Споделена история от Други

Какъв е вашият антидепресант?
Здравейте. Пиша тази тема, защото понякога, макар и рядко да се случва съм имал моменти когато съм изпълнен с еуфория, кипене от енергия, смелост, непукизъм, ентусиазъм. Според вас има ли някакъв начин това чувство да бъде създавано по изкуствен начин? Примерно с някакви хапчета, практики, билки, или каквото и да е друг начин, който при вас работи?

Коментари

1.   Самохипноза

2.   Коаксил

3.   Авторът
1-ви. Би ли пояснил как извършваш самохипнозата и какво е усещането от това?
2-ри. Би ли описал/а доколкото е възможно какво е чувството което се изпитва след вземането на тези таблетки, както и има ли някакви ефекти, които са нежелани?

4.   Ксанакс, топ хапчето за депресия,тревожност и паника.

5.   1 до 3

Самохипнозата става много лесно, стига да ти е познато състоянието. Само със спомена за него можеш да извикаш това състояние. За да ти е познато, трябва да си ходил поне 2-3 пъти на хипнотерапевт, който да те е вкарвал в това състояние. 1/3 от хората влизат в хипноза почти мигновено, 1/3 влизат, но се изискват няколко сеанса, доакто се постигне резултат, 1/3 не влизат никога. Просто различни хора - различни умове.

Усещането е изключително приятно и първия път, кгоато го усетих, се влюбих в него. Пълен мир, пълна хармония, абсолютно никакви проблеми и притеснения не усещаш. Такова спокойствие е трудно да се опише. Усеща се една дистанцираност от всякакви тревоги, притенения и подобни негативни емоции. Усещаш ги, но не като свои, а като чужди - една идстанция има между теб и емоциите ти. Чуваш си мислите отстрани, без да се идентифицираш с тях и т.н. Тялото ти спи, а съзнанието ти е будно и чуваш и виждаш всичко наоколо, вкл. и вътрешния си свят като на екран. Абсолютна осъзнатост и променено състояние на съзнанието. Усещането много наподобява, все едно си на някакво интересно място за първи път в живота си и виждаш и изживяваш всичко пълно и интензивно. Все едно си за пръв път на екзотичен остров и попиваш всяка красива гледка и ти се струва странно, чак сююреалистично. В такова състояние няма как да те тревожат проблеми, просто си твърде зает с любуването на твърде красивите гледки.

6.   Няма ли такова мобилно приложение? Кликваш върху иконката и се чувстваш по избрания от теб начин от менюто.
Аз нали съм старомоден предпочитам естествените методи-цел и придаване смисъл на живота ми, упоритост, хобита, хармония спрямо себе си и света в който живея.

7.   4 какъв ентусиазъм и енергия от ксанакс? Аз веднъж пих половинка и спах 18 часа

8.   Сертралин. Обаче трябва да ти го предпише психиатър, не е универсално лекарство и дозата е индивидуална. Ако нямаш автоимунни заболявания (напр. щитовидна, ревматизъм или ХИВ), може да взимаш жълт кантарион на таблетки, но действието се усеща след 3-4 седмици.
Това чувство, което описваш, ми прилича най-вече на оргазъм. Гледай тогава да имаш секс.

9.   Има начин да си подобриш положението, но не и да се справиш с цялостният проблем, който ти предизвиква депресията.Има една добавка 5 - HTP, която може да ти помогне с хормоните на щастието, но докато я приемаш трябва да създаваш и някакви промени в живота си, да правиш интересни неща, някакви хобита, да се самоанализираш, защо не и при психолог. Трябва да знаеш какво искаш да постигнеш като цяло, но да, тази добавка ще ти помогне. А ако вкараш към всичко това и малко спорт или подходяща работа, медитация и разходки сред природата. Подходящ хранителен режим и достатъчно сън. Всичко това ще стане много по-бързо

10.   Авторе, само не започвай с медикаментозно "самолечение". Малко странно ми стана как разни хора направо ти пишат да изпиеш това и това хапче. Хора, недейте. Аман от хора, които пият разни хапчета ей така, без рецепта или с фалшива такава.
Приятелката ми имаше един период на депресия, отиде на психолог, който установи това. Изписа й един антидепресант, но все пак чрез посещения се опитаха да преодолее проблема, което и стана.
Самият доктор й каза, че само с някакво магическо хапче нещата не стават.
Мисълта ми е, че най-добре да си отидеш на психолог и той да установи дали евентуално трябва да ти предпише нещо.
Със самолечение и тестване на някакви хапченца можеш да си навредиш на психиката.
Иначе по естествен път със справяне с депресивни състояния и подобни, започни някакъв спорт, движение, установи си някакви цели. Намери си хоби и тн.

11.   Хайде, хайде, не предписвайте глупости по талавизията. 5-триптофан изобщо не е безобиден. Старо лекарство е и ако имаше някаква полза от него, нямаше да го продват за 5 лева. Освен това на всеки действа различно.

12.   №1, би ли препоръчал хипнотерапевт ако си от София. Всеки има нужда да се отърси от стрес, тревоги и негативна реалност, неправилни възгледи, лоши навици.

13.   THC е най лесно достъпната съставка и работи безоотказно.

14.   Някое импотентно путче спами с нисък рейтинг коментарите. Дано е пред самоубийство, пишколизчето тъпо.

16.   Кофеин.

17.   Аз се чувствам по начина, описан от автора, когато съм в планината. Предпочитам планина пред море, морето някак ме подтиска, нищо че го виждам обикновено по време на ваканции. Един уикенд в планината и в понеделник съм пълна с енергия за цяла седмица.