Споделена история от Други

Пазете се от врачки и ясновидци!
Посетих сигурно поне 20 ясновидци и врачки от 2014 насам. Писна ми! Първо само две от тях наистина имат дарба да познават и то едната е чужденка в чужбина, другата спря да врачува. Другите имам чувството, че са с лоша, тежка енергия, стяга ме корема след всяка консултация. Спирам с тях и ще се обърна към църквата. Само че при писане на желания в Руската църква в София, нещата стават по-зле. Има ли и други с подобни негативни впечстления от врачките?

Коментари

1.   Да се пазим ли, а те ще ни нападат ли?
Авторе това твоето незнам дали е лечимо, но скачаш от трън на глог. Досега ходила да дава пари на едни, сега ще плаща на други измамници. Който не ходи по такива места не го мамят! Ти по свое желание си отишла искала си дала си им пари, сега защо си седнала да ревеш неразбирам. Живота ти няма да стаен по добър нито с предсказания за бъдещето нито с писане на листчета с желания, а като се стегнеш и сама си го подредиш тоя живот.

2.   А защо въобще трябва да се обръщаш към някого?

4.   Врачките освен да Ви вземат парите не мисля, че биха Ви помогнали. Спрете да се занимавате с такива неща!

5.   Врачките и всякакви екстрасенси и гадатели идват от дявола. С практикуването при такива хора ти си навличаш Божия гняв и влизаш в територията на дявола. Чрез тези дейности си навличаш проклятие. Потърси някой пастор от евангелска петдесятна църква и го попитай за тези неща. Намери си Библия о ще видиш сама как ще опъти да видиш къде какво се пише за тези неща. Само не ми казвай, че смяташ ванга за пророчица. Тя си е демонска дяволска пророчица от Сатана и няма нищо общо с Бог.

Виж второзаконие 18 глава от 9 стих на там. Вярвай в Бог, търси Го и се моли с вяра и искреност. Намери истинска църква. Бог те обича. Успех! :)

6.   Аз ходя и пиша послания само в еврейски синагоги и центрове на вуду магия,там получавам впечатляващи резултати.

7.   Време е сам/а да сбъдаш желанията си. Относно врачките, те всички са 100 % мошенички и ги интересуват само парите.

8.   Не си попаднала на добър. Има, не са много, но има хора с дарба да познават. На мен са ми познавали. Даже следвах точно съвета му и резултатът ме изненада приятно.

9.   Има един виц по темата:

Един отива на врачка. Чука на вратата - отвътре се чува "Кой е". Човекът си казва "Егати врачката" и си заминава.

Иначе 95% са шарлатанки стрелящи в тъмното. Напипват какъв ти е проблема, а те вариантите не са много - несподелена любов, болести, проблеми със закона. Това са трите теми, поради които идват 99% от посетителите. Пробва по физиономия и държание да прецени в коя група си, после подмята 2-3 неща, ако проявиш интерес, значи е нацелила и продължава с общите приказки. "Ще се срещнеш с хора с униформи" или "остави я тази, не те обича, не е за теб". Хората се хващат на въдицата и си въобразяват, че щом е уцелила темата, значи всичко останало сигурно е вярно и плащат.

10.   Повечето хора знаят да не се занимават с врачки и ясновидци, защото или са шарлатани, или са опасни.

11.   Един ден една съвсем случайно позна доста неща за мен.... Дали истина или не ми каза, че имам направена магия да не се задържи мъж до мен и да страдам. Съответно ми поиска сумата от 290 лева, за да ми помогне. Странното е, че се консултирах и с други, който ми казаха същото Крайно разочарована съм. То каквото ти е писано няма как да го избегне.

12.   Знам това за Руската църква, братле. Така един мой приятел, който е... абе да речем, че ходи по левия тротоар леко, писа, писа желания. И в един момент там му сервираха чай. На следващия ден го приеха в болницата и умря от натравяне с полоний. Върви разбери. Странно нещо е съдбата. Но и аз съм умен като тебе. Когато не ми хареса 1во мнение, търся 2ро, 20то, 30то. И си плащам като поп. Това е напълно нормално нещо, защото истината е преди всичко. Поздрав.

