Споделена история от Други

Страх от смъртта
Ужасна фобия от смъртта и старостта. Чувствам се стар. Не мога повече. На 27 съм. Ще полудея.

Коментари

1.   Не знам това на каква степен е сериозно, ама се надявам да е на
4 / 10!

Според мен просто ти е скучно.. Намери си хобита и смисъл на живота и се отдай. Малко философия също може да ти помогне - прочети за Марк Аврелий.

Както е казал и Сенека:
- "Животът не е твърде кратък, а просто ние го пилеем." затова спри да го пилееш и се вземи в ръце, каквото можеш да си представиш е възможно

2.   Пиши в Ютюб пастор Пламен Петров всеки четвъртък от 21 часа. Има молитви и хората са излекувани от Бог има и свидетелства за всякакви изцеления.

3.   Номер 2, във всяка тема рекламираш този пастор, не мислиш ли, че ставаш банален? Хайде стига!

4.   Започва ти сатурновото завръщане, споко ще мине до известно време (от месец до 2-3 години, но със сигурност ще спадне до седмици).

Използвай периода, за да осъзнаеш приоритетите в живота си. Примерно, де.

5.   Нищо не рекламирам, ама след като лекари, лекарства и хора не могат да помогнат, само Бог може да помогне, а аз се чувствам отговорен да казвам за Бог. Искам хората да са добре и да са излекувани. Не ми е приятно хората да страдат.

7.   Времето безплощадно всичко състарява и заличава. Само времето е вечно. АЗ от смъртта не се страхувам, старостта ме депресира.
Бих искал да живея колкото ми е отредено, но да бъда вечно млад и жизнен. и с тажи божествена ерекция, а която цепя мрака.
Не си сам.
29 години

8.   Номер 5, всъщност това, което правиш е да отегчаваш хората от религията. Вярно е, че религията има своите ползи, но това, което правите повечето сектанти в тоя сайт е точно обратното, всъщност хората виждат, че вие самите сте по-зле от тези, които търсят помощ. Някви неудачници, които са решили, че като са провалени в живота и като хванат господ за *** той ще им реши проблемите. Стягайте се и си взимайте живота в ръце и се спирайте да пълните главите на хората с вашата помия!

Относно автора.... същото важи и за теб. Всъщност това, от което те е страх е да живееш. Всички ние ще умрем. В крайна сметка ние сме просто едни пясъчни часовници.. Важното е тва, което ти остава да го изживееш по най-добрият начин, по който можеш. Обичай, живей, пътувай, работи здраво, чети и се усъвършенствай, гради- добри взаимоотношения, събирай пари за да си сбъдваш мечтите. Поставяй си цели и ги постигай.

Лично мен не ме е страх да умра, защото знам, че до сега съм живял на макс и дори утре да умра, аз ще знам, че съм правил всичко, което се е изисквало да правя, като човешко същество. Обиколил съм половината свят, изледвал съм света, обикалял съм гори, изкачвал съм върхове, скачал съм с бънджита, давал съм добър пример на хората. Дори сега на момента да умра- не ми пука. Живял съм както искам и сега съм на 28 години. Преди години преживях тежка катастрофа с 200 км в час, едвам оцелях и от тогава, всяко утро, което идва го ценя колкото цялото злато и скъпоценни камъни на тоя свят. От събуждането, до здрача ще живея! И ще умра някой ден, както всички останали.... Но едно нещо няма да ми се случи никога! Никога няма да посрещна смъртта с огризения, че не съм живял както трябва.

9.   Смърта не е краят и има много други светове освен този!Приеми Смърта като Преход от 1 състояние в друго,в което ще научиш още повече неща и ще се преродиш в каквото си заслужил.Постарай се да имаш добра карма и да изпълниш мисията си заради която си тук,бъди спокоен че никога не си сам,имаш Духовни водачи и ще ги срещнеш по време на Прехода,или Пътуването както са казвали на Смърта още древните индиански и аборигенски племена.Смърта е колелото на Самсара,интересно ми е защо всички се питат какво има след Смърта а никой не пита какво и имало преди Раждането!

10.   Не е страшна смърта, страшна е мисълта за нея. Още си толкова млад, че е смешно да мислиш за такива неща. Намери си момиче и не си пилей живота. Някаква депресия те мъчи, ползвай Деанксид - розовите хапчета на щастието, ще ти дойдат розови мисли.

11.   Колко пациенти...Като се замислиш, смъртта е съвсем необходимо явление. За съжаление моите наблюдения са, че смъртта си прибира онези жизнени и добри хора (набожните фанатици, не става дума за вас), а остават такива хленчещи и дребнави създания , като да речем онзи с "божествената ерекция". Страшно постижение и смисъл на съществуването :)

12.   № 9 много ми хареса твоя коментар. Имаме много сходни разбирания. Аз също вярвам в прераждания и в този си живот се стремя да имам добра карма за да ми е по-добре в следващия живот. И си много прав, че много хора питат какво има след смъртта, а никой не пита какво има преди раждането. Те не питат защото не вярват в прераждане. Но лично аз съм питал Господ, когато съм бил в дълбока медитация, какъв съм бил в последния ми минал живот и получих отговор. И това което съм бил в миналия ми живот отговаря на характера ми какъв съм в сегашния ми живот. Явно е, че при прираждането ми в сегашния живот душата ми е пренесла кармата от миналия мой живот. На тези мои тенденции които проявявам в сегашния си живот на хората им е правило впечатление още когато бях младо момче. Ако те познавах лично щях да ти кажа какъв съм бил в миналия ми живот. Но аз се видях само в последния ми живот, а преди последния мой живот със се прераждал още много пъти. Жалко, че не можем да се свържем. Модератори, моля публикувайте ми коментара. Важно е, ако не за други поне за № 9.