Споделена история от Други

Моята котка
Здравейте! Преди време гледахме котка в двора си, но се наложи да я махнем, защото правеше много бели. Оставихме я на безопасно за нея място, където може да се справи и сама, в близост има училище и закусвални, а и аз много често ходих да я видя. (Моля не започвайте темата за изоставените и захвърлени животни. Не е изоставена ходя често при нея). Тя си имаше малко коте. Често я срещах по улицата, но от доста време не съм я виждала. Обикалях улиците да я търся, но я нямаше. Много ми е мъчно. Не съм я виждала повече от месец, както и котето й. Много се притеснявам да не й се е случило нещо. Не знам как и къде мога да я намеря. А ако разбера, че й се е случило нещо... :(

Коментари

1.   Естествено, че ще и се случи, що за идиотски въпрос... коли минават, разни олигофрени тровят бездомни котки и кучета, ей тъй, за кеф.....Като ти е мъчно да не си я махала от вкъщи!

2.   Направо си е изоставена, да не си малоумна? Най - вероятно я е блъснала кола, някой я е убил или куче я е изяло. Как сама ще се справи в улична среда и то с малко коте, да не си на 11 години?

3.   Дано никога повече не ти дойде на ум да имаш домашен любимец!!! Ако бяхме в нормална държава щеше да има солена глоба и забрана завинаги да гледаш животно, ама в тази кочина няма закони.
Котката ти или е станала жертва на садист, или е минала под гумите на кола. Животните, гледани в домашни условия нямат инстинкти да се пазят навън - нищо че са животни.
Кастрирайте си кучетата и котките. Да може поне да няма поколение след такива малоумници като автора! Нещастник. Изоставящите после Бог ги изоставя!

4.   Ти номер 2 разсъждаваш ли като човек изобщо? Имахме домашна котка, обгрижвана като писано яйце. Никога никой не я е бил, ядеше най-скъпата храна. Щеше да ослепи майка ми - заби си нокътя в окото й. И разбира се я махнахме. Когато някой спомене, че котка прави бели веднага тръгвате да го съдите. А котките са опасни животни и има ситуации, в които няма как да не ги махне човек. Ние я оставихме на външно място, където я хранят и поят с други котки. Не я дадохме в нечия къща, защото утре не се знае какво може да направи.

5.   Точно заради дебили като вас има бездомни животни. Обичала я, ама я пуснали, че правела бели.. Друг дом да й бяхте потърсили поне.

6.   Безотговорна работа. Не била изоставена ама друг път. Такива като теб не трябва да имат домашен любимец никога!

7.   Повечето хора си мислят, че домашния любимец е играчка, с която можеш да си играеш, докато те кефи, после да я захвърлиш, ако вече е проблем. Мислете ПРЕДИ да си вземете любимец и осъзнайте, че това е отговорност, а не само гушкане, когато си на кеф.

Номер 4 обгрижвала. Ами не само обгрижването не е възпитание. Любимеца се ВЪЗПИТАВА, което вкл. и обгрижване, но в правилната доза, но и други неща.Ако не знаете как се възпитава животно, не се занимавайте въобще с това.

9.   От 2 към 4:
Имах котка 19 години и половина, сиамец. Една нощ се събудих, както се беше гушкал в мен, с протягането си заби нокът в окото ми. Еми, явно съм човек, щом почина от естествена смърт. Не мога да си представя да го изхвърля, та това същество е част от теб, разчита на теб. Пишкал е върху обувки, дрехи, радио уредби и други, нормално е да правят бели, това е част от да имаш любимец. Но ме чакаше да си легна и веднага се гушкаше мъркайки.
Мъж на 34 съм и не съм гей! Имам и дете.

10.   Може някой да я е взел да си я гледа. Щом е свикнала с хората, е съвсем възможно да са я приютили. Нея и котето й.

12.   Чакайте малко преди да нападате! Аз от напсаното предполагам, че авторката е дете и е станало каквото техните са казали или решили. И тя по детски е ходила да си я вижда, предполагам и е носила нещо за хапване или давала от собствената храна. В смисъл от написаното ако зависеше от нея сиг. котката щеше още да е у тях.

До авторката котката е била домашна и е обичала хората, може някой да я е взел вкъщи с малкото и или да е отишла за осиновяване в приют, не е задължително да се е случило нещо лошо. Аз като живеех при нашите ни подариха един котарак, черно бял хванат до някъкъв зоомагазин и вече много години живее щастливо в къщата на родителите мис още 3 котки. Той е щастлив, нашите доволни, защото лови мишлета и така.
Един ден ще си имаш твоя къща и ще се грижиш страхотно за някое същество.

