Споделена история от Други

Празен и безцелен живот
Живях празен и безцелен живот. Без да правя нищо. Нямам интереси, хобита и цели, нито приятели. Пропилях си най-хубавите години, младежки и тийн. Не мога да намеря себе си. Коя съм аз? Нямам пари. Чувствам се празна и ограбена. Мразя се. Не излизам никъде. От много години не напускам дома си. Аз съм хикимори, проверете какво означава това. Сред хората се чувствам много зле. Убих, убих себе си! И не мога да си го простя.

Коментари

1.   "Станах веган , щото ми се ставаше нещо модерно , ама ме достраша да съм гей"
Че и твойта работа за хикиморито.

Има само един начин да се промениш и той е като се промениш . Не като се самосъжаляваш

2.   Имаш предимството че си жена. Бъди хубава, купи си дрехи направи си снимки и по фб или в сайт за запознанства пиши на някой мъж и готово. Ще си намериш любовта.

3.   Щом си все още над земята имаш много шансове.Тия отдолу нямат никакви.

7.   Опитай се да вложиш тази лоша енергия в нещо градивно, а не саморазрушително. Опитай се да не се самосъжаляваш, а да се надграждаш. Не си малка вече, ще ме разбереш. Аз съм с клинична депресия от 15 годишна, в момента съм на 20. Свиква се да се живее с това, свикваш да се държиш като личност, въпреки, че реално не се чувстваш като такава. Няма друг изход от това, освен да се бориш. В противен случай ще се убиеш.

8.   Пише се хикикомори скъпа. Ако не си тръгнала да запълваш... дупките в себе си буквално, можеш поне да си намериш по-нормален приятел. Това е хубавото да си жена в днешно време. Вместо да сме на фронта и избиваме, мъжете сме в неестествено високи колическва, което значи, че има голямо предлагане и избор... Жените в момента имат превес и дори най-големите чафки, с провалени бракове и деца, си уреждат доста прилични мъже... поне до следващата световна война де... После баланса ще се върне.

Ако не те влече, поне ходи на работа. Аз така правя... Поне докато не си тегля ножа някой ден. Аз лично знам кой съм - човек който не иска да има нищо общо с това което става навън. Вкъщи ми харесва, но наистина по някое време те обзема депресия. Ти като жена поне можеш да вършиш някакви по-леки занимания - чети примерно, занимавай се с йога... вземи си котка. Това не върви толкова за мъже, защото все пак имаме тестостерон, и трябва да избие в нещо по-така. За съжаление и аз не виждам... поне на тоя етап, нещо което си струва...

Като временно решение, можеш да изгледаш "Welcome to the NHK", най-великото аниме за хикикомори, барем научиш нещо повече по темата.