Споделена история от Други

Пристрастен към Интернет.
Проблема ми е, че съм пристрастен към интернет, както предполагам много хора. Просто усещам, че всичко това ми влияе зле. Разконцентрира ме от важните неща в живота ми. До скоро дори не го осъзнавах, преди да ми спре интернета за 3 седмици. Седмици, в които усетих свобода, каквато не бях усещал до сега. Наистина като си починах осъзнах, колко много от проблемите ми са заради това. Въпреки всичко обаче постоянно ми се налага да влизам, по някакви важни поводи и в крайна сметка покрай тях сякаш изпадам в някаква хипноза и почвам да си ровя из фейсбука и да върша глупости и напълно безмислени неща, в резултат не ми се четат книги и като цяло не мога да се концентрирам върху едно нещо ами само преминавам от един сайт в друг и цъкам разни съобщения. Пробвал съм да спра интернета и да не го плащам, но просто винаги идва нещо, което ми трябва да проверя в гугъл и да ми е от полза, така тази опция изчезна и се пробвах, така както имам интернет, просто да не отварям компютъра и да се занимавам с нещо друго. И пак, просто като знам, че компютъра е там и аз имам възможност да цъкам разни игри или нещо друго, просто не искам да се захвана с нищо друго... не мога да му отделя пълното си внимание. Не знам вече какво да правя.

Коментари

1.   Имам същия проблем. Връщам се вкъщи и все в интернет. Това е ужасно. Усещам, че е бягство от реалността.

2.   За съжаление това е масово явление. Добре е, че поне го осъзнаваш като проблем. Аз също много се отнасям в нета, но все пак имам правила. Не си позволявам това да пречи на работата ми. Ако се срещам с приятели и роднини не съм забучила нос в телефона и честно- много се дразня, ако видя, че другите го правят.
Моя съвет е не да взимаш кардинални решения като да не го плащаш, с цел да спре, а да си наложиш съзнателно кога да не го ползваш. Това вече ти трябва да го организираш, според ежедневието.