16.   От Авторката:Разбирам гнева ви, но номер 11 е напълно прав! Ако зависеше от мен щях да я оставя с котето й, но такива бяха обстоятелствата, че трябваше да се разделим с нея. Както казах често ходех при нея и я хранех, ден и нощ плаках и мислех за нея. Мислите ли, че съм толкова коравосърдечна! Обичам животните повече, отколкото обичам себе си! И аз съм на мнение, че не бива да се оставят на улицата, но и да беше още в двора ни пак можеше да й се случи подобно нещо, все пак обикаляше по улуците! Съжалявам ако съм ви ядосала, но мислех, че ще намеря подрепа. Благодаря на хората, които все пак застанаха зад мен!

17.   От Авторката: Преди да нападате помислете на този отсреща какво му е! Както казах, ако зависеше от мен щях да я оставя. Надявам се наистина някой да я е осиновил или понеже в близост до нейното леговище има ремонт, може да се е преместила другаде, но просто отдавна не я бях виждала и се притесних да не й се е случило нещо.
Котката винаги се е оправяла сама и дори и понякога се е хранила сама. За да я оставим сме сигурни, че има инстинкти и то много добре развити. Все пак я гледахме в двора, а не вътре в дома си. Правилно са казали че котките имат 9 живота и оцеляват при всякакви условия.

18.   9 - Ти ако искаш рискувай да ослепееш. Едно е с притягане да си за Ив нокът, друго е с всичка сила. Понякога се чудя на толерантността на хора като теб към животните и липсата на такава към хората.

19.   И моята котка ми скочи и щеше да ми извади окото. Имам две деца реших да я махна от апартамента, закарах я при родителите ми на село, гледат я вкъщи, по двора. Колкото и да е, сърце не ми даде да я захвърля на улицата.

20.   Аз също съм имал котка - персийка. Никога не ми е идвало наум да я оставя на улицата! Гледах я до последно и въпреки, че по цели нощи не ми даваше да спя (16 години!!! ), не съм я изхвърлил!
Накрая стана дори невъзможно да я гледам как се мъчи (от старост), НО не съм я изхвърлил!
Е, не знам как сърце ти даде, НО аз моята я гледах цял един мой живот :(

21.   Много сте досадни - съдите авторката, а дори не я питате какво е правила Вие ако щете не спете цели нощи и по 20 години, ако сте мазохисти. Това не ви прави адекватни хора.

22.   Авторке, не се сърди, но аз не мога да разбера едно нещо- нали котката е живяла на двора, не вкъщи, какви бели толкова ви направи животинчето по двора?! Кой и най вече- защо я е изхвърлил? То е минало вече де, но виждам, че се тормозиш.

23.   От Авторката: До номер 22: Една от причините е, че котката така и не се промени, въпреки че 2 години живя при нас. Другата причина е, че не беше гальовна и не даваше да я пипнеш. Винаги драскаше и хапеше, дори и да не я закачам. И винаги бях одрасквана. И втората причина е, че не можехме да оставим вратата отворена. Винаги влизаше макар и да я пъдим тя пак нахалстваше и последния път беше изяла едно кюфте, което беше оставено на масата за дядо ми. Това е само една от случките. Беше се научила да скача на перваза на прозореца и винаги чупеше саксиите. Когато си взехме котка искахме тя да бъде гальовна, да идва при нас когато я повикаме. Разбирам че котките правят бели. Както и да е плюс и че след като роди котетата й започнаха да чупят цветята на двора. А и понеже не можехме да ги гледаме всички не искахме да ги делим от майката, защото знаем, че за котката това е голяма травма. На мен това не ми правеше особено голям проблем, но баба пожела да я отпратим. Отново Ви моля не започвакте с това, че заради едни бели сме я отпратили и да я гледаме в двора или на улицата няма особено голяма разлика, тъй като тя постоянно се скиташе идваше в двора само, за да яде. Казах Ви ако имах избор въпреки белите щях да си я оставя. Тя ми е първия домашен любимец и много се привързах към нея. Ще я търся сигурна съм, че е намерила ново леговище. Една приятелка ми спомена, че някъде по надолу в една изоставена къща е забелязала подобна котка и ще отида да проверя.