Споделена история от Други

Аз съм нищожество, боклук и чудовище
Да предупредя, не съм авторката на " Аз съм нищожество" и "Превърнах се в звяр". Но историята ми е синтез от двете. Аз съм боклук. Нищожество. Пропилях си живота. За нищо не ставам. Буквално. И това ми го казват всички, абсолютно всички. Няма човек, който да не ми го е казал. Даже са ме питали защо съм се родила. И аз незнам защо съм се родила. Хората ми казваха истината в очите. Още съученичките във втори клас. Пък аз се сърдех. Сърцето ми е от лед, бездушна съм. Нищо не е в състояние да ме трогне. Нищо! Чудовище. Толкова съм зла, жестока, агресивна, безотговорна! Мога да убия човек. Мога! За най- малкото нещо се държа зле, крещя, чупя, кривя лице. Изтъкана съм от злоба, и това ми казват. Държа се като звяр, онзи ден пребих сестра си. Малката си, обична сестра. И съм толкова безотговорна, все друг ми оправя бакиите. След мен-опустошения. Истинска душевна курва. Погледът ми е празен. Мисля, че съм слабоумна. Всички цял живот са знаели, че съм слабоумна, криели са го от мен. Всички, без изключение, се държат с мен като със слабоумно дете. Едно снизходително, внимателно, присмехулно. Дори не умея да общувам, хората ме прекъсват и не ме слушат. Явно виждат, че съм изрод. Изрод съм. Какво да правя?

Коментари

1.   Дядка, стига с тая твоя мега противна проза.
Вземи да си намериш някоя госпожа да те оправя, а ако си прекалено грозен просто си намери някакво хоби - дърводелство или ръкоделие примерно.

3.   Споко. Щом питаш какво да правиш значи си осъзнала че вършиш нередни и лоши неща. Значи това доказва че ти не одобряваш живота си и извършените от теб дела.
Чети Новия Завет. Бог може само да те промени. В Ютюб има един служител който се моли за изцеление и действа защото много хора дават положителни свидетелства за това че са излекувани от тютюнопушене, алкохол, диабет, депресия, рак и др. Ако искаш виж за какво става въпрос. В Ютюб пиши пастор Пламен Петров. Всеки четвъртък от 21:00 часа.

4.   Напомняш ми на една приятелка, която по същия начин се жалва, самообявявайки се за жертва на собствената си същност... случайно да си на 29? Както и да е.

Сега по въпроса. Ами, ако не искаш да си такава се промени? То хората затова са развили нео-кортекс... можем да мислим, да осъзнаваме неща, да анализираме собственото си поведение и поведението на другите, можем даже да внасяме корекции в собственото си поведение. Ясно е, че първите 7 години са най-важни откъм изграждането на характера ни. Освен това нещата, които сме преживели тогава, оставят отпечатъка си в по-първичните части на мозъка (преди да се развие неокортекса, т. е. преди да можем да мислим) и осъзнавнето им е трудно и е на по-емоционално и телесно ниво, но не е невъзможно. Ако трябва започни да посещаваш психолог/психотерапевт.

5.   Първо поздравления,че си осъзнала проблема си.Много хора не успяват да видят очевадните си проблеми и ги замитат под одеялото.А щом човек погледне себе си безпристрастно и види на какво е заприличал от там нататък иска не иска ще вземе да се оправя.То нямаш и друг избор де.Нали не искаш такава да си умреш?На тази земя си дошла за да си ошлайваш Его-то,което при теб е приело уродливи размери,заплашващи личностната ти еволюция.Та това е лесния начин-сама.
Другия е трудния,живота е в състояние да ти изправи кривиците,но ще боли много.Виждал съм подобни изпълнения и след има няма двадесет години са кротки като гергьовденски агънца.Решавай ти,да не решават другите.

6.   Поне пишеш интелигентно. Един прост човек не може да пише така. Ти просто не си намерила себе си, чети, занимавай се с духовни практики, йога и ще намериш успокоението. Злобата, агресията, лошото поведение са част от нашият роден манталитет. Отиди в една администрация и служителката ще те изяде от злоба без да те познава. Не са толкова зле нещата. Повярвай ми.

8.   Не, не си изрод, просто си имала нещастието да израстнеш в силно токсична среда, която те е направила това, което си, а агресията ти и другите неща вероятно са твоята защитна реакция. Хубавото е че осъзнаваш всичко, което си написала. Значи проблемът е решен кажи- речи наполовина. Остава да задействаш нещо по въпроса с другата половина. Не казваш на колко си, но с този начин на мислене тепърва ще има да се изграждаш наново като характер и да се бориш със себе си. Започни като се откъснеш от островната си среда и успокоиш малко агресията си. От личен опит ти казвам, че агресията ще съсипе най- вече самата теб, дори и да убиеш човек. Според мен ти трябва външна помощ (роднина, психолог) и много любов и търпение.

Black Sabbath

11.   Нищо не променяй в себе си. Просто винаги бъди себе си, в това се състои уникалността и неповторимостта на човек. Просто бъди истинска българска жена, мечтата на всеки мъж.

