Споделена история от Други

Специална педагогика или психология?
Не знам точно къде да сложа темата, но реших да е тук. Та проблемът е следния : преминах кандидат-студентски изпити и се чудя коя от двете специалности ( специална педагогика или психология ) да избера. Кой е по-удачният вариант ?

Коментари

1.   Здравей :) Мен ме приеха социална педагогика в Търново и съм доста доволна..Тази специалност е доста просперираща и много хора се ориентираха към нея..Днес гледах разписанието за лекциите и предметите са много интересни. Повечето клонят към психологията,така,че според мен социалната педагогика е по-добрия избор :))
Те0

2.   Аз завърщих специална педагогика и записах след това магистратура психология и не съжалявам никак.Особено ако си в по-голям град има глад за такива специалисти.Естествено ти за себе си знаеш най-добре кое ще ти пасне.Успех колежке :)

3.   Между двете специалности има много голяма разлика. Разбира се, трябва да избереш това, което на теб повече би ти харесвало да упражняваш като професия. Обичаш ли да се занимаваш с деца? Работата с тях не е никак лесна и ако не го правиш с удоволствие, ще ти бъде още по-трудно (говоря от личен опит).

Иначе, според мен и в двете специалности има хляб така да се каже, тъй като се раждат все повече деца със специални нужди, а от психолог ще имат нужда все повече хора (реално погледнато всички имаме такава нужда, особено пишещите тук :D, но все още нямаме такава практика в България).

4.   Определено психология!

Мег*

5.   Психология.

6.   Благодаря ви, ще изчакам класирането и ще пиша кое съм избрал .

От автора

7.   И според мен психология. Специалната педагогика е хубава специалност, но не е за всеки. Аз не бих могла да се справя с това да виждам често деца с недъзи, които водят непълноценен начин на живот. Просто би ми се отразило на психиката и не бих издържала.

Но има други хора, при които желанието да им помогне надделява над това. Както лекарите виждат неприятни неща ежедневно, така и в тази специалност се виждат доста неприятни неща.

Трябва ти самата да решиш за себе си дали това е подходящото за теб. На мен психологията ми звучи интересна и не толкова психически натоварваща.
Ана

8.   Психология:) Това е най-предпочината специалност в послдните няколко години. Има бъдеще и хляб в тая работа!