Споделена история от Други

Работна виза за Русия
Някой може ли да ми каже какви са процедурите за изготвяне на работна виза за Русия. Предполагам, че след като съм одобрен на интервю за работа бъдещия ми работодател ще ми съдейства? Какво обаче се изисква от мен в стъпки?
Благодаря Ви за помоща!

Коментари

1.   Работна виза за Русия?! Ти добре ли си?!

2.   Най-добрата виза за Русия е ВКС- високо квалифициран служител. Да, най-скъпа е, но може да бъде до 3 години и има още много предимства.
Естествено е работодателят да подаде документите, а ти само да отидеш след това в консултвото и физически да я залепят в паспорта ти.
Москва е много хубаво място за живеене и работа, аз съм там от 1,5 години и ако имаш други въпроси питай.
Успех!

3.   2, това "там" те издаде, че не си "там". Иначе щеше да напишеш "тук".

4.   Интересна тема. А как да се запознае с потенциалния работодател, трябва първо да се поживее в Русия с туристическа виза ли?

6.   До 3
В момента съм в командировка в София

8.   До номер 2 : А коя е най-масовата и лесна работна виза?

9.   Автора е.
Благодаря ти но. 2. Ще можеш ли да кажеш с повече подробности около твоята история. Как си намери работодател? Лесно ли му беше да ти изготви документните. Предполагам че една заплата от 100-150хил е нормална за Москва, ако живея в предградията. По мои наблюдения наема ми ще е около 50%... ще можеш ли да потвърдиш.

Всъщност истината е, че съм физиотерапевт и искам да си направя студио в Москва. По-скоро съм готов да работя сам, но ако се наложи може да почна и за частна клиника. В момента работя в Лондон на самостоятелна практика, но поради много причини искам да се махна от тази помийна яма. Чувал съм обаче да се почне бизнес в Русия си е тегаво. Какви са твоите наблюдения?

П. с. бил съм в Русия надлъж и шир и съм запознат с живота там. Интересува ме по-скоро бюрократичната/финансовата страна на въпроса

Благодаря ти!