Споделена история от Други

Мога ли да бъда щастлив въпреки това
Всеки казва, че щастието е състояние на духа и не (трябва) зависи от външни фактори, но никой не ми даде смислен отговор на въпроса КАК се постига.

Всеки казва клишета като "бъди благодарен", "не го мисли", но как, като не ми идва отвътре и като все за това мисля, без да имам контрол?

Имах мечта, работих за нея години, направих всичко възможно, но не се сбъдна. Вече е късно да се сбъдне, така че приех, че никога няма да се случи. Но проблемът е, че аз не съм щастлив така. За мен беше важно и сакровено да успея. Как мога да стана щастлив въпреки това?

Коментари

1.   Намери нео друго. Това е истината. Много хора ти казват, че "трябва да оставиш нещата в миналото и да продължиш", но те рядко могат да си представят, колко е важно, да успяваме, такива като мени теб, които вярваме в постигането на целите си.
Можеш, да се српавиш, само ако намериш други неща в живота. Нещо друго, което те влече. Да, съвременните прихолози но говорят за всестранно развити хора, множество интереси и глупости, но те често пишат, за да се харесат на жени и млади момичета. Те не ни разбират. Ние живеем, за да постигнем целите си. Дали ще е кариера на сцената, дали ще е да сглобим яхта и да обиколимм света, да имаме най-хубавите семейства, да спечелим медал от маратон, да станем религиозни личности, да променим света, или просто да съберираме Pokemon карти - живеем за цел.

Та за нас, това е спасението - постави си нови цели. Търси нови преживявания. Да, трудно е, но ще загубиш само ако се предадеш. Нека това бъде една от целите ти - никгоа не се предавай! Това е нещо, което винаги можеш да гониш, но никога да не постигнеш, не и докато си жив и въпреки това, да имаш прогрес в него. Но внимавай! Някой неща, са далеч по-незадоволителни в дългосрочен план от други. И се пази от алкохол и наркотици. Лесно се пада там, ако си изгубил пътя си.

2.   Не можем да бъдем щастливи в материалния свят. Най доброто което можем да постигнем е да сме задоволени.

Щастливи са монасите по манастирите. Но те нямат мечти, които да постигат. Напротив. Отказали да се от мечтите си в името на нещо по висше, Исус, Буда... каквото е там. Спокойствието на ума ти ще ти даде щастие. Научи се да медитираш. Почни да се молиш. Упражнявай си вярата.

И помни, че живота е един голям майтап.

3.   Понякога това, което не ни се случва, е по-добрия вариант, нищо, че ти не мислиш така. Нищо не е случайно, така е трябвало да стане. Намери си друга цел, но никога не бива да мислиш за резултата, наслаждавай се на момента. Не можеш да контролираш всичко, не е и нужно. Но мислите си- би могъл. Например- ти имаш избор- да бъдеш в добро настроение или да бъдеш в лошо настроение? Кое избираш?
Същото е и с щастието. То изобщо няма връзка с твоите мечти. Ако има, значи не става въпрос за щастие. Та щастието е решение. Твое лично решение, за теб самия. Решаваш да си добър човек, примерно. Бъди! Това е.

4.   Много пораженческо го подкарахте, бе колеги?
Добре, че живеете в тези спокойни времена, когато може да оцелява и най-кекавото човече ...

Не ги слушай, такива хора, моля те авторе! Те са слабохарактерни хипари, котио само знаят да се оплакват и да не постигат нищо в живота си, а после да се самозалъгват с модерни и дребни философии и религии, как не им трбявало, да са щастливи, как нищо нямало значение и прочие. Страната ни е на това положение, защото мнозинството хора яроснто вярват в пасивния нихилизъм, който също така обичат, да пръскат като зараза, че да не им се наруши нежния душевен покой...

5.   Ами представи си, че си сбъднеш мечтата и отивайки да събереш плодовете на победата си, те блъска кола? Или се заразяваш от болест, която те инвалидизира? Или нещо друго?
Колкото и тъпо да звучи, помисли си, че може да е за добро. Помисли наистина върху това, което имаш и можеш да имаш, а не върху това, което нямаш

6.   Ако не можеш да живееш както искаш - живей както можеш...

7.   Щастието не е крайна спирка, то е начин за пътуване. Амбицията за постигане на нещо си носи най-често разочарование. Най-много сълзи са проляти по сбъднати мечти.

8.   До 7

Това личен опит ли е или го прочете в някое женско списание?

9.   Виж, животът е шарен, понякога успяваш, друг път не. Знам колко е болезнено и трудно да се откажеш от мечта, за която си работил дълго и упорито, но няма как, просто го приемаш и продължаваш напред. А най-добрият начин да се справиш с разочарованието, е да си намериш нова мечта и нова цел за която да се бориш. Няма смисъл да страдаш безкрайно за нещо, което е ясно, че вече няма как да получиш. Така, че помисли какво ново искаш да постигнеш и действай и дано този път ти се получат нещата. Както някой веднъж беше казал "Желанието е това, което ни прави живи"!

10.   Пречките идват за да измерят колко желаеш нещо за да бъдеш и щастлив

11.   Аз мога да кажа, че когато мечтаех сбъдвай всичките си мечти, но за съжаления не съм мечтала за правилните неща за мен. След всяка сбъдната мечта имах нещастия и разочарования. Затова вече не мечтая, а живея ден за ден. Може и това да е грешно, но се чувствам малко по-добре. Остави се на течението и ти понякога имаме нужда и от това.