Споделена история от Други

Злоупотреба със служебно положение
Работя на половин работен ден към държавна институция, чиято директорка е дупе и гащи с Йорданка Фандъкова.
Нон-стоп същата й урежда "тийм билдинги" из страната с общински пари.
Това - окей, но директорката съобщава почти винаги ден преди тийм билдинга и всички трябва да се съобразим с това, защото ПРИСЪСТВИЕТО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Един от колегите не можа да се освободи от основната си работа (много по-сериозна и важна от тази), но тя се ядоса, обади се на работодателите му, да ги заплашва и да им крещи докато не го пуснаха отпуска.
Една работа вече загубих заради тези внезапни вземания на отпуска, сега съм на път да загубя втора...
Взех си наскоро отпуска от днес за утре, а тя в последния момент реши, че няма да има тийм билдинг на тази дата, а ще е на друга.
Следователно всички, които сме си взели вече отпуска за конкретния ден гърмим с този един ден отпуска.
За някои може да не е много, но представете си, че така ви изгърмят 10-тина дни.
И хоп, остават ти едва 10 дена, които я са останали до лятото, я излетели и те поради някакви шантави прищевки.
Да не говорим вече колко скандали е имало в нас заради всички тези глупости, приятелката ми е била на ръба на нервна криза.
Веднъж бяхме планирали екскурзия.
Шефката в последния момент реши, че всички трябва да отидем на "тийм билдинг", като денят на заминаване съвпадаше с екскурзията.
Приятелката ми беше платила всичко, мечтаеше за екскурзията толкова време и накрая - хоп, аз не мога да отида.
Направо не знам как ме търпи още.
Да не говорим и колко допълнителна работа ми дава директорката извън работно време или в работно време, но не по длъжностната ми характеристика.
Триста пъти ми се е искало да напусна, но за съжаление този доход ми е важен и не мога, а и това е за момента единственото ми "сигурно" място, на което договорът ми е постоянен.
Мога ли да направя нещо да се защитим аз и всички колеги от този тормоз, защото аз така го усещам, като тормоз???

Коментари

1.   Търси друга работа, докато си още на тази, за да не губиш пари. Бачкане има, няма да останеш гладен. Тази заслужава да напуснете всички дружно. Може групово да ѝ пуснете проверка от Инспекция по труда, макар че не знам дали това с тиймбилдингите, е достатъчно оправдание. Но допълнителната работа, извън труд. характеристика, е добро основание. Да знаеш, че сигналите не са анонимни обаче.

3.   Сам решаваш - опъваш и се и казваш, че това е твое лично време и нямаш намерение да го изкарваш с тях, като си поемаш риска. Или се сгъваш и плачеш по форумите, а не ти стиска да си намериш ново място. Като те гледам, млад човек си, че и на половин ден, не вярвам да не можеш да си намериш по-добра работа, държавните институции са за крадци и посредствени хора, които не са атрактивни за свободния пазар. Няма работа на света, която да си заслужава личните жертви - единствено ако е личен бизнес.

4.   За пръв път чувам, че тийм билдингът е задължителен. Това е общо взето купон за служителите, на който ако искат идват, ако искат - не. Моят съпруг редовно прави тийм билдинг на фирмата на нашата вила. Това си е най-обикновено градинско парти, на което хората идват със съпругите си и става голяма веселба. Мъжете правят барбекюто, жените - салатите и т. н. Това лято го направихме два пъти - веднъж на 22 юни - първия ден от лятото, а после по моя идея и на 21 септември - последния, че да изпратим лятото с пресен шаран на скара. И в двата случая имаше хора, които просто не успяха да дойдат поради различни причини - един се разправя с майстори в къщи, друг - пътува с жена си, трети пък не се чувства добре и т. н. Никакъв проблем! Вдигнахме една наздравица за отсъстващите и така.
Това, за което ми говориш, авторе ми изглежда като практиката, за която майка ми, която е пенсионирана учителка, ми е разправяла за социализма. Задължавали са ги да ходят на театър, примерно, ако там има високопоставено лице, че да не изглежда салонът празен.