Споделена история от Други

Хубави квартали в София
Здравейте страхотни хора!
С годеникът ми си търсим апартамент в София. В. момента живеем. под на2м в. близост до НДК и изненадващо много ни харесва. Апартаментът ни е на тиха уличка, имаме парк, гараж и мазе. В последните 10 години се чувстваме супер. Но вече мислим да направим по-сериозна крачка за наш дом. Чудшме се в кои квартали е подобно на центъра
Това което ни харесва тук е че е пълно със супер интересни и шарени хора. Изкуство, театри, яки мероприятия, галерии, съседите са някви супер позитивни. Наши близки плиятели и съседи са гей двойка и като цяло не сме усещали хомофобско отношение или расизъм( едната девойка е чернокожа).
Живяла съм в овча купел и студентски град. Но и двете места не ми харесват. Точно заради тесногръдиетж си. Приемам идеи всякакви

Коментари

1.   Няма друг квартал подобен на центъра. Центъра е един.

2.   Аз пък съм от Овча купел и страшно много харесвам квартала си. Не смятам, че тук има разисъм и тесногръдие, защото редовно срещам роми, чернокожи, араби и хората си се държат нормално с тях, говорят си, или пък просто не ги закачат. Лично аз съм си говорила с араби, нямам нищо против гейовете. Кварталът ни от 2 години се развива страшно много, сега ще има метро, всички улици са променени, супер близо е до центъра. Аз с кола стигам до ндк за 15 минути. Според мен трябва да дадете още един шанс на квартала. Супер спокойно и хубаво е около нов български и лично аз се чувствам добре тук. На улица Монтевидео има банки, магазини, заведения, има си всичко. Например ходила съм в Драгалевци и беше гора гора къщи къщи гора гора още по-дълбока гора къщи къщи. Нямаше асфалт и нямаше нито един магазин, а уж е елитен квартал. Айде моля ти се.

5.   За какво са ти идеи, след като си намерила вече мястото. По кварталите е много кофти, там където си е супер:)

6.   Центъра си е супер, защото всичко ти е наблизо и няма нужда се блъскаш като говедо в адския транспорт. Обаче ако тръгнете да си купувате жилище, ще се изненадате неприятно от цените. Това е. По кварталите - нещо близо до центъра, Лагера, Хиподрума, Сердика, Б5, Б18... там Хаджи Димитър, Суха река, Овча купел, Люлин, Младост и подобни - не и не. Далече и нищо общо като атмосфера, на която сте свикнали.

7.   Очите ме заболяха от "правописа" ти. Пробавай Факултета или Филиповци, там ще паснеш.

9.   Бля типичната байганьовщина. Центъра с изключение на жълтите павета е коптор, но много хубаво било. Особено пък край невероятно “красивото” НДК. Рим и Стария Пловдив направо бледнеят пред НДК.

10.   Вие - правописните инспектори що не вземете да замълчите най-накрая! Не, не сте интересни! И на никой не му дреме за вашите изказвания. Нищо друго освен омраза не се вижда от вас.

Авторке, аз в центъра не бих живял. Няма къде да се паркира. Няма и магазини, от които да се пазарува. Съседите не са такива, каквито ги описа в повечето случаи, а некви дърти бабета с перископи.
За мен Стрелбище и Ив. Вазов са най-добрите квартали. Белите брези и Емил Марков също не са лоши. Достатъчно близо са до центъра, . Спокойно е също. Не са и разбити с разни нови строителства, които осакатяват инфраструктурата, като Лозенец например или Хладилника. Севера не е за препоръчване. Банишора абсурд. Младостите на са лоши, особено 2, 3, 4, но зависи къде работиш. Големите номера в Люлин също стават, но 3-4-5-6 е пълен ад.
Най дълго съм живял в Обеля, да ти кажа и ми беше супер. За 20 Мин си бях на центъра. Там в квартала също си имаше всичко. Тихо е, няма престъпност и мангали. Пълно е с млади хора и майки и с деца. Не се набутвай в изкуствено създадени затворени комплекси, това е другото... ако един апартамент е евтин, то има защо.

11.   Щом ти харесва с центъра, потърси апартамент там или в околните квартали, примерно Лозенец, районът около Иван Асен II, Оборище... тъй нар. широк център.
Аз живея до НДК и разбирам за какво говориш. Хората там сякаш са различни от тези от Люлин, Младост и т. н. Не знам защо, но е факт.

12.   Има си стара софийска аристокрация, ако не знаете, селинджъри. Разбира се, че хората генерално са други. Ама вие като не знаете от опит, кой да ви каже? Аз живея в центъра /на улица Сердика/ и това не е най-добрия център, но повярвайте, много ми харесва. Това е стара София. С цялата си история, която не се изпарила във въздуха. Живяла съм за малко в Люлин и Овча купел и за нищо на света няма да се върна там. Това са си спални.

13.   Вие да сте виждали красива жена да живее в центъра? Там са грозофили.

14.   Единственото "хубаво" на един квартал в София е близостта му с центъра на града. Това, всъщност, важи и за всички други големи градове. Иначе навсякъде в столицата е едно и също - разбити улици и тротоари, липса на места за паркиране.

15.   В Изток си близо до всичко - трамваи, автобуси те водят за броени минути до идеалния център! И Борисовата градина е наблизо, изобщо - пробвай, ще ти хареса!