Споделена история от Други

Бръчки
На 24, а вече с бръчки. Съвети? Много съм комплексиран.

Коментари

1.   Като момиче, което от малко прави всевъзможни усилия за да подобри кожата си и да я запази млада във времето, ще ти дам няколко съвета:
1. ВОДА...по 2-3 литра на ден задължително
2. Почистване и добра хидратация сутрин и вечер. Купи си измивен гел за лице с по-изчистен състав и с пожелание без алкохол или ако има алкохол, то поне да е по назад в списъка със съставките. Трябва ти и хубав хидратиращ крем..не е задължително да е скъп.
3. СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА. Знам, че звучи странно, но постоянното бръчкане на лицето навън е в резултат от слънчевата светлина и хубавите слънчеви очила ще ти помогнат много, но не фалшиви, а със защита от UV лъчи.

2.   Препоръчвам ти Надя Йорданова. Има блог, който се казва Инфармация. Личи си, че разбира от козметика и състава в нея. Може да ти препоръча качествени продукти, които са малко в този претрупан свят с козметика. Успех!

3.   Най-вероятно твоите са мимически (на челото, между веждите ако се мръщиш често, пачи крак около очите от смях, от двете страни на устата също от смях...), много си млад за друг вид бръчки. Ако рязко си свалил много килограми или водиш крайно нездравословен начин на живот (не спиш нощно време, пиеш алкохол редовно и пушиш много) е възможно да имаш вече назолабиални гънки ( черти които тръгват от носа към устата и има по една от всяка страна). Все пак, ако започнеш да се грижиш правилно за кожата си, ще виидш значително подобрение. Млад си и кожата на твооте години бързо се възстановява.
Препоръчвам ти здравословен начин на живот: нула цигари, ако пушиш. Задължително някакъв спорт (нещо, което да ти харесва, важното е да се движиш). Спортът подобрява кръвообращението и кожата се храни по-добре. Достатъчно сън (най-малко 7 часа) и здравословно хранене (достатъчен прием на течности, най-малко литър и половина вода на ден, плодове, зеленчуци, риба, месо и ограничаване на сладките работи). Избягвай прекомерно излагане на слънце, а ако ходиш на плаж задължително кремче, фактор 20 най-малко, повече ако си много бял. Гледай да е водоустойчив. И се мажеш отново всеки 2-3 часа. Ако не спазваш тези правила на здравословен живот, колкото и да се мажеш с кремове, няма да има никакъв ефект. Кремовете предотвратяват и забавят появата на бръчки, но не ги премахват. Кожата сама се възстановява и заглажда бръчките, но това става само ако разполага с нужните вещества и време за да се възстанови (хранене, добро кръвообращение и сън).
Сутрин и вечер след като си измиеш лицето (избягвай сапуна), се мажи с някакво кремче. Фирми като Нивеа или Лореал имат линия специално за мъже, ама и женско кремче да си купиш, пак ще има ефект. Съставките са същите. Единствено трябва да се съобразиш с твоя тип кожа. Ако е мазна, вземи кремче за мазна, иначе може да ти излязат пъпки. Ако е суха, избери такъв за интензивна хидратация. Ако е нормална (може да е мазна само на челото и носа) изборът е богат (хидратация, подхранващ и т.н.) Аз лично ти препоръчвам да избереш някоя марка био. Малко по-скъпички са, около 10 лв за едно, ама си заслужава защото всички други марки, включително Лореал и Нивеа, са пълни с боклуци като силикон. Аз лично ползвам на марката Алверде, немска марка. Като цяло козметиката им е на достъпни цени и много качествена. Продават я в парфюмериите DM, мисля че и онлайн може да си купиш. Между 8 и 15 лева им струва козметиката. Ако искаш нещо българско, пробвай Phytocode, почти всички кремчета са без силикон, аз съм ползвала някои и съм много доволна. Цените също са достъпни (10-20 лева). А ако живееш в София, посети някой от магазините на Be Fit. Аз от там си взимам неща и продавачките ще те упътят. Имай предвид, че едно кремче ще ти е за 2-3 месеца, тъй че 20 лева не е скъпо.

4.   Освен изброеното по-горе, можеш да пробваш радио-честотен лифтинг при козметик. На мен ми помогна много. На 30 съм, изчезнаха ми бръчките. Сега от няколко месеца не съм ходила, защото имам други проблеми и са ми се появили малко. Пробвай нисковъглехидтрана диета без никаква пшеница и някаква детоксикация, примеено с диатомична пръст. Много е трудно, но би имало добри резултати.