Споделена история от Други

Дайте ми съвет
Здравейте! Имам проблем и ми е нужен съвет. С приятелят ми живеем заедно дори мислим и за дете, но той твърде много слуша майка му какво му говори понеже живеем с нея, а аз много кратно му повтарям, че искам да сме отделно, но той не иска да се отделя от нея. Всяка вечер се караме с него заради нея и той все обещава, че ще се променят нещата, но няма надежда. Предлагах му да излезнем на квартира той не е съгласен. Предлагах му ние да останем в къщата, а тя да слезне в престройката, която е точно до къщата, но той пак не иска. Като започна да готвя ми се бърка в нещата. Постоянно ни пита къде отиваме, кога ще се приберем ако не е на работа тя. Когато тя е втора смяна тогава се прибирам, а ако е вкъщи си ходя при родителите и чакам да ми се обади, че се е прибрал и тогава паля колата и идвам. Не знам вече какво да правя и ало е моменти, в който съм си събирала багажа. Дайте ми съвет моля ви!! Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Значи отново е дошъл момент за събиране на багажа, този път- безвъзвратно!

2.   Колко такива истории с щастлив край знаеш?
А колко с нещастен?
Опичай си акъла, докато е време, че после цял живот нещастие.

3.   "... но той твърде много слуша майка си". Типично за мамино синче. От собствен опит ти казвам, с такъв мъж не е възможна една щастлива и безпроблемна връзка. Няма как да създадеш успешно семейство с човек, който е емоционално зависим от майка си. Хубаво е човек да уважава и обича родителите, да се грижи за тях... Но когато това състояние стане патология, няма защо да си търсиш белята с такъв човек. Незнам защо твоя приятел не иска да се изнесете на квартира, но ако причините не са финансови, значи просто не може да пусне полите на майка си. Говори с него и ако не ти даде смислено обяснение за неговото поведение, най-добре го зарежи. Аз така си пропилях 7 години с един който буквално за всяко нещо искаше разрешение от мама. Не живеехме заедно именно поради тази причина и въпреки това, майка му се бъркаше в нашите лични работи и дори в сексуалния ни живот. Една отначало красива връзка се превърна в истински ад. Такива хора са емоционално недорасли, не може да тръгнеш деца да правиш, а в същото време да не си способен да кажеш "майко, голям съм вече, много моля да не ни се бъркаш в личните работи".

4.   На това място го привлича не майка му авторке, а безплатното жилище. Той е наясно че излезе ли под наем трябва да плаща и съответно да се лишава от част от парите си. А майка му нямаш право да я караш да се мести в пристройката, вие защо не се преместите там? Голяма наглост е да идеш в нечии дом и въобще да ти дойде на ум, че имаш право да казваш в коя стая или в коя част на имота да живее собственика и ти да раздаваш акъл къде може и къде не може да се разхожда собственика из имота си.
Много двулично мислиш и затова този мъж не е за теб. Обвиняваш него, че живее в обща къща с майка си, обаче ти се прибираш при вашите без свян. Като си събереш багажа, къде ходиш? Не ходиш ли ти при своята майка?
А ако и двамата се принесете при вашите, как би реагирала на негово преложение вашите да се преместят в най малката стая, или в някоя пристройка, или в кухнята да спят на кухненската пейка примерно, за да можете вие да се ширите в тяхното жилище?
Щом не споменаваш за свекър, най вероятно е починал и мъжът ти е собственик на някъква част от къщата, искаш да изостави имота си и да иде да плаща някъде наем, за да имаш ти поле на изява да командваш. За да я няма майка му наблизо и да го командваш само ти.
За мен вие не живеете заедно, щом си ходиш при вашите и си идваш на повикване. Под живеене заедно се разбира, че всеки от двамата партньори се прибира без значение дали другият се е прибрал вече или не. Ти чакаш той да се прибере първи, за да те пази от свекървата, много ми е интересно колко е лоша тази свекърва, бие ли те, гони ли те, какво? Толкова ли не можеш да се разбереш с нея, да играеш малко лицемерно, или поне да се прибереш да кажеш добър вечер и да си легнеш в вашата стая да си ровиш в нета докато си дойде той? Толкова ли лоши съвети му дава тя? Нима ни казваш че има майка на света, чиято цел е синът й да живее зле, дава му съвети да прави лоши неща?

5.   И какъв съвет очакваш? Как да накараш приятеля си да направи нещо, което не иска? Ако теб някой се опитва да те накара, как ще се чувстваш?
Или се примиряваш, или го напускаш, не виждам друг начин. Щом не иска да сте самостоятелни, значи или смята, че ви е рано, или не иска да е самостоятелен с теб, или просто е мамино синче. Във всички случаи няма как да го накараш да направи каквото искаш

6.   Събирай си багажа.

7.   Твърде много го обичам и искам да съм с него търпя всичко заради него, но вече ми писва. Бяхме на почивка само двамата исках да идем някъде далеч бяхме за 3 дни, но през това време или майка му или сестра му звъняха постоянно само и само да разберем какво прави. Когато тръгнахме за почивка тя му пожела да си намери булка като иде на почивката и то пред мен с цялата си наглост. На почивката се скарахме казах му, че съм съгласна да изтегля заем и да купя къща или апартамент за да сме само двамата, но той не иска. Казах му тогава ще изтегля заем за да направим на майка ти ремонт долу и да сме отделно и отговора беше не тя ще стой при нас и аз му казах ами като имаме скоро дете и той каза е нищо ще сме си четиримата и аз му казах ти си страхотен просто думи нямам по - глупав отговор не бях получавала и той се разсърди, че мразя майка му казах му не я мразя просто искам самостоятелност и той вика детето ще спи при нас викам да временно, а след това. След това ще направим ремонт на хола детето да стой там викам страхотно детето ти е на заден план, а майка ти на първа линия. Ти ще бъдеш страхотен баща.

8.   Разликата ни е 2 години не е голяма. Той е заможно семейство пък и не го карам той да купува или да плаща нещо. Баща му не е починал просто с майка му са разведени и той не е в България, а тя е страшно чудовище постоянно го командва маменце няма да затваряте вратата на стаята няма да ядеж това няма да ядеж онова, а той е на 30

9.   И майка ми и баща ми имат доста пари и двамата работим на едно място (полицай сме и двамата)

10.   Казали са ти го - няма оправия с такива екземпляри, които са такива точно в резултат на майките си. Обгрижвани всякак от тях до 50 г. Работата е там, че те са освен всичко друго и ЕМОЦИОНАЛНО зависими от тях. Това е докато мама е жива. И да се изнесете отделно, той пак ще си общува ежедневно и тя ще бъде винаги гретия човек във връзката ви. Зарязвай го докато е време. Такива имат нужда от психолог, ама няма как да го накараш да го направи, защото той изобщо не схваща, че има сериозен проблем. За огромно съжаление съм свидетел на все повече такива случаи. Една от основните причини за подобно поведение от страна на майката е нейната неудовлетвореност от връзката с бащата - най-често се получава в случаи на развод, но не е задлъжително. Тя открева емоционална удовлетвореност в отношенията си със сина и компенсира липсата на такава в собствената си връзка или брак. И така ги товарят емоционално, карат ги да се чувстват отговорни за щастието им и т-н и т.н. И въпросните синове стават зависими завинаги. Освен ако не се усетят, но това почти не се случва, защото процесът е започнал още докато са малки. Бягай!

11.   Благодаря за съветите ви, мисля да си тръгна за винаги от него, но дано се осети на време, че заради нея няма да си намери приятелка... Думи нямам..

12.   Тръгвай си направо, в тая връзка няма бъдеще. Дори и да се изнесете в друга държава, да не мислиш, че тя ще спре да му дава наклон на оная работа и той да я слуша? Мамини синчета не ти трябват!