Споделена история от Други

Разглезена съм
Проблемът е, че от малка съм много разглезена. Свикнала съм всичко да ми е купено, изчистено, сготвено и т.н. В миналото съм се хващала на работа (физическа), но не се справям хич. Или ме уволняват, или аз самата се ужасявам от счупен нокът да речем и сама напускам.

Домакинската работа я върша, много мразя да ми е мръсно, но пак имам чувството че не се справям както мама навремето. За готвене да не говорим. И едва ли би ми оставало време за всичко на куп като отделям по половин ден в грижи за външния си вид, ходене по козметични салони и подобни. Сякаш само ми се отдава да стоя като кукла, направена и изкусурена, в поза стил "английската кралица".

За щастие работата ми изисква единствено да изглеждам красива и да се срещам с хора. Докарва ми не малко пари, но ако не е това бих умряла от глад. Ами като мина 30те и външната опаковка спре да ми вади хляба? Или всеки мъж иска да спи с жена-кукла, но кой мъж ще иска тази кукла за съпруга, която може да прави само бъркани яйца и не знае как се пуска пералнята?

Коментари

1.   това не вярвам някой доброволно да го пише за себе си. Иначе може да има и такива жени - какво пък, хора всякакви. Ще ти е доста трудно, но ако искаш, ще се промениш. Всичко зависи от теб и НЕ САМО физическата работа е работа. Ако имаш малко повече интелект, може изобщо да не ти се налага да я правиш! Гледай да се образоваш, да печелиш добре, както и мъжът ти да е заможен и другите ще вършат неприятната работа за теб.

2.   Има две народни мъдрости за случая - гъз знае две и двеста и кучето скача според тоягата, животът учи на всичко, друг е въпросът дали ще поискаш да се научиш.
Мечо Пух

3.   Ами направи нещо - учи, научи се да готвиш и престани да висиш пред огледалото. Естествено е, че като поувяхнеш ще си никоя. Ако историята е истинска - може да те оправи само брек с някой заможен мъж, но те в един момент търсят по-свежа "стока" и вероятно ще те зареже с дечицата. Е ще ви остави издръжка, така, че намя да умреш от глад.

4.   Не искам брак по сметка в никакъв случай. Много добре знам какво става с тези жени. Ти ставаш ЗАВИСИМА от друг човек, което може да ти изиграе много лоша шега. Имам добро образование, но просто не съм свикнала да полагам каквото и да било усилие. Но в един момент и аз ще "поувяхна" и тогава няма да мога да се издържам без това усилие, както досега. Друг е въпроса, че увяхнала или не мъжът ще иска жена, която да му помага в бизнеса примерно, да му сготви вечеря, да тича след децата, все неща, които на мен са ми непонятни.

5.   Как така "не си свикнала да полагаш усилия"? Ами образованието със сигурност не ти е паднало от небето, за него доста усилия се изискват.
Имаш образование и добра работа, за какво се тревожиш? ! И защо казваш "кой мъж ще ме иска, като не обичам да чистя и да готвя"? ! А искаш да си независима, така не разсъждава човека, който е независим по душа и нагласа. Така разсъждават жените тип "домашна прислужница", каквато не си, като съдя от написаното.
Ако искаш да си, и СИ материално независима, откъде накъде ще се чувстваш длъжна да слугуваш на мъжа си, под каквато и да е форма? Колкото ТИ си длъжна да сготвиш и да изчистиш, толкова и ТОЙ.
Така беше в моето семейство - моята заплата беше /казвам беше, защото моя мъж почина отдавна/ колкото неговата. Нямаше как, просто нямаше начин АЗ да се гърбя с домашните задължения под предлог, че той ходи на работа и изкарва пари. Същото правех и аз. Помисли си :)

6.   Cпокоино ше се научиш и да работиш, и да готвиш като те налегне глада и мизерията. :D:D

7.   в момента като каква работиш?

8.   Защо ми се струва, че това го е писал мъж, за да си направи майтап?

9.   Ако е истинска историята си купи книжка с рецепти и точка по точка изпълняваш написаното. Успех. Учи се бързо.
Какво си завършила, ако е икономическа специалността търси си, там също хубостта играе голяма роля. В банките повечето са жени. Не е нужна свръх интелигентност. Банкерите са отбрани и еденици хора. Или пък в държавните институции, там положението е същото. Общо взето 95% от хората са изпълнители.