Споделена история от Други

БОйни спортове.
Здравейте момче на 20 години съм, седя тук от няколко дни и си мисля за хората които тренират бойни спортове за да се млатят и бият по улиците постоянно. Чудя се с какъв акъл и простащина го правят. Лично аз винаги съм смятал бойните спортове за нещо, което те учи точно на обратното. Учи те на самоконтрол, дисциплина, характер, увереност. Но не и на това. Не мога да си обясня едно-защо агресията надделява във всеки параграф при нас хората? Бих искал да прочета и други мнения относно хората трениращи БИ само и единствено да се правят на биячи и мутри по улиците. За мен това е отвратително. Ще се радвам, ако модераторите одобрят темата ми!

Коментари

1.   На 34 съм. Винаги съм спортувал и винаги съм бил в относителна форма, защото работя и спортът е на втори план. От 1 година тренирам, бокс, кикбокс и киокушин. Около 4 пъти в седмицата. Първо това те пълни с тестостерон. Второ, кара те да се чувстваш по специфичен начин. Болката и травмите те правят по-силен. И това за което питаш. Ако някой заплаши мен и семейството ми определено бих се саморазправил още там на място. На всяка тренировка имаме спаринги и доста често реален бой. Въпросът е защо ти не тренираш бойни спортове?!

2.   Защото са комплексари. Това е истината. Отделно, такива хора винаги се движат на групички от по 4-5-6 човека и нападат някой, който е сам. Или си избират очевадно по-слаби от тях, за да се правят на биячи.
Вярно е, че не всички са такива. Но по-голямата част от тренирещите се записват именно с тази цел - да станат биячи.

3.   Аз пък не познавам такива и мисля, че е точно обратното- хората изразходват енергия и трансформират агресията в залата. Не спортуващите биткаджии си избиват агресията навън.

4.   Тренирал съм борба години наред, ходил съм по състезания. Като студент един мой приятел ме зариби по бокса. Имам чичо с черен колан по карате, който е и трениьор. Мой братовчед доста години практикуваше кик-бокс.
Общо взето цял живот спортувам, я борба, я бокс или просто ходене във фитнес залата.
Въпреки всичко, не съм се бил от дете. Дори и в тийнейджърските си години не съм се бил извън тепиха. Не тая никаква агресия в себе си, бих казал, че имах спокоен пубертет и самата ми компания беше със стабилни хора. Не е имало наркотици, сбивания и подобни драми.
Спомням си една случка. Бях някъде около 23-24 годишен. С един приятел, също трениращ отидохме в един бар. Та този мой приятел го бяха "поръчали" едни пишмян мутрички-наркоманчета.
Влязоха двама, единият почна да го заплашва. Бях готов за най-лошото. Видях на този мой приятел как леко му се разтреперва едната ръка от притеснение. Но размина се боя, страстите се поокротиха.
После този мой приятел, който е боксьор ми сподели, че много се страхува да се бие на улицата- тоест в случайна схватка без правила.
Просто се страхува да не му изкарат нож или нещо друго.
Та така. Едно е да се биеш на ринг/тепих с правила, друго е да ти скочи някой друсан наркоман, който не знаеш дали има някакво оръжие.
Има много случаи в които натренирани хора са били бити или убивани от разни келешчета, които не знаят как да се бият.
Общо взето тренирайте си за здраве и за някакви умения и дисциплина. Избягвайте побоища и скандали и не се филмирайте. Две посещения в залата не ви превръщат в Конър Макрегър.

5.   До номер 1. Тренирам бойни спортове,бокс и граплинг.Просто тематиката на разговора е малко по-различна.

6.   Н5, щом тренираш трябва да знаеш, че никой не те обучава да пребиеш някой, а на съвсем други неща. И кухненския нож е направен за рязане в кухнята, но хората го ползват за убийство понякога.
Бойното изкуство прави бияч, колкото кухненския е създаден за смърт.
Въпрос на човек, а не на спорт са нещата