14.   Здравей, авторе! За ясновидците от екрана ли говориш? Мисля, че те дават достоверна информация на зрителите в случая! Пример-зрителят пита дали ще си продаде имота скоро, а тя му казва, че скоро няма да го продаде, най-много догодина, също питат и за работа-също за догодина са прогнозите на ясновидците! Неща от общ и личен характер се питат най-често, но за здраве-никога в ефир! Само при личен разговор с ясновидец-най-често отговорът е "Мога ли да Ви чуя в утрешния ден, тъй като има неща, които са от много интимен характер спрямо Вас и едва ли е удобно да ги обсъждаме в ефир!" Общо взето това е!

15.   Поела си по много труден път. Със сигурност е по-лесно да се оправиш сама, запретни ръкави, реши кое е най-важното и го направи, криво-ляво, нека да е свършено. След това пак реши кое е най-важното и го направи. И така ще видиш, че и повече пари ще дойдат, и успехи.

16.   Аз не съм ходила на врачка. До Св.Неделя като ученици ни пресреина една ромка и искаше пари и говореше глупости, но момичето с което бях беше доста наясно и я изгони веднага.
За руската църква всичко за което съм писала и съм се помолила е станало реалност, но трябва да си наясно какво точно искаш и да го опишеш в детайли, иначе получаваш нещо друго.

17.   В Библията пише недвусмислено, че при врачки, гадателки и други подобни е много вредно за самия човек да се ходи. На никой не са помогнали. Само в началото нещата уж се оправят, но после става много по-зле. Мой приятел майка му му беше набила в главата да ходи при някаква врачка, че уж много помагала. Абсолютно нищо не му помогна, дори през времето, през което ходеше беше станал някакъв безволеви парцал, който само чакаше нещо да му дойде от въздуха. Руската църква и църквата като цяло е съвсем друго нещо. Просто не всичко се случва моментално. Ако човек наистина вярва и се моли, Бог не оставя молбите нечути. Имал съм на няколко пъти много сериозни проблеми, дори бях между живота и смъртта, но с Божията помощ всичко отмина леко и спокойно.

18.   Едва ли има някой с позитивни впечатления. Църквата е доста по-добра идея- постът, молитвата. Но още по-добра идея е психологът. В крайна сметка, който ще да вярва, но външната реалност е отражение на вътрешния ни свят. Когато той е изпълнен с блокажи, страхове и негативни очаквания- те се реализират материално в живота ни. Понякога човек се самосаботира без изобщо да го осъзнава, а понякога го осъзнава, но идея си няма защо постъпва така със себе си.

19.   Ти сериозно ли вярваш, че ще напишеш едно желание на едно листче и то ще се сбъдне? !

20.   Не знам за теб авторке, но аз съм си мислил за протестни шествия против зимата. Правителствата трябва да направят нещо по въпроса. Всяка година едно и също - Септември месец като дойде и почват да намаляват слънцето. Защо плащаме данъци!! Нека да е лято

21.   Тези "врачки", които не са измамници са слуги на дявола, те извършват врачуването си чрез съдействието на familiar sprits/демони. Запомни - хората нямат свръхестествени сили, те могат да проявяват такива само чрез съдействието на духове. Духовете, които могат да асистират принадлежат към две категории - Божието Царство или царството на тъмнината на сатаната. Има вярващи християни, които заради своите подвизи или заради Божий план се удостояват с това да станат чудотворци, това обаче не значи, че те извършваш чудесата, чудесата ги извършва Бог а те са негов проводник и са придружавани навсякъде и помагани от свети ангели. Има и хора, които стават проводник на злите духове и сатаната, това са хора занимаващи се с окултизъм, магьосничество. Тези хора имат зачислени към тях демони, които извършват нужното зловредно действие, истинските врачки представляват такъв вид слуги на дявола. Има една книжка - "Магията в светлината на православната вяра" на игумен Ефрем издадена 2014, би трябвало да я има в храмовите книжарници. Не, че препоръчвам православието, защото и там има много отклонения от автентичното християнство, но книжката много добре описва и обяснява с нагледни истории и откровения какво всъщност представлява магията. Проблемът на тези, които ходят на врачки е че те се обръщат към Божиите врагове за помощ и това представлява много сериозен грях, освен това към тях след такива посещения се закачат демони и им вредят в живота и започват да ги мъчат. Препоръчвам да започнеш да четеш Библията и да започнеш да се молиш на Бог да се избави от демоните.

