Споделена история от Други

Майка ми е заложник в Германия. Как мога да помогна и с кого да се свържа
Здравейте.

Преди около 6 години майка ми се запозна с мъж онлайн, който работеше в Германия. Няколко месеца той я омайваше че ще й намери хубава работа, и тя се съгласи да отиде при него там, без да знае грам немски език. Първите години всичко бе наред, но с времето приятеля й стана много ревнив и агресивен. Няма да изпадам в пълни подробности, но с времето тя тотално искаше вече да се оттърве от него и да се прибере вкъщи, но нямаше как просто да се прибере, защото там й върви всичко.. Застраховката и още кой знае какви неща.. Веднъж се прибра, докато и върви всичко там, и искаха да и дадат огромна сума глоба, ако не се отпише, и тя бе принудена пак да отиде, но не знае езика, не може сама да се оправи, а мъжа до нея не й помага и категорично й забранява да се прибере. Един вид тя му е станала заложник. Знам даже се опитал и да й посегне няколко пъти, като я заплашвал че щял да я остави на улицата съвсем сама. Тя там никой не познава, той не й дава да се запознава с никой и няма как да се спаси от този затвор сама. Началото на Декември миналата година успяха да се приберат, като тя си отмъкна целия багаж, и повече не искаше да има нищо общо с този човек. Там успяла да се срещне със една колежка, и говори с нея ако може тя да й помогне да отиде в Германия да напусне работа. Съгласила се жената, но когато майка ми стигнала в Германия, тя я прецакала тотално. Какво да прави майка ми съвсем сама в Германия по тъмного, пак се свързала със този мъж и в момента живее при него, като той вече знае какво е направила тя, и няма да иска да я пусне да се върне въобще, като вече може да е станала ситуацията още по сложна. Та въпроса ми е как мога да помогна от България, как да се свържа със немската полиция или някой друг? Тя няма какво да направи, той не я остава дори за миг сама. Много съм притеснен

Коментари

1.   Свържи се с полиция, адвокат.

2.   То майка ти е толкова глупава, че не знам как да й помогнеш. Ако наистина е толкова зле, тя там нямаше да се върне. Нейна грешка. Никой не я е заключил и тема подобни - не е заложник. За няколко години все ще намери начин да си хване самолета. Но не иска. А оправданията са й просто оправдания.

3.   Това са ПЪЛНИ глупости!!! Какви глоби:,
1. Ако работи подава заявление за напускане, дори и да не подаде те ще и изпратят по пощата.
2. Отписване от банката.
3. Отписване от здравната каса и взимане та Е 104 европейски формуляр за да си признае здравните осигуровки.
4. Отписване преди касата от общината по местоживеене.

Няма драма, има само незнание!!!

2 Шокира, пиши в нета Родени в България, трупата българи в Германия .
Отвори ютюб, какво да направя преди да си тръгна от Германия
и трети жокер справедлива мобилност офиси на КНСБ в Германия, които съдействат по въпроси свързани с имигрантите Германия на българи и те само на български език.

По голяма измишльотина за Германия не бях чела, после разказвате легенди и баба ми ми звъни как живеем в Германия и как трябвало да плащаме за прегледи и някой си хващал веднага самолета за България, като има нужда от доктор.

5.   Отиваш там на място с преводач и ѝ оправяш нещата, толкова не е сложно. За 200-300 евро все някой сънародник ще цаниш, който е врял и кипял да ѝ оправи нещата. Плащаш 50 в началото и останалото при свършена работа. Намери в групите някого.

6.   Отиди в полицията и им разкажи. Пиши писмо до министъра има много начини. Запали главата на всички. Пиши във фб, пиши на новините от бтв и нова, пиши на Карбовски. Давай не знам за какво пишеш тука. Отиди в посолството

7.   Глоби т. е връщане на пари, ако получава социални помощи от джоб центъра на нейно име и не съобщи, че се връща в Бг. иначе ако се прибере в Б-я без да съобщи ще се наложи да върне парите, които ще се превеждат по сметката във времето и след заминаването за което не е съобщила. Редът е такъв отива в “Rathaus” в градът или ако е в село трябва да отиде в градът, чийто област се води селото в което примерно живее. Казва, че напуска Германия завинаги. и иска да се отпише от адресът на който е регистрирана. нещо такова е на немски : Ich verlasse Deutschland dauerhaft und möchte mich abmelden. После ако получава парична помощ отива в джоб център и съобщава същото, там обаче ще искат отказът и от помощи в писмен вид. Тук вече може да помоли да го напишат и тя да го подпечата. За банката не е задължително да прави нещо. Той мъжът и ще съобщи и ще блокират картата. Обикновенно се издават 2 дебитни карти с обща сметка. И това е хваща автобуса, самолетът и се прибира

8.   Как така за 6г при положение, че и работи не знае език на мен това ми стана чудно? Как тогава работи? Все някоя дума щеше да знае. Не може някой да я хване за ръчичка и да я съпровожда. Хората от чудо се оправят в чужди страни без грам език за кратко време.
А въпросният мъж ако е толкова зле нямаше да я прибере обратно а да я остави сама в тъмницата. Прибирала се е няколно пъти и все ако е имала чааак такова желание можеше да се свърже с адвокат тук занимаващ се с международно право. Ако е заложник както пишеш въобще да не е имала тази възможност.
Както са писали по-горе процедурата не е сложна просто се отписва от банката, закрива си сметки и карти и това е. Никой не я задължава с нищо. Хората отиват и се прибират постоянно.
Ако тя сама не се поинтересува и помогне няма кой друг. Невежеството е голяма пречка :/ Извинявай ама майка ти сам сама си е виновна.

9.   Трудно ми е да повярвам, че има чак толкова невежи хора, но да приемем, че такива съществуват. Как така майка ти живее и работи 6 години в Германия и още не знае бъкел немски? Поне гугъл преводач не използва ли? Да подаде заявление за напускане по официалния ред и няма да има никакви глоби. Или ще кажеш, че и с шефа си не може да общува. Във фейсбук има групи на българите във всички по-големи градове - да си намери за своя регион и там да пише за съдействие. След като напусне работа, все ще намери пари за един автобусен или самолетен билет. Ако трябва ти отиди да я вземеш от там, Германия не е на края на света.