Споделена история от Други

Фокусник ?
Здравейте, аз съм на 21 години и си спомням, че когато бях дете, ми беше много интересно да гледам фокусници, или разни неща, където има магия. Освен това бях голям фен на филма Хари Потър, само че после като пораснах малко, изчезна интереса ми към този филм.
Въпросът ми е, ще мога ли да се науча на някакъв фокус на тази възраст? Как ще стане?

Коментари

1.   Да, разбира се особено щом имаш желание. Най- много помагат клиповете в ютуб и специалните книги. А за различните комплекти и готови фокуси можеш да си купиш и по Интернет. Ако имаш въпроси питай, занимавам се с това през лятото и мога да помогна

2.   Много ти благодаря за отговора. Исках да попитам, трябва ли да бъда ловък/сръчен ? Прочетох някъде в интернет, че трябва да съм такъв, а аз не съм ловък, даже когато се налага да правя нещо с ръце, съм бавен. Все пак вярвам, че ще науча някой трик. Клиповете в ютуб ще ми помогнат :)

От автора

3.   Здрасти, аз съм номер 1 съжалявам за късния отговор, но се надявам че ще го видиш. За сръчност и ловкост--нужни са да, но не за всички фокуси. А и аз лично също това ми е най-трудната част, но обикновено действам по следния начин. Харесвам си един фокус взимам си го/правя си го и започвам целия ден основно него да правя и после доста време също го тренирам редовно и в един момент става. За фокусите нещо много важно е да умееш да насочва и правилно вниманието, да погледнеш в грешната посока, да говориш през цялото време и други подобни.

4.   Не си ловък сега, щом така твърдиш, но всичко е до тренинг и мускулна памет. Това не трябва да те спира да правиш онова, което ти харесва. Можеш да станеш ловък. Добра тренировка е техниката Coin Roll (YouTube).