22.   От трън та на глог. Браво на теб. Вместо да се занимаваш с врачки и църкви, потърси реално решение да проблемите си. Всеки нормален човек е с негативни впечатления от подобни шарлатани и измишльотини.

23.   Имам проблем на който търся решение, но след ходене в Руската църква в София нещата се влошиха още повече. Не знам какво става...

24.   Спри до тук, заробваш се с тия врачки, гледачки и не знам още какви.

Ще прозвуча като фанатик, ама нищо- Господ, ако искаше всички да си знаем съдбата, то до един щяхме да сме като баба Ванга.
Не ти трябва да знаеш всичко, надали е голям купон. Притесняваш се за лоша енергия, добре- отиди в църка, запали свещичка, отиди в Кръстова гора, мини с тамян у вас, вземи си светена вода да си имаш. Мислено откажи отрицателната енергия. Хората последно време все пишат такива неща, явно помага. Когато ми е много тежко го правя, нищо не коства, после се чувствам по-добре. Психосоматично, религиозно, няма значение, помага ми, помага на много хора. Не ти трябват врачки.

25.   23, и при мен след Руската църква се влошават нещата. А на врачки ходя за да ми кажат в кой град ми е късмета да работя и живея.

26.   Aз съм номер 2 и бих искал само да добавя, че не всички ясновидци са мошеници. През 2006-та още като тийнейджър, по заръка на баба ми, отидох на среща с ясновидец, който реално ми каза какво ще стане следващите 10 години и всичко се случи. Включително имена на хора, които срещнах "случайно" в предсказания контекст. Но резултатът от цялото това "успешно предсказване" е, че се депресирах и се чувствам и дори още се чувствам зле, защото изгубих вътрешното си усещане за сила и идентичност. Ако всичко е написано, предначертано на базата на нашето ДНК и най-ранно програмиране и/или съдба, то какво значение има какво правя "аз"? И какво съм аз въобще? За това говоря. Криза на идентичността. Затова всички ясновидци са нежелани - 95% са шарлатани, а 5-те % истински ясновидци могат само да депресират нормалния мислещ човек. Има смисъл от ясновидец само ако си търсиш изчезнал човек или домашния любимец например.

Бъдещето не трябва да се знае, за да не се програмира и настройва човек предварително. Освен това след всичко това, което се случи с гореспоменатия ясновидец, започнах да се интересувам от темата. Има автори като Гурджиев например, които са имали точно същите случки - ясновидец им предсказва някакви бъдещи събития с изумителна точност и те започват да си задават въпроси за свободната воля, за подсъзнанието, за случайността и така нататък. Ние имаме свободна воля, но за съжаление повечето хора не могат да стигнат до състояние на съзнанието, в което да я използват. Повечето хора са (сме) в състояние на перманентен транс и единственото, което се случва, е да се пренасяме от един транс в друг - от една програма на ума в друга.

Единствено човек, който е взел силата в себе си и е готов да поеме отговорност може да започне да навлиза във възможностите на свободната воля.

Впрочем, ясновидците нямат някаква допълнителна част в мозъка, която другите хора нямат. Всеки може да бъде ясновидец. Въпросът обаче е, че както казах според мен няма голям смисъл от това умение, освен ако не търсиш изчезнали хора или домашни любимци.

Извинете ме за лиричното отклонение, но не одобрявам радикалното държание на хората, които тотално отхвърлят ясновидството. Всъщност, за тях самите може би така е по-добре, но аз съм човек, който не желае да отхвърля частички от реалността, само защото не пасват на съвременната научната парадигма. Докато западната цивилизация отхвърля тези феномени няма да може да ги изследваме по-добре. За мен лично те са разширение на възможностите на нео-кортекса, но това е още по-широка тема за някой друг път :)

27.   И аз така пострадах от една циганка врачка - взе ми 400 лв и ме поболя буквално. Не се връзвайте на тия гадини! Ще Ви убият, физечески и психичеки! Ама никога! Бягайте далеч!

28.   Фалшивите са Боряна Ангелова, Ангел от Дианабад, Емилия от Пиротска, Ина от Женския пазар, Ваня Спасова от Лагера, Лина, Мариана Желева, Даная, Маги, Николета Йохансен, Петя Димитрова - Ирина от Редута.

