Споделена история от Други

Игри
Някакв идея как да се справим със зависимост към компютърните игри?
Мъжа ми все когато остане свободен сяда да играе?
Не знам до кога ще издържа това.
Имате ли наблюдения върху такива хора?

Коментари

1.   Първо - какво искаш точно от мъжа си?
Вмсето да тъсриш някакви "индиректни женски хитринки", кажи му првов очите, защото това, че играе на игри те притеснява и какво искаш, да се промени, за д ане тре притеснява. Ако те разбере - супер! Ако не... или приемаш сегашното положение или си търсиш нов мъж.

2.   Не знам дали това ще е решение но...

причината за силната зависимост от компютърните игри е това че там имаш цел. Целенасочено изпълняваш мисии, знаеки че накрая ще спечелиш примерно 3 звезди.

Компаниите това го знаят и се опитват да ти въздействат психологически.

Ако човекът всеки ден се връща от работа изтощен и ако града ви е малък и скучен (не говоря за чалготеки) то тогава какво друго може да прави. Същото е с четенето на книга. Искаш да стигнеш до края да разбереш какво ще се случи. Най- малкото започнете да играете настолни игри. Или примерно нещо подобно. Няма реална цел човекът.

3.   Темaтa лично ме зaсягa!!! До преди нялолко месецa бях нa режим: Рaботa, игри, рaботa спя 3 чaсa игри, рaботa и тaкa изкaрaх 2 години. Нямaх с кого нaйстинa дa поговоря и не осъзнaто съм бил в депресия схвaнaт имaм в предвид, зaбрaвих кaкво е дa гледaш някой прaво в очите с чaсове без дa си местиш погледa и дa си игрaеш със пръстите или кaквото имaш под ръкa. Не искaм дa коментирaм кaк ми е повлияло нa мисленето, говорa, и кaк съм зaтъпял зaщото в игрaтa си пишем и говорим нa aнглийски и положението беше повече от
зле. Вестибулaрния ми aпaрaт също е зле сaмо дето не си докaрaх хемороиди :D И товa ще ми остaне зa цял живот нaй-вероятно! Не се хрaнех редовно кaкто и водa не пиех и се чудех зaщо се чуствaм зле от време нa време. Бях се прогрaмирaл, че от личен живот не се нуждaя и чуждо мнение не съм приемaл. Всичко ми се виждaше нaред. Нaкрaя животa тaкa ме обърнa, че в моментa се чуствaм дете, което сегa се учи дa яде, спи, говори, и тн... Рaзходки нa вън през зимaтa по 30 40 минути без дa спирaте ще ви нaкaрa дa се чуствaте живи a, когaто ще във къщи всичко с МЯРКA сядaм игрaя точно две игри мaкс 3 и си нaмирaм рaботa, или четa нещо инaче ще се върнa в нaчaлото. Движение, редовен контaкт с хорa, ходене по събития кaкто съм се откъснaл от светa тaкa и ще се върне aмa всичко имa последици... идвa един келнерa и ти дaвa сметкaтa и се плaщa :( Глупaво се зaблуждaвaме или обсебвaме в нещо и от хоби го прaвим кaто зaдължение и ще си сърбaме попaрaтa

П. С Aко не е casuel игрaч ще береш ядове зaщото нямa по-слaдко от товa дa побеждaвaш мaкaр и виртуaлно for idea for glory i ready die!!!

4.   Споко това не е голям проблем. Гледай само да не се закачиш към наркотици, алкохол и хазарт, щот там вече ще удариш дъното ТОТАЛНО!

5.   Зависимостта към компютърните игри е абсолютно същата, като зависимостта към постване на безмислени публикации в произволни сайтове. Виж как ще се справиш ти самата с тази зависимост, и приложи същата тактика към мъжа си.

Успех!

6.   "Когато остане свободен" изобщо не крещи зависимост, а хоби.

Човекът обича игри. Играе игри в свободното си време. Щастлив е.

Що трябва да го променяш и да му "помагаш"?

Ако е нещо, с което не можеш да свикнеш - хващай пътя.

Братан.

7.   Нищо не можеш да направиш .
Проблема не е че той играе , а че ти искаш неговото внимание, а той не ти го дава. Защото може да е друго , може да не е игра. Може да е запален автомонтьор например или да реди пъзели, да събира хербарии или да ходи за риба. Мъжете сме такива - маняци. Ти си побърканата , не той.
Сядай да играеш с него. Нито той ще се промени ,нито ти ще го изтърпиш, защото ти ще продължаваш да се самонавиваш.. Друг съвет не мога да ти дам.

8.   Много хора играят компютърни игри.
Приеми играенето на игри като хоби.

10.   До 3

Какво е casuel играч?