12.   Щом осъзнаваш, че има проблем значи си вече една крачка напред :) С малки стъпки опитай да правиш добринки, дори да е насила. Помисли си хубаво защо се случва така, никой не се ражда "зъл", а обикновено става несъзнателно (ти си го осъзнала) от куп преживявания. Щом искаш промяна - просто я направи и виж как ще се почувстваш. Ако не подейства, потърси психолог.

Момиче 17

15.   За "слабоумна" имаш отличен правопис, нещо непонятно за 90% от българите.

16.   Ходи се лекувай тогава. Описваш черти на психопат. Ходи се лекувай.

17.   Когато имаш такова мнение за себе си и другите ще имат. Защо очакваш някого да те обича, харесва или дори разговаря с теб, ако ти сама не харесваш душата си и не я понасяш. Не говори с такива тежки думи за себе си, започни да променяш нещата, които не харесваш и намери нещо, което те радва. Поговори с вашите за това как се чувстваш, може би психолог или дори те могат да те разберат. Имай надежда, че нещата могат да се оправят, ако работиш върху себе си

18.   Чичка, всичко това си е напълно вярно за теб, само дето всички думи, които си ги написал в женски род трябваше да ги напишеш в мъжки род!

20.   Не си нито изрод, нито слабоумна! Никой слабоумен не казва за себе си, че е такъв! По-скоро си човек с много проблеми и гняв. Поговори със специалист (психолог) и виж какво ще стане. Със сигурност има причина да се държиш така. Важното е да разбереш зашо и да работиш по отстраняването на проблема.

21.   Имаш някакъв проблем. Важното е, че го осъзнаваш. Трябва да потърсиш помощ от специалист. Съветвам те да се обърнеш към психолог, той ще те насочи към правилна терапия. Може да е проблем в следствие на емоционална травма. В такива случаи обикновено терапията се провежда с психолог. А може да имаш някакво психическо отклонение и тогава ще те насочат към психиатър.

22.   Не се притеснявай няма вечно да бъдеш такава.

23.   Ми ограничи се от греха и чакай милост е явно е, че сами не можем да се поправим, но ако спазваме определени правила можем да получим милост... Не знам на колко години си, но първо трябва да прекратиш сексуалните си връзки... Да знаеш защо... Да не заразявам други със злобата си и.. После никакъв цигарен дим независимо от какво естество когато Дима навлиза в дробовете ти действа неблагоприятно на духа ти и разрушава вътрешния ти храм, не зависимо как се чувстваш и изглеждаш.. Кажи аз имам външни ангели всичко което е в мен не съм аз.. аз имам външни ангели.. Можеш да си повтаряш това.

24.   Погледа ти е празен защото си изгубила душата си, но съжалявай ако беше безгрешна нямаше как да я изгубиш очаквай да се образува по хубава душа в теб. Пък и Когато те напада непокорен дух първо ограбва добродетелите ти за да неможеш да му се съпротивляваш.

25.   Те не виждат, че си изрод те виждат тях си ако виждаха теб щяха поне да се помолят за теб ако те са безсилни.

26.   Допълнение към по горните 3...мисля, че този който иска да те вбесява ти представя картинка от заобикалящотото ти обкръжение после влиза в ума ти за да си изградиш изводи..

28.   И на мен често ми иде да убия някой на работата, защото са подли и безхаберни хора моите шефове и освен за п.. али и к.. ви за нищо друго не стават!!!!
НО, съм се въздържал, защото имам болни родители, които разчитат на мен, а майка ми често ми е казвала, че ако посегна на чужд живот и тя самата ще се самоубие...
Просто и аз като авторката не издържам на този скапан свят, защото даваш 1000 % от себе си, не спиш, не ядеш в името на компанията, А в замяна получаваш подигравки зад гърба и шушу-мушу как ще се развие компанията. Всички знаят как, само не и аз... Жалки са хората и това си е...
Лек ден!

29.   Е, поне си го признаваш... Щото 90% от хората са точно такива, ама и на идея си нямат за това. "Невежеството е блаженство" имаше една приказка.

30.   Слушай МОНАЛИСА аз нямам причина да пиша от женско име такава ПРОТИВНА ПРОЗА. Зная, че го казваш на мен защото само мен наричаш дядка. Но пък слушай аз какво ще ти кажа. Ти никога интелектуално няма да напреднеш, все си там на дъното в IQ теста. Много неща не можеш да проумееш. Авторката на тази тема е твоята приятелка Саша от другия сайт. Ти и там не можеше да я разпознаваш когато тя пишеше истории с различни имена. Не можа ли да и разбереш стила и да знаеш кога тя пише истории. Жалко за теб, че се правиш на интелигентна, но фактически си много глупава. Хайде сега иди в другия сайт и й прочети историята: "Сестра ми правеше секс на моя диван-с моя мъж". Ще разбереш ли, че авторката там е твоята приятелка. Прогледни малко бе жено, разбъркай си мозъка, може и да прогледнеш, престани да тъпееш.