Само Светлана от Сухата река и Роси Стефанова имат истинска дарба в България. И една жена при която отидох в чужбина също има дарба. Изводът е от 13 посещения при БГ ясновидцу само 2 имат дарба и НЕ работят с демони - Светлана и Роси Стефанова. А в чужбина още първата беше истинска, но там ми я препоръча познат, а не БГ Мама, където наивнички вярват, че им познават и рекламират откровени мошенници като изброените горе.

30.   Абе, хора, ако тия т. нар. врачки наистина знаеха какво ще се случи, нали не мислите, че щяха да се занимават да "познават" за 50-100 лева??? Просто щяха да си познаят числата от тотото няколко пъти подред и да се "пенсионират" И в Библията си е написано, че само и единствено Господ знае какво ще се случи. Врачките общуват с тъмните сили, както някой спомена по-горе и с тяхна помощ успяват да отгатнат някои по-елементарни неща. И това обаче си е чисто отгатване, защото и тъмните сили не знаят какво ще се случи, просто имат информация, която ние нямаме. Примерно, чуват ме, че казвам, че утре ще открадна на комшията колата. В същото време комшията, понеже вече 2 пъти са му крали колата, отива на врачка и я пита какво ще се случи с третата му кола. Тъмните сили казват на врачката, че и тази кола ще бъде открадната и тя казва на комшията. Междувременно обаче мен полицията ме хваща докато крада друга кола и ме прибират на топло за доста годинки, а комшията си кара неговата кола дълги години със здраве. Ей, такива неща "познават" врачките. Не случайно никога, никъде не сте чули някой да е познал числата от тотото. Просто, защото и тъмните сили нямат власт над бъдещето и не ги знаят. Иначе и чичо Гошо ги е познавал, ама един път, благодарение на шанса. Същото е положението и с онези, които говорят с починали хора. Това не са починалите, а тъмни сили, които се представят за тях и заблуждават и самите врачки. Няма и такова нещо, като предварително начертана съдба, карма и др. подобни глупости. Човек сам чертае живота си и решава по кой път да поеме.

31.   Интересното е, че повечето народи щури по врачки са доста зле с парите или са назадничави - почти всички мюсулмански държави, Албания, Босна, Сърбия, България, Русия и техните бивши “колонии” Беларус, Украйна, и естествено цялата Африка където има вуду вещици. Щото вместо да си правят магии на тях да им е добре, правят магии на съседа да му е зле. Жалко, че плъзнаха и из Западна Европа, нищо чудно и там вече да си подхвърлят кози крака и подобни магии. Аз също имам дарба да виждам, няма да ви казвам колко хора ме търсят, изкарах добри пари, но вече не врачувам, защото това не е редно. А много мои “колеги” ясновидци общуват с демони.

32.   Не се занимавайте с глупости. Аз никога не ходя по врачки, нито пък чета "пророчества". Врачките и разни пророци са във връзка с нечисти сили - демони. Те може да ви познаят някои неща, но само да ви зарибят. Крайната им цел е, да ви унищожат, и вас и хората около вас.

33.   Руската църква е построена на мястото на разрушена джамия. Лично на мен след всяко писане ми се влошават нещата, явно някакво турско проклятие тегне над мястото.

34.   Аз не знаех това за Руската църква. Ходила съм няколко пъти там и писах доста неща. Някои от тях се сбъднаха, други не. Но не знаех, че преди е било джамия.

35.   Ами хора аз ходех защото след всяка вещица нещата се влошават. Те ти вкарват някакви паразити и програми в аурата и съзнанието. И други хора в къщи започнаха да се държат като обладани от духове от както тръгнах. И наистина повечето не познават, само вредят енергиино.

36.   Но.33
Не ви трябва да пишете никакви лисчета, а и защо трябва да ходите по руски и каквито и да е други църкви?! Ние сме приели християнството от гърците и от нас се е пръснало по другите държави. България е свещенна земя - земя на апостоли и българските църкви са най-добри за нас, че и за другите. Размера и разкоша на църквата е без значение. Важното е какво имаш в сърцето си. Всички сме грешници, но Господ е добър и ако се разкаяме за грешното което сме направили, той ще ни прости. Може да отидете и в най-малката и бедна на въшен вид църквичка, кажете си молитвите и ако го правите от чисто сърце, Бог ще ви чуе.
Не ходете по врачки и разни гъдатели, защото те са във връзка с нечисти сили и са слуги на дявола. В никой слуай не с занимавайте с уиджа дъска. Чрез нея вие не говорите с духа на някой починал който сте познавали, а с демон и като направите врзка с него, по този начин го поканвате в дома си и сами сте му отворили вратата. След това ще ви се случат ужасни неща и на вас и на семейството ви. За това внимавайте.

