Споделена история от Други

Коя кола да избера?
Здравейте, аз съм момиче на 22 г. и ми предстои да си взимам кола, обаче съм пред дилема и искам да се посъветвам с хора, които са по-вещи по темата. Колебая се между Ауди А3, 2.0 140 к.с. автоматик и Пежо 208, 1.6, 92к.с. ръчна.
Напълно различни са двете, знам. Точно затова се колебая. И двете ми харесват, първо мислех да избера Пежото, понеже и на вид е супер, и е доста икономична, пише че харчи 3.5 извън и 4.5 градско, да речем, че ще харчи към 5, пак е супер, но един човек беше казал на баща ми, че слаба кола, ако я караш с по-висока скорост, ще има разход по-висок и от мощната кола.. Колкото до аудито за него обещават 7.2 градско 5.4 извън-, сигурно ще се дигне и то повече. Колата ще я ползвам главно на малки разстояния, както и от моето село до София евентуално, разстоянието е 250 км. като се минава и през магустралата. Та, какво мислите, кой е по-добрият вариант според вас? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Значи ако изборът е ограничен измежду двете коли съм с две ръце за пежото, първо, че не ти трябва толкова мощна кола като посоченото Ауди, което на всичкото отгоре е и по-трошливо и с по скъпа поддръжка, а и разхода на гориво ще ти е по-голям при всички случаи. Иначе аз лично бих избрал нещо японско - някоя маздичка или пък Хонда или тойотка, но ти си знаеш. Успех с покупката и вземи някой, дето разбира от коли с теб при огледите и задължително минете преглед през проверен сервиз преди покупката.

2.   Много ясно че аудиото. Това пежо на баирите ще умре

3.   За Аудито, гледай да е след 2007г. тогава са изчистени горе доло проблемите с мотора, кода трябва да започва с буквата Б, разхода ще ти е 6. 5 смесено, което е доста добър разход. Комфортна е, гледай да не е от Австрия. Пежото, единствената кола, която не ми е жила Ауди е била пежо 207, 2014г. , тогава колата беше на 3 години, като цяло икономична, но евтина изработка, след 20000км в България и родните ни пътища, пластмасите в интериора се разлопаха. Според мен, отдели още 2000лв и си вземи читаво А3 с 1. 9тди 105кс.

4.   Вземи червената.

5.   Здравей госпожице, принципно няма спор че и двете коли са си доста добри, но лично аз ти препоръчвам пежото в този случай. Хем не е толкова мощна като другата и няма случайно да се улисаш от еуфорията на приятелите ти ако ги возиш, хем не е лакома за гориво и съм възхитен че разходът й е такъв. Колкото до това, което онзи човек е казал на татко ти, то е логично, че всяка кола ще харчи повече, когато се движи с по-голяма скорост, но не ми се вярва да е повече от Ауди-то. Така че успех в избора ти и безаварийно да шофираш!

6.   Здравей изброените коли са пълни боклуци няма смисъл даже да ги коментирам най доброто за теб е голф 4 1.6 или 2.0 бензин ем здрави и евтина подръжка, ако искаш нещо още по добро БМВ е46 320д 150 к.с супер икономичен и здрав автомобил.

7.   Взимай пежото! Кви са тия глупости дето са ти ги наговорили?

