Споделена история от Други

продажба на Приложение в Microsoft Store
Здравейте.
Създавам малки игрички/полезни приложения и ги качвам в Microsoft Store. В момента каквото и да имам в този Store вскичко е безплатно. Сега променям настройките на едно от приложенията и искам да се продава да речем първоначално продажбата да се случва само в USA.
До тук добре, но за да си направя настройките за да може да ми бъде плащано, Microsoft ми задават куп въпроси, дават ми форми за попълване, и тем подобни.

Примерен въпрос:
"Is the income you receive from Microsoft effectively connected with the conduct of a trade or business in the United States?
Persons/entities must file an annual U.S. income tax return to report income claimed to be effectively connected with a U.S. trade or business (See Effectively Connected Income)"
Питат ме дали тези приходи ще са ми Effectively Connected Income(ECI), и казват, че в повечето случай ако не съм от USA не са такива, но има изключения. И ако се съмнявам да се консултирам с TAX PROFESSIONAL.
Не съм сигурен какво е ECI. Разтърсих се из интернет ECI, както и за данъчни консултанти.

Вероятно и ще трябва да уведомявам и НАП за приходите ми от Microsoft Store за всяка година.

Някой минавал през нещо подобно моля да ми пообясни как стоят нещата, трябва ли да ходя при данъчен консултант. Този консултант ще е компетентен точно за такива приходи от интернет продажби в САЩ включващи дигитални продукти като "Store" приложения?

Мисля, че най-полезен ще ми е някой, който вече е преминал през такова нещо от гледна точка като моята. Живеещ в България, продаващ в САЩ. Или някой, който разбира от данъци и продажба на компютърни приложения.
Не знам къде да търся такива хора. Първата мисъл ми беше да споделя тук.

Коментари

1.   Микрософт Стор ли? Мба, че някой ползва ли го това нещо?

2.   Най-добре питай счетоводител.

3.   Към 1. Че в US се използва, може би не толкова колкото app store.
Microsoft го натискат, то и аз не искам, но.. Дано се откажат, че тея metro apps са доста малоумни и досадни.

Но дори и да не се ползва този Microsoft Store, за автора ще е опит, който ще му помогне и ще го улесни един път като реши да си качи приложенията/игрите някъде другате.