37.   Да се обърнеш към Църквата не означава да пишеш желания на листчета и да ги оставяш в определен религиозен храм -_- И въобще как решихте, че Църквата е Дядо Коледа? На колко сте години и що за очаквания? Звучите като 5-годишни деца .... Дори и те не са толкова наивни вече. Моля, спазвайте преди всичко правилото: „Помогни си сам, за да ти помогне и Господ“. И още нещо - никакви предсказания и магии няма да ви помогнат да избягате от кармата си и уроците, които трябва да научите. Някой в по-горните коментари беше депресиран, от факта, че всичко му се сбъднало и едва ли не на 100% събитията в един човешки живот са предначертани. Не, само уроците са предначартани, защото ти като дух си слязал в това тяло, за да се развиваш и да отработиш някои уроци, по един или друг начин. Изразът, че всеки сам кове съдбата си, е абсолютно верен, от нашите мисли, постъпки, отношение, зависи и нашият живот, че и следващи животи. Както професор Слава Севрюкова е казала: "Няма случайни хора, премеждия, теглила. Споходеното ни е заслужено някъде, някога. Не от другиго, от нас" (визира не само настоящия живот на човека, но и миналите и следващите). Ако толкова искате да получите отговори за ставащите събития в живота ви - вървете на регресия при добър специалист. Но най-вече вгледайте се в проблемите си и сами ще разберете какъв урок и за какво получавате. Съответно ако го разберете и пормените мисленето си, ще издигните нивото на съзнанието си и това води до така желаната вътрешна хармония и покой.

38.   Извинявай, на колко години си? Звучиш супер наивно! Защо си мислиш, че Руската църква или някоя самозвана врачка ще ти решат проблемите? ! Че то по-добре да вярваш в Дядо Коледа! Защо не му напишеш писмо, а? Може пък да имаш повече късмет отколкото с врачките. :)
Хора, как не разбрахте, че тия хора правят луди пари от вашата наивност! 99, 9% от тях са просто измамници, които забогатяват на гърба на ей такива като автора.
Колкото до писането на листчета, ще ти разкажа за една моя колежка от университета. Мързеше да учи, не ходеше на лекции, обаче всеки пък преди изпит ходеше в Руската църква да пише листчета с молба да си вземе изпита. И после се чудеше защо въпреки листчето я късат! Е, ти не отвори учелника пък вярвай в чудеса! Това са ГЛУПОСТИ!
От теб и само от теб си зависи в каква посока ще тръгне живота ти. Да, има неща, които не са под наш контрол, но извинявай, да очакваш, че някаква врачка от някъде си ще ти направи магия и всичките ти проблеми ще изчезнат? ! Че те дори и баба Вихронрав и лелчето Ог не могат да го направят това! Така, че хора, хайде да не се държим като 7 годишни, защото няма смисъл.

42.   Искам да кажа, че ако срещна онази врачка Боряна Ангелова от Дианабад, която ми съсипа живота паднала и пребита не само ще я подмина без да й помогна, но и ще я заплюя! Тази изродка е съсипала не един-два живота, като ги е отворила за демони. Да ти излезе бяла пелерина пред очите и да помислиш, че умираш в резултата на нейното рейки чистене не е хубаво нещо, това са демони! Т.н. рейки си е една демонична работа, първите дни уж ти става едно такова хубаво, а после разбираш, че животът ти се е преобърнал към по-лошо. Истинските пророци са малко, много са лъже пророците, особено в България и на Балканите, тук всяко село има поне 2-3 врачки.

43.   36 пише пълни глупости. Православните църкви, без значение руски или български са проводници на нечисти сили, имат тежка енергия. Иконите са против това, които пише в библията. И земята тук не е свещена, а е проклета точно защото всички ходят по врачки и самите попове само за пари мислят.

44.   Боряна Ангелова от Дианабад е червенокоса, има златен зъб. Занимава се с правене на магии, много е опасна. Издирвана е от недоволни клиенти да я бият.