8.   За жена пежото е по добрия вариант. Това с каране с по висока скорост и вдигане на разхода важи за момчета. Защото всъщност и ти ще караш колата с 130-140 по магистралата, като искаш, обаче няма като момче да тръгваш да гониш, тоест няма като видиш някой да се сили да те изпреварва с 200 примерно да натискаш изведнъш газта за да доказваш, че и ти можеш или че твоя автомобил може повече от неговия, както правят хлапаците. Ти си момиче и надявам се нямаш желание за гонки по пътищата.
Този който го е казал е нямал предвид каране с по висока скорост, а рязко изсилване, рязко вдигане на км в час, рязко вдигане на обороти на двигателя, да накараш двигателя да ръмжи. Тогава се вдига разхода.
А когато си тръгваш плавно /нормално/ и увеличаваш плавно оборотите, няма да вдигаш разхода. Отделно на пежото частите по евтини, съответно ремонтите по евтини. Ремонта на автоматична скоростна кутия е доста по скъп.
Повечето коне на даден автомобил са нужни на хора, които искат кола, която да ускорява по бързо, а всъщност разликата в ускорението е части от секундата, за жена тази 1 секунда е без значение. Важно е за момчета "с бензин в кръвта", но за момиче кола с повече коне ще доведе само до повече катастрофи /очуквания/, "оформяне на формата на автомобила", особенно при паркиране на колата с повече коне трябва да имаш "обучен крак" когато искаш да преместиш колата по малко от метър, ти си на 22 жена, а тя е автоматик и нямаш съединител, който да натиснеш за да отрегулираш "отработиш" натиска на газта. С половин милиметър повече натииснат педал за газта и колата се преместила с 2-3 метра, отиде бронята и на твоята и на друга паркирана кола. Ще си плащаш каско и застраховка, ок, обаче хич не е приятно да стоиш по 2-3 дни без кола, докато ти намерят майсторите нова броня и да ти я сложат, или докато оправят очуканото парче и го боядисат.
За млада жена, за млад шофьор, колата с ръчна кутия и с по малко коне е по добрия избор. А по евтиния ремонт идва като бонус.

9.   Нито едната, особено Пежото. Ако ще е от тези двете, по-добре Аудито, но аз лично не бих си взел нито едното от тези. Точно този модел на Аудито никак не е от най-надеждните. Ако ще е Ауди, по-добре А4.

10.   Разход от 4.5 съществува само на шейната на дядо Коледа...

1.6, 90коня, бензин, кратки разстояния - под 10 ще правиш купон.

Най-голямата разлика в двете е трансмисията. Помисли си дали ти се кара ръчка или автомат.

12.   В никакъв случай Ауди! Много трошливи и с много скъпа поддръжка.

13.   До 10

За стари коли - може би.

14.   И двете са пълен ташак - купи си форд и не ги мисли повече

15.   Вземай аудито, стига да имаш пари за гориво, данъци и т.н. Направи си каско, защото са любими за крадене.

16.   Ауди фолцваген ръчка в предвид възрастта бензин 1.6 SR за дизел 1.9ТДИ 110кс 131кс 150кс 5 или 6 степенна кутия това са колите при правилно и навреме направено обслжване няма да имаш ядове. Пежото е с кофти возия мокри си кабелите и става елха също предниците се разбиват бързо в Бг и София капризни са и на гориво. Тойота д4д е добър вариант ярис корола аурис

17.   Ако трябва аз да избирам, бих избрал пежото. Разходите за първоначално обслужване на пежото, ще са много по-малки от тези на аудито. Частите по окачването, а и като цяло не са много скъпи. 1.6 е доста разпространен двигател в psa групата. Носи на газ, влиза в малкия данък и по-ниската гражданска. За градски и извънградско е добър. Също, имаш и варианта да вземеш 1.4 hdi 68 кс и 1.6 със 90/110 кс. Малко по-скъпо обслужване на двигателя, сравнено с бензина, но пък разхода на гориво е доста малък.

18.   Пропуснах да поясня, че пежото е дизел. Иначе благодаря на отговорилите.

19.   Разгледай и mazda 3 2004-5 и нагоре, икономична, пъргава, красива, не е твърде малка, здрава. Вози твърдо, това е единственият косур според мен. Имам дизел 109 коня 2005г.

20.   Лично бих избрал по-мощната кола, особено за извънградско каране. С мощна кола изпреварваш по-бързо и като цяло си по-спокоен, не се чудиш дали правата ще стигне и т.н. А за София, определено кола с автоматична скоростна кутия. Поне на мен ми идва малко досадно постоянно да превключвам скорости в задръстване.

21.   Защо не кажеш с какви пари разполагаш за да ти кажа каква кола да си купиш. Аз мога да те посъветвам само за нови коли. Ако искаш да купуваш стара каруца твоя въпрос не е в моята сфера.

22.   БМВ никога! Иначе между Ауди и Пежо по-добре Ауди! Пежо имат хубави модели, но новите. Старите не струват.

23.   Бих дала до 10000 лв. Все още не съм взела кола, каква ще ми предложите?