Споделена история от Други

Той има високи критерии за жилището ни
Търсим си жилище от известно време. Спряли сме се на град Пловдив. По принцип сме от друг град. Мъжът ми работи в Пловдив и пътува всеки ден, а аз в момента работя от вкъщи и за мен не е проблем да се преместя да живея там. Ние не сме богати. Доходите ни са малко над минимума, но се справяме. Имаме собствени имоти, които можем да продадем, разбира се, взимаме и наем. Аз нямам високи критерии, но съпругът ми има. Той иска да купи жилище със следните характеристики:
1. в центъра на града, на максимум 20 минути пеша от градската градина, 3-стаен
2. изцяло юг или юг/изток
3. реална квадратура или поне не толкова надути цени за 100 кв по документи, а като го измерим излиза 65 кв примерно
4. на последен етаж, защото не иска да ни тупуркат на главите
5. в малка кооперация, макс 10 апартамента
6. да струва не повече от 95 000 евро
Намерихме само два такива, но имаха проблем - почти никаква баня и миниатюрни спални.
Това, което той иска знам че е трудно, особено и за тези пари. Чудя се вече дали нарочно не слага такива критерии за да не се местим и да няма кредити и главоболия.
Той иска жилището да се намира до парк бунарджик или до ВМИ.
Трудна работа е това. От две години търсим вече...

Коментари

1.   Две години е много дълъг период и това което търсите е съвсем нормално, само това за последния етаж аз не го одобрявам поради покрива и че ако протече и плочата се навлажни тавана става на петна за ремонт видях наскоро в един познат тази ситуация

2.   Не мисля, че критериите му са с цел да избегне преместването. Всъщност, за него местенето е много по-улесняващо, отколкото за теб. Така няма да му се налага да пътува всеки ден. Плюс това, ако не искаше да се местите, изобщо нямаше цели две години да проучвате продажбите на имоти в Пловдив, досега да си беше казал истината. По-скоро той си е създал някакъв идеален образ за апартамент в главата си и иска или такъв, или нищо друго. Критериите му погледнати поотделно не са особено високи, но като ги натрупаме на едно, кръгът с варианти се стеснява много.
Съветвам те да поговориш с него и да обсъдите идеята да ходите на огледи за апартаменти, които не отговарят на 100% от критериите ви. Примерно да разширите желаното местоположение, все пак в града има достатъчно паркове, както и транспорт, с който бързо може да стигате до градската градина. Или каквото решите, с каквото той би могъл да се примири. От огледи не боли, обикновено не се и заплащат. Решили сте да купувате цял апартамент, абсолютно е нормално да огледате жилището, да обмислите, да си зададете въпросите на собствениците или брокерите. Потърсете още обяви, свържете се с други брокерски фирми, можете дори да членувате във фейсбук група, където публикуват за продажби на имоти в града. Не се отчайвайте. Ти си негова жена, не е редно да се съмняваш в намеренията му, когато можеш просто да поговориш с него и да получиш истината от първоизточника.

3.   Ако подозираш, че не иска местене, питай директно. Да подорзираш зад гърба му пред непознати е неуважително и показателно за недоверие.

4.   Здравей! А какво работиш от вкъщи ако не е тайна, в сферата на ръчната изработка ли си?

5.   3, изключително смело и смешно се изказваш. За мен неуважително е това, че критериите за жилището са изцяло на мъжа - ако даваше той парите, ок, но вие ги давате двамата. Той има доста изисквания, които е ясно, че са трудно постижимо: та последен етаж, център, метри от не знам какво, а къде е авторката в цялата тази схема? Авторке, ако 2 години не намирате това, което мъжа ти е преценил да купи с ваши общи пари, обясни му директно, че на 3 Тата година е редно да се съобрази с теб и твоите изисквания за жилище.

6.   Изцяло юг или юг/изток в Пловдив на последен етаж лятно време ще изпуквате от жега. Плюс това, което е изтъкнал номер1.

7.   Просто иска нещо "перфектно" в неговите представи за такова. Вероятно някой му е тропал отгоре някога и мрази. Не е проблем, че спалните са малки, защото така или иначе само се спи в тях. Ако детската е малка има такива легла, които са на стената в шкаф и се спускат за малки пространства са супер.