Споделена история от Други

Не намирам хора като мен
Аз съм студент, вече трети курс, на 21 години. Много се ядосвам на факта, че нямам никакви приятели, защото не намирам хора като мен. С които и да имам контакт, все имат различни възледи от моите, интереси и т. н. Досега съм пробвал и да стана гадже с две момичета, но ме отрязаха, впоследстие се оказа, че с двете също имаме различни разбирания. Сигурен съм, че има хора като мен, но явно те са много малко и не мога да ги засека. Тук, не смятам за необходимо, да обяснявам какви възгледи и интереси имам, просто се чудя какво трябва да направи човек в такава ситуация. Благодаря ви предварително за съветите!

Коментари

1.   Не си написал с какво другите са по-различни от теб и ти с какво си по-различен от тях.

2.   Ами то не е нужно всички, с които общуваш, да имат същите възгледи като твоите... Даже е по-интересно да се различават малко понякога.

3.   Не си единствен. Аз също съм трети курс и съм жена и нямам нито една приятелка или приятел от университета. Въобще нямаме общи интереси, те са си приятели, но аз изобщо не участвам в техните планове. Не ме викат никъде като се събират, уговарят се пред мен и аз седя отстрани и казвам айде чао и те даже на реагират. Просто всички са станали много гадни, а аз говоря много смисъл не съм срамежлива, забавна съм, но явно не им допадам. Все ми е тая.

4.   Няма как да намериш същия характер а явно ти се налагаш твърде много. Двамата трябва да се допълват и уважават един друг. Ти ако си кон с капаци и си знаеш само твоето.. говориш слушаш гледаш само твоята гледна точка няма как да си намериш гадже. Също и приятели. Надявам се даме разбереш.

5.   Според мен трябва все пак да споменеш какво точно е по-различното в твоите възгледи, интереси и т. н. Все пак сайтът е анонимен донякъде.
Имай предвид, че за да бъдеш приятел с някой, не е нужно да сте 100% на едно и също мнение винаги. Хората са различни. Важно е да имате еднакви ценности, интереси за споделяне. А религия, политика, с>>>уална ориентация... това са второстепенни неща.
Аз като гледам съм доста различна от моите състуденти, бивши съученици и приятели. Приятелите ми ги обичам въпреки че сме различни. Все пак, приятелството е над всичко, те са хората които са били до мен в трудни моменти. Познатите с които имам различия не ги считам за приятели, може да изляза с тях да пийнем или хапнем, но нищо повече.

6.   Единственият съвет, който мога да ти дам е - свиквай. Колкото си по-различен, толкова повече хората ще странят от теб. Просто вибрираш на различно ниво - няма как да го видиш, но околните инстинктивно усещат, че не си като тях и те отбягват.
Аз цяк живот съм така. Дълго време се чудех, но после ми стана ясно и просто го приех. Имам малко приятели, но истински. Нямам връзка, просто защото всички гледат да те обсебят, да те променят, да те вкарат в техните "релси" и т. н. Не им позволих.

8.   И аз съм различен и това е проблема. По-умни сме от другите и затова. Другите ги свързват и интересуват едно пиене, дискотека, глупава комерсиална музика, съвременното некачествено кино и това е. Аз нямам такива вкусове. Много по-различен съм от българската младеж и затова си седя сам. Не играя театъра който всички обичат (и играят) Хората обичат да са еднакви. Това е проблема.