може да важи и за сперматозоиди бивайки биологична основа.

https://m.youtube.com/watch?v=X31g5TB-MRo&t=135s

29.   Тая тема смъкна средното IQ с 25 пункта...

30.   Не просто е възможно, доказано е. Явлението се нарича „телегония“ или нещо такова. Всеки път, когато една жена спи с някого, в нея се запечатва генетична информация от партньорите й и е силно възможно детето да носи гени от тях. Но то възпитанието е по-важно. :)

33.   Към 30 - доказано, друг път. Я напиши телегония и виж "доказателствата". Става въпрос за случаи 1 на милиард и то при раждали от друг партньор жени, и то от друга раса!!! Дори и това обесняват със несвойствено засядане на генетичен материал. С две думи няма такова нещо при човека. За останалите бозайници си го обесняват с много високата преживяемост на сперма при някои водове. Конкретни научни доказателства, дори и изследвания при човешкия вид за подобноявление НЯМА. Ето чети, това е на по-достъпен за теб език: https://infocultbg.org/index.php/2010-07-26-10-56-44/257-sueverieto-telegonia