Споделена история от Други

Как да съм по- благодарен?
Искам да бъда благодарен, защото разбрах, че човек губи всичко, което не оценява. Дори адът, който преживях преди година и от който избягах, всъщност когато мина време разбрах, че е бил един голям подарък от господ за мен. Подаръци от съдбата наричам аз шансовете, които животът ти дава . Истината обаче е, че когато не оценяваш това, което ти подарява съдбата, един ден подаръците намаляват и спират. Пропилени шансове и в крайна сметка непостоянство. Защото това, което в мечтите си виждаш като нещо прекрасно, всъщност е поредната трудност, през която трябва да преминеш. Какво точно искам да кажа и аз не знам. Просто искам да се стегна и да си хвана живота в ръце, въпроса е че не знам какво точно означава това. От къде да започна и накъде да тръгна. Загубих мечтите си, сякаш станаха безсмилени и сега не знам за какво живея.

Коментари

1.   За да разбереш, за какво да си благодарен, трябва да се върнем много назад. Още от създанието, адам и ева. И сътворението.
Ще ти кажа аз за какво бих бил благодарен:

За това, че се събуждам още един ден. Че нашите са добре. Имам пари и храна и дом. Здрав съм, жив съм. Но сериозно бих помолил Бог да ме спаси от ада, защото знам, че когато човек умре отива или при Бог или в ада. Бих бил благодарен на Бог, ако знаех, че той изкупва греховете ми, защото точно това направи на кръста. :)

2.   Номер 1 е много прав. Най - важен е вечния живот и да се покланяш с живота си на Господ Исус. Да се държим с хората така както искаме те с нас да се отнасят. Това е същината на Закона.

3.   Тва сектантите сте голяма напаст. Само чакате да видите някой паднал духом, за да го затриете още повече с вашите глупости.

4.   На сила не може да си благодарен. Благодарността се случва спонтанно, иначе си е лицемерие. Или трябва по природа да си благодарен, или да се случи някакво събитие в живота ти, което да те накара да оцениш нещата.

5.   Лесно е. Дари дрехите си, остави си един кат летни и един зимни, също обувките. Използвай само студена вода. Сложи си тапи за уши, ходи така. Ще си благодарен за слуха си. Затвори се вкъщи, ще си благодарен за свободата си. Подари телефона си. Изключи нета. Погладувай. Просто си изброй какво имаш и престани да мислиш какво нямаш.

6.   Никакви богове и религии не ти трябват. Ад не съществува, никой няма да те чака, за да ти претегля греховете, това са глупости, създадени с цел Контрол.
Вярвай в себе си. Няма добро и лошо преживяване, всички са опит. Що се отнася до благодарността - бъди благодарен за малките неща и то само ако чувстваш, че някаква благодарност е нужна. Нещата, които ти се дават от "съдбата" няма да спрат, просто приеми, че всичко, което ти се случва е подарък. Не игнорирай вътрешните си импулси и не следвай чужди пътища. Не прави никога това, което обществото или хора като №1 очакват от теб. И най-важното - забрави страха във всичките му форми.