Споделена история от Други

В Затвора?
Здравейте, търся мнения от хора, които са били в затвор или работили там или имат близки, които са били там и по-конкретно Ловечкия, но и да не е за там всякакви мнения и истории ще са ми полезни. Аз съм на 22 и направих няколко глупости и сега има вероятност да вляза за година-година и нещо, въпросите са ми няколко пъвия е има ли разделение в затвора според присъдата например за кражби на едно място, на друго за убийство и т.н или всички смесено. Вярно ли е, че когато влезе нов всички ще се опитват до го обират за цигари, пари и други неща, имам ли право да държа пари в себе си, има ли нещо като стол или магазинче за купуване на някакви неща, колко пъти в месеца имам право на свиждане? Знам, че са забранени остри предмети, но когато искам да се обръсна как ще го направя? Когато се сбия ще има ли някакви наказания и какви? Имам един приятел, който беше там и ми каза така: "Когато влезеш, първия който те погледне на криво или ти каже нещо трабва да го счупиш от бой, не просто да го набиеш ами доста трябда да го биеш, инъче ще започнат да те тормозят, ако още в началото не покажеш, че си мъжко момче", дали трябва да направя така или да страня от всякакви караници? По принцип не ме е страх от бой, сравнително висок съм и съм 113 кг. израснал съм с побоища и кофти компании, мога както да бия, така и да държа на бой, понеже съм тренирал и бокс, като по-малък? От около година вече не се събирам с хора, които са били в затвора и няма в момента кого да попитам за инфо директно от извора. Как минава ежедневието там, всичко, което знаете ще ми е полезно. Благодаря предварително!

Коментари

1.   А бе момче!
Не ти вярвам на темата.
Все едно влизаш в магазин и питаш къде е щанда със зеленчуците, така звучи темата.
Елементарно!
И безмислено!
Който е от този контингент знае предварително всичко, защото такова му е обкръжението.
А ти си я журналистче, я психологче, знам ли.

3.   Не можеш просто да влезнеш и да пребиеш някой, защото хората там са на групички. Не знаеш кой катил на кой пази гърба. В началото бъди внимателен като ходиш до тоалетната, защото ще те наблюдават. Още първите дни ще се опитат да те подчинят. Когато бях в затвора влезе едно момче и за 2 часа го бяха били и насилили. А надзирателите нищо не правят. Това че си 113кг няма да те спаси, защото там има индивиди и по 2 метра и 150кг. Не се отваряй първия ден защото не знаеш на кой ще попаднеш и си носи вазелин

4.   Аз бях девет месеца в затвора и беше много досадно

5.   3, как ще ги насилват по затворите, мислех, че това е мит? Ти сериозно ли?

6.   едва ли ще влезеш, то никой не влиза всички са с условни и висящи дела и т.н. то убийците са с условна вече..либерална държава сме

7.   Имам колега, лежал по затворите и той каза "мен колко са ме ебали", ама после като станал старо куче започнал той да ебе