Споделена история от Други

Майка ми само ме проверява
Здравейте, момче на 15 години съм и днес ще моля за помощ за един ппоблем, който вече го имам от поне 2 години, ако не и повече. Всичко започна с това, че познат на майка ми веднъж ми взе телефона за кратко уж, за да го провери за вируси ако помня добре. След като го провери каза на майка ми, че е по-добре тя да ми следи телефона. Аз първоначално нищо не знаех и не подозирах, но малко след това разбрах, защото започнаха да разбират какво правя, понякога ми намекваха какви сайтове посещавам, но не директно. Даже веднъж майка ми се изпусна и каза да внимавам какво посещавам, защото може да провери какво посещавам. Оттогава започнах да повтарям редовно, че не съм съгласен, че не ме е питала дали искам и оттогава каза, че всичко това са глупости и, че няма такова нещо, но аз знам, че ме лъже, само за да млъкна. Веднъж даже написах в интернет как да инсталирам безплатно игри и посетих няколко сайта и после тя ми каза да не вярвам на сайтове, че може да се инсталират безплатно игри. Даже започна да идва в стаята ми редовно просто така, а когато съм в тоалетната също стои там, а тоалетната и стаята ми са съседни стаи и тя е там без да знам и тихичко си стои. Оттогава също започна да дава зор да лягам още в 22 и 30, а за мен е по-нормално в 23 и 30 или най-късно полунощ. Също така ме пита с кой непознат си пиша, а аз не си пиша, най-много в чат на някой игра нещо без да пиша кой съм. Много ми се иска да не е така и да съм свободен, защото почти съм сигурен, че няма никой като мен на моята възраст :(

Коментари

1.   Ти си вече голямо момче, за да те контролира майка ти по този грозен начин, тя навлиза в личното ти пространство. Според мен трябва да я накараш да се засрами, пускай си порно на телефона в категория жени на нейните години които спят с мъже на твоите години. Да видим тогава дали ще го коментира. Ако ти писне накрая отиди в серзив за телефони и им кажи, че ти е инсталирана програма за следене и дали може да ти я махнат и ще ти искат малко пари и ще я махнат и повече гледай телефона да не попада в ръцете на майка ти, за да не я инсталира пак и й кажи да не ти навлиза в личното пространство.

2.   Докато майка ти те храни, ще има и контрол над тебе. Като станеш пълнолетен, тогава ще имаш претенции. Много си навирихте носовете, какво толкова тайно правиш, че се безпокоиш?

3.   Приятел, това което сега мислиш за терор се нарича грижа и любов! Не знаеш какви извратени типове има онлайн! Ще ти разкажа една истинска история.
Става дума за три момчета, които обичали да играят компютри игри в мрежа. Е, един ден към играта им се присъедини ново момче, което не беше от тяхното училище. Двама от приятелите не го хареса, обаче третия се сприятели с новото момче. Та това момче почна да го убеждава, че е специален, че приятелите му само завиждат... и накрая той се скара с тях и по цял ден си пишеше само с новия си приятел. Накрая онзи буквално му контролираше живота! Майка му разбра какво става и му спря интернета и му взе телефона, обаче новият му приятел му изпрати друг телефон по куриер (забележи никога не са се виждали на живо! ) и продължиха да се чуват. Един ден "приятелят" каза, че ще идва в града и могат да се видят и момчето излъга майка си, че ще ходи някъде с приятели след училище. И отиде на срещата. Оказа се, че приятелят не е на 16, а е някакъв чичко-наркоман, който го ограби, преби и накрая го уби. Истинска история, макар и не от България.
Разбери майка ти просто иска да си добре и да не ти се случи нещо. Не знаеш колко лесно се лъже онлайн. Мислиш си, че познаваш някого а всъщност всичко е лъжа.
Като станеш на 18 ще можеш да правиш каквото искаш, но докато живееш у вас и разчиташ на вашите да те хранят, Ами тяхно право си е да ти ровят в телефона и да следят хисторито на компютъра. Не го правят за да те ядосват, а за да те предпазят.

4.   Майка ти има психични проблеми. Според мен не е нормално така да те слухти в тоалетната. Според мен е напълно нормално да гледаш порно и да си инсталираш безплатни игри. League of Legends, Paths of Exile - напълно безплатни супер игри. Освен това има и Замунда, откъдето може да си сваляш кракнати платени игри. Ако майка ти не иска да играеш пиратски игри, да ти ги купува.

Гледай епизод 2 сезон 4 на сериала Black Mirror - Arkangel се казва, за да видиш какво се случва с такива майки.

5.   Смени си сим картата. Слагай старата само когато ти искат телефона да го проверяат за "вируси".

6.   Вместо да се занимваш с глупости вземи да прочетеш произведенията на Вазов и Елин Пелин.

Не дразни майка си. Научи се да я уважаваш, цениш и да не ѝ противоречиш.

7.   Вие всички сте психопати.
Не, това което наричате грижа и любов е всъщност терор. Ако един човек обича друг, нито ще го контролира, нито ще го манипулира.
Като всяка една българска майка и таз е психично болна и възпитава поредното мамино синче, което няма да е способно да се справя с живота.
На 15 години вече работех, имах и компютър, а на 17 вече се издържах и сам. Страховете са само в нейната консервативна кутийка над раменете.

За бога! Това момче дори не знае кой е бил този чичко дето му е ровичкал в телефона. Как така майката може да се довери на чичкото, а момчето не може да се довери на някакъв приятел в играта? Шансовете някой около нас да е социопат са равни, навсякъде